All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 29.12.2020 Ünlü tasarımcı aramızdan ayrıldı Onur Özcan

Pierre Cardin ailesi markanın kurucusu Pierre Cardin'in vefatıyla derin bir yasa boğuldu.

Fransız moda duayeni Pierre Cardin, 98 yaşında hayata gözlerini yumdu. Pierre Cardin ailesinin doğruladığı haber moda dünyasını derinden sarstı. Yaşamı boyunca sayısız başarıya imza atan Pierre Cardin, ardında eşsiz tasarımlar ve kıymetli bir marka bıraktı. İtalyan asıllı Fransız modacı Pierre Cardin, 2 Temmuz 1922'de Sant'Andrea di Barbarana, İtalya'da dünyaya geldi. Daha küçük bir çocukken modaya ve mimariye duyduğu ilgiyle kalbinin sesini dinleyerek çıktığı bu yolda adını unutulmazlar arasına yazdırdı. Schiaparelli'den Christian Dior'a sektördeki bir çok isimle bağlandı halinde olan ünlü tasarımcı moda dünyasına önemli değerler kazandırdı. Ünlü tasarımcı moda dünyasındaki başarısının yanı sıra attığı duyarlı adımlar sayesinde 1991 yılında UNESCO kültür elçiliğine seçildi. Pierre Cardin, unisex kavramının moda dünyasına yerleşmesinde oldukça etkili oldu.

Pierre Cardin
Benzer İçerikler
Moda Ünlü tasarımcı aramızdan ayrıldı Pierre Cardin ailesi markanın kurucusu Pierre Cardin'in vefatıyla derin bir yasa boğuldu.
29.12.2020
Son Eklenenler
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021
Moda 60.Yıla özel koleksiyon 60'ıncı yılın kutlu olsun Dr. Martens!
09.04.2021