All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 03.12.2020 Yorgan çantalar bizlerle Onur Özcan

Ayça Sarc’ın imza attığı Yorganlar Fora sergisi, Mehry Mu çizgisi ile birleşince ortaya çıkan tasarımlar bizlere tatlı bir nostalji yaşatıyor.

Her anlamıyla çok derin ve çok güçlü bir çalışma ile karşıyayız. Bu kıymetli iş birliğinde bizleri iki güçlü kadın karşılıyor. Güneş Mutlu Mavituncalılar, 2010 yılında Mehry Mu’yu kurarak profesyonel anlamda tasarım hayatına başladı. Sanat ve zaanatı birleştirerek çıktığı yolda başarıyı elde etmesi geç olmadı. Mehry Mu tasarımları, kısa süre içinde dünyaca ünlü yıldızlardan dünyanın birçok yerindeki öncü mağaza zincirinin vazgeçilmezleri arasında yer aldı. Her geçen gün markasını geliştiren ve bilinirliğini arttıran Mavituncalılar, imza attığı tasarımların yanı sıra markasından elde ettiği gelirin bir kısmını Kırmızı Çocuklar Derneği’ne bağışlamasıyla da büyük bir alkışı hak ediyor.

Ayça Sarc ise başarıyla sürdürdüğü küratörlüğün ve koleksiyonerliğin yanı sıra geleneksel değerlerimize sahip çıkar onların yaşamasına destek veriyor. Ayça Sarc, tasarımlarında yorgan işlemeciliği zaanatını sürdüren yorgan ustalarıyla birlikte çalışıyor. Kendini bir yorgan tutkunu olarak tanımlayan Sarc, 2018 yılında bu tutkusunu “Yorganlar Fora” adlı bir sergiye dönüştürdü. Bu sergi sayesinde bu iki güçlü ve yaratıcı kadının yolları kesişmiş oldu.

İkilinin imza attığı Mehry Mu X Yorganlar Fora koleksiyonu, Anadolu kültürünün vazgeçilmez parçalarından işlemeli saten yorganları çeyiz sandıklarından çıkararak günlük hayatımızın bir parçası haline getiriyor. Her biri özel el işçiliği ile hazırlanan tasarımlarda saten ipek kumaş kullanılmış. Mavi, yeşil, sarı ve kırmızı renk seçeneklerinin bulunduğu koleksiyonda ‘Meliha’ shopper, ‘Cenan’ tote ve ‘Nevin’ clutch olmak üzere üç farklı model bulunuyor. Yorganlarda olduğu gibi çantalarda da dolgu malzemesi olarak doğal pamuk kullanılmış. Bu özel koleksiyonda yer alan ürünlerden birini tercih ederseniz hem Kırmızı Çocuklar Derneği’ne katkıda bulunmuş, hem kaybolmakta olan yorgan işlemeciliği zanaatına ve ustalarına destek olmuş hem de Mehry Mu ve Ayça Sarc’ın iş birliğiyle özel olarak tasarlanan ürünlerden birini gardrobunuza eklemiş olacaksınız. Ürünlere Mehry Mu resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mehry Mu
Ayça Sarc
Benzer İçerikler
Moda Yorgan çantalar bizlerle Ayça Sarc’ın imza attığı Yorganlar Fora sergisi, Mehry Mu çizgisi ile birleşince ortaya çıkan tasarımlar bizlere tatlı bir nostalji yaşatıyor.
03.12.2020
Moda Sanat aşığı Mehry Mu Sevilen markadan bu sezon sevenlerine harika bir sürpriz var.
14.04.2020
Son Eklenenler
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021
Moda 60.Yıla özel koleksiyon 60'ıncı yılın kutlu olsun Dr. Martens!
09.04.2021