All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 08.05.2020 #YakınMarkaj: Cartier SS20 gözlük koleksiyonu Yunus Başaran

Cartier’in köklerinden ilhamla yarattığı 2020 İlkbahar-Yaz sezonuna bakış...

Yüksek mücevherat, saat ve aksesuar ismi Cartier, 2020 İlkbahar-Yaz gözlük koleksiyonunu sundu. Markanın köklerine dönüşüyle hem nostaljik hem de modern çizgisi korunuyor. Zarafet ve ince işçilik konusunda her daim bilirkişi konumunda olan Cartier, ikonik stilinden ödün vermiyor. Hem erkek hem de kadınlara imza stillerini tamamlamaları adına uygun seçeneklerin yer aldığı 2020 İlkbahar-Yaz sezonunda kararlı ve ne istediğini bilen erkekler için Santos de Cartier koleksiyonu öne çıkıyor. Uçakların vida tasarımından ilham alınan detaylara sahip koleksiyon çerçevenin üst kısmında kendini gösteriyor. Lenslerin iç köşeleri ve bitişleri, Cartier’in Santos de Cartier saat kasasını andırıyor. 

Panthère de Cartier adındaki kadın koleksiyonu ise, kendine güven timsali olarak sunuluyor. Gözlük üzerinde ustaca oluşturulmuş formlar ve panter kafası figürü, ince ve didaktik bir yorum katıyor. Moda evinin ilk mücevher artistik direktörü olan, 1976 yılında hayatını kaybeden Jeanne Toussaint’in şerefine tasarlanan ikonik Panthère parçalarına referansla, cesur ve sofistike tavırlarıyla dikkat çeken çarpıcı kadınlara özel olarak lanse ediliyor. Tüm koleksiyon 1983 yılında ilk kez lanse edilen gözlük koleksiyonu Première de Cartier Koleksiyonu ise, yeni sezona taptaze renklerle merhaba diyor. Koleksiyonda yer alan tüm modeller, C de Cartier amblemi ve Godron motifiyle zarifçe bezenmiş.

Cartier
eyewear
2020
İlkbahar-Yaz
Benzer İçerikler
Lifestyle 6 Sosyal Mesafeli Etkinlik Pandemi sonrası “yeni normal” sürece alışırken sosyal aktivitelerimiz de değişiyor. Sosyal mesafeye dikkat ederek rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz yaz aktivitelerini keşfedin.
23.07.2020
Moda Virginie Viard’dan Chanel Haute Couture Chanel 2020-21 Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonu alışılmışın dışına çıktı.
08.07.2020
Moda Ruhu bohem Denim etekler bu sezon bohem stilden ilhamını alıyor. A kesim midi etekler podyumlardan sonra sokak modasını da ele geçirecek gibi duruyor.
02.07.2020
Son Eklenenler
Moda Yaratıcılığın geri dönüşümü Chinatown Market ve Allbirds yeni bir özgünlüğe imza atmak için gün sayıyor.
05.08.2020
Moda 13 yıl sonra yeniden Vans, The Simpsons ile ikinci yolculuğuna hazır olduğunu duyurdu.
04.08.2020
Moda Size her yer tatil beldesi 2020 İlkbahar-Yaz sezonunu ortalamışken marine detaylı tasarımlarıyla Beymen Club’a yakından bakalım.
24.07.2020