All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 07.09.2020 Sürdürülebilir Tommy Jeans Salih Devrim

Tommy Hilfiger, sürdürülebilirlik anlayışına yeni bir proje ekliyor: Make It Possible!

Tommy Hilfiger, sürdürebilirlik misyonuna hız kesmeden devam ediyor. Sonbahar 2020 Tommy Jeans koleksiyonu ve %100 geri dönüştürülmüş tasarımlarıyla ‘’hiçbir şeyi boşa harcamayan ve kapılarını herkese açan’’ anlayışını bir kez daha vurguluyor. Yeni projesi olan Make It Possible (mümkün kıl) ile sürdürebilirlik yolunu genişletiyor.

Tommy Jeans 2020 koleksiyonunun çoğu ürünü, tekstildeki atıklara dikkat çekmek için kullanılan geri dönüşüm malzemeleriyle oluşturuldu. Hazır giyim sektöründen toplanan koton parçalar, geri dönüştürülmüş pet şişelerden elde edilen iplikler, yenilikçi yöntemle %100 geri dönüştürülmüş denim stilleriyle harmanlandı. Böylelikle Hilfiger, iklim değişikliği ve sınırlı doğal kaynaklar gibi oldukça önemli konuların altını çiziyor. 2030 yılına kadar ‘herkes için aynı fırsatlar ve herkes için moda’ hedefini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Tommy Hilfiger
Tommy Jeans
sürdürebilir moda
Benzer İçerikler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda Sürdürülebilir denimler Tommy Hilfiger, sürdürülebilirlik anlayışını Jean koleksiyonunda da devam ettiriyor. Aynı zamanda yenilikçi bir teknik ile geri dönüştürülmüş ürünlerin önemini vurguluyor.
23.02.2021
ALL Men Paris'e dönüş: Vetements Paris Moda Haftası’na sayılı günler kala takvim açıklandı. Dikkat çeken detay ise Vetements oldu.
14.01.2021
Son Eklenenler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021