All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 23.02.2021 Sürdürülebilir denimler Salih Devrim

Tommy Hilfiger, sürdürülebilirlik anlayışını Jean koleksiyonunda da devam ettiriyor. Aynı zamanda yenilikçi bir teknik ile geri dönüştürülmüş ürünlerin önemini vurguluyor.

Moda dünyasının önemli yaklaşımlarından olan geri dönüşüm, markaların yeni koleksiyonlarına ilham olmaya devam ediyor. Tommy Hilfiger, iddialı sürdürülebilirlik misyonunu ileriye taşımak için 2021 İlkbahar Tommy Jeans koleksiyonunu modaseverlerin beğenisine sunuyor. Koleksiyonda eski çarşaflar diğer geri dönüştürülmüş pamuklu kumaş atıklarıyla harmanlanarak yenilikçi bir tekniği ortaya çıkarıyor. Yüzde 100 geri dönüştürülmüş denim stilleri sunan marka, bu sayede sektörün yüzde 30’luk geri dönüştürülmüş pamuklu ortalamasından açık ara daha yüksek bir orana ulaşılıyor. Bu süreçte su tüketimi de ciddi ölçüde azaltılarak benzer denim yıkamalarına kıyasla parça başına 50 litreye kadar su tasarrufu sağlanabiliyor.

Tommy Hilfiger
Benzer İçerikler
Moda Sürdürülebilir denimler Tommy Hilfiger, sürdürülebilirlik anlayışını Jean koleksiyonunda da devam ettiriyor. Aynı zamanda yenilikçi bir teknik ile geri dönüştürülmüş ürünlerin önemini vurguluyor.
23.02.2021
ALL Men Tommy Jeans ikonları Tommy Jeans koleksiyonu ile dış giyimde ikonlar yaratan Hilfiger, modern silüetlerle karşımıza çıkıyor.
02.12.2020
Moda Sürdürülebilir Tommy Jeans Tommy Hilfiger, sürdürülebilirlik anlayışına yeni bir proje ekliyor: Make It Possible!
07.09.2020
Son Eklenenler
Moda Fendi müjdeyi verdi İngiliz yaratıcılığı ile İtalyan ihtişamı onurlandıran zarif stillere hazır mısınız?
13.04.2021
Moda Beymen yeni koleksiyonunu tanıttı İstanbul Boğazı’nda moda rüzgarları esti.
13.04.2021
Moda İkonik tasarımlara yeni dokunuş Gardırobunuzu yenilemeye hazırlanın!
13.04.2021