All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 08.05.2020 #YakınMarkaj: Cartier SS20 gözlük koleksiyonu Yunus Başaran

Cartier’in köklerinden ilhamla yarattığı 2020 İlkbahar-Yaz sezonuna bakış...

Yüksek mücevherat, saat ve aksesuar ismi Cartier, 2020 İlkbahar-Yaz gözlük koleksiyonunu sundu. Markanın köklerine dönüşüyle hem nostaljik hem de modern çizgisi korunuyor. Zarafet ve ince işçilik konusunda her daim bilirkişi konumunda olan Cartier, ikonik stilinden ödün vermiyor. Hem erkek hem de kadınlara imza stillerini tamamlamaları adına uygun seçeneklerin yer aldığı 2020 İlkbahar-Yaz sezonunda kararlı ve ne istediğini bilen erkekler için Santos de Cartier koleksiyonu öne çıkıyor. Uçakların vida tasarımından ilham alınan detaylara sahip koleksiyon çerçevenin üst kısmında kendini gösteriyor. Lenslerin iç köşeleri ve bitişleri, Cartier’in Santos de Cartier saat kasasını andırıyor. 

Panthère de Cartier adındaki kadın koleksiyonu ise, kendine güven timsali olarak sunuluyor. Gözlük üzerinde ustaca oluşturulmuş formlar ve panter kafası figürü, ince ve didaktik bir yorum katıyor. Moda evinin ilk mücevher artistik direktörü olan, 1976 yılında hayatını kaybeden Jeanne Toussaint’in şerefine tasarlanan ikonik Panthère parçalarına referansla, cesur ve sofistike tavırlarıyla dikkat çeken çarpıcı kadınlara özel olarak lanse ediliyor. Tüm koleksiyon 1983 yılında ilk kez lanse edilen gözlük koleksiyonu Première de Cartier Koleksiyonu ise, yeni sezona taptaze renklerle merhaba diyor. Koleksiyonda yer alan tüm modeller, C de Cartier amblemi ve Godron motifiyle zarifçe bezenmiş.

Cartier
eyewear
2020
İlkbahar-Yaz
Benzer İçerikler
Moda Eşofman altlarında yeni dönem Karantina döneminde hepimizin severek giydiği eşofman altları yaz sezonunda güncelleniyor. Eşofmanlar şort olarak gardıroplarımızda yer almaya başlıyor.
29.05.2020
Moda Şimdi piknik zamanı! Havaların ısınmasıyla dışarıda vakit geçirme isteği artıyor. Doğanın içinde yeşilliklerde yapacağınız güzel bir piknik için ilham alacağınız görünümler…
28.05.2020
Moda Bileklerde altın detay Yazın yaklaşmasıyla aksesuara olan ilgi de artmaya başladı. Her yaz yükselen halhallar bu yaz altın zincir olarak karşımıza çıkıyor.
27.05.2020
Son Eklenenler
Moda Varla yok arası 2013 yılında ilk kez lanse edilen Nude koleksiyonu büyüyerek devam ediyor.
04.06.2020
Moda İsveç Dayanışması: Chimi x H&M İsveçli hazır giyim markası son dönemin popüler güneş gözlüğü markası Chimi ile güçlerini birleştirerek renkli bir kapsül koleksiyona imza atıyor.
04.06.2020
Moda Yıldızlardan en iyi 5 bikini Yaz mevsimi geldi, sahiller kontrollü bir şekilde dolmaya başladı. Hala bikini konusunda kafanız karışık ise en iyilerinden ders alıyoruz.
04.06.2020