All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 22.12.2020 Yeni koleksiyonuyla Ceylan Kolat Salih Devrim

Dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarının yanı sıra Türkiye’nin en sevilen markalarını bir arada sunan ve son dönemde yaptığı tasarımcı işbirlikleriyle moda dünyasında adından söz ettiren Boyner, yepyeni bir koleksiyona imza attı. Doğadan aldığı ilhamı desenlere taşıyan illüstratör ve tasarımcı Ceylan Kolat tarafından kurulan Fonfique markası ile bir araya gelen Boyner, 2020-21 Sonbahar-Kış sezonu için sunulan Fonfique for Boyner koleksiyonuyla aksesuar tutkunları ile buluşuyor. Öyleyse koleksiyonu daha yakından incelemek için Ceylan Kolat ile sohbetimize başlayalım.

Fonfique nasıl kuruldu diyerek en başa gitmek istiyoruz. Markanız işlevsel ve egzotik bir tarzla karşımıza çıkıyor. Peki desen dünyanızı nasıl biçimlendiriyorsunuz?

Fonfique’in hikayesi, desenlerimi küçük aksesuarlar üzerinde değerlendirmeye karar vermemle birlikte altı yıl önce başladı. Desenlerim renkli iç dünyamın dışa yansıması. Tüm hissettiğim duyguları  yansıtırken renklerden yardım alıyorum.

Cansu Akın projeniz oldukça başarılıydı. Boyner ise kişi işbirliğinden çok marka işbirliği sunuyor. Bu tarz işbirliklerinin size bilinirlik katması aşikar, ancak sizin de eklemek istediğiniz avantajlar var mıdır?

İşbirliği projelerimizi Fonfique dünyasını büyütmek üzere şekillendiriyoruz. Her bir projenin bizim için ayrı bir değeri var. Sevgili Cansu’yla yaptığımız koleksiyon, klasik Fonfique desenlerinin dışında, daha farklı bir konsept üzerine kurulmuştu. Boyner ekibiyle ise yılbaşı için hediye odaklı bir işbirliği kapsamında yollarımız kesişti. Tasarımını üstlendiğimiz bu koleksiyon, ekip olarak bizi de çok heyecanlandırdı. Daha önce kullanmadığımız bir malzeme ve farklı bir ürün gamı tasarımı için ocak ayında çalışmalara başladık. Araya giren pandemi sürecine rağmen tam hayal ettiğimiz gibi bir koleksiyon ortaya çıktı. Fonfique’in renkli ve neşeli desenleri ile tasarlanan “Fonfique for Boyner” koleksiyonu kısa bir süre önce seçili Boyner mağazaları ve boyner.com.tr’de yerini aldı. Her projede farklı şeyler denemek bizi çok heyecanlandırıyor.

Yılbaşı hediyesiyle kendilerini ya da sevdiklerini mutlu etmek isteyen moda severler için bu koleksiyon bir alternatif sunuyor diyebilir miyiz?

Koleksiyonumuz hediye üzerine odaklanan çok eğlenceli ürünlerle dolu. Paketlemesinden işlevselliğine kadar birçok özelliğiyle yılbaşı dönemi için güzel bir hediye alternatifi sağlıyor. Koleksiyonumuzda her yaş grubunun kullanabileceği farklı boyutlarda organizer'lar, makyaj çantaları, laptop ve tablet kılıfları, clutch'lar, bel çantaları, defterler, kalem kutuları ve bozuk para cüzdanları yer alıyor. Koleksiyondaki bereketin simgesi nar ve geleneksel figürlerden nazar boncuğu desenli aksesuarlar yılbaşı için alınacak en anlamlı hediye alternatifleri arasında bence.

Son zamanlarda mikro ürünler oldukça popülerleşmeye başladı. Siz de ilerleyen zamanlarda böyle bir çalışma içinde olur musunuz?

Bu sezon çıkarttığımız yeni telefon çantamız ve ona asılan küçük aksesuarlarımız var. İlerleyen zamanlarda bu tip ürünleri genişletebiliriz.

Tasarımlarınızı oluştururken nelerden ilham aldınız?

Genellikle doğadan ilham alan desenlerimiz bulunuyor. Boyner için tasarladığımız Fonfique for Boyner koleksiyonunun iki teması ise geleneksel değerlerimiz nar ve nazar boncuğundan ilham alıyor.  

Fonfique for Boyner
Ceylan Kolat
Boyner
Benzer İçerikler
Moda Ezgi Mola hayalini gerçekleştirdi! Ezgi Mola’nın hayalim dediği koleksiyon modaseverler ile boyner.com.tr’de buluşmaya hazırlanıyor!
04.05.2021
Güzellik Bakım zamanı: La Colline Soğuk havalardan dolayı bakıma ihtiyaç olan ciltlerimizin yardımına La Colline koşuyor.
12.01.2021
Moda Yeni koleksiyonuyla Ceylan Kolat Dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarının yanı sıra Türkiye’nin en sevilen markalarını bir arada sunan ve son dönemde yaptığı tasarımcı işbirlikleriyle moda dünyasında adından söz ettiren Boyner, yepyeni bir koleksiyona imza attı. Doğadan aldığı ilhamı desenlere taşıyan illüstratör ve tasarımcı Ceylan Kolat tarafından kurulan Fonfique markası ile bir araya gelen Boyner, 2020-21 Sonbahar-Kış sezonu için sunulan Fonfique for Boyner koleksiyonuyla aksesuar tutkunları ile buluşuyor. Öyleyse koleksiyonu daha yakından incelemek için Ceylan Kolat ile sohbetimize başlayalım.
22.12.2020
Son Eklenenler
Moda Aynı sahnede güçlü isimler Beymen Club, Büşra Develi ve Birkan Sokullu ile moda tutkunlarını yeni bir keşfe davet ediyor.
02.09.2021
Moda Pandora ile hikayeni anlat Yeni başlangıçların ve özel anların en güzel hediyesi olan Pandora, stilini göstermen ve hikayeni anlatman için yepyeni mücevherleriyle birlikte seni şık bir dünyaya davet ediyor. Bu davete kulak vermek ister misin?
02.09.2021
Moda Serena'dan sportif koleksiyon Serena Williams Nike ile yeni bir koleksiyon çıkarmaya hazırlanıyor.
26.08.2021