All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 02.11.2020 Sonbahara yumuşak viraj Öykü Tanrıvermiş

Yılın o zamanı yine geldi. Peki bu geçiş mevsiminde henüz yazın hararetini atmamışken dolabımızı sonbahara nasıl hazırlayacağız? İşte size faydalı olabilecek birkaç tavsiye.

 

1. Yaz Renkleriyle Çalışmak

Muhtemelen yaz gardrobunuzda beyaz, bej, birkaç floral parça ve pastel renkler vardı. 2020 yazının rengi turkuazı ele alalım. Turkuaz bir kazağı alıp daha sıcak mavi bir etek ekleyerek beraber giydiğinizde sonbahara daha uygun bir görüntü elde edersiniz. Bunu yapmanın başka bir yolu ise renk çarkında seçtiğiniz renge yakın tonları seçmek olabilir, mor gibi ya da siyah. Bu üç taktikle yazın giydiğiniz renkleri kolayca sonabahara taşıyabilirsiniz.

2. Kutsal Üçlü

Yazın bir kot bir tişört, hatta bazen tek bir elbise ile belki hazır oluyorduk, sonbahar ise üçüncü bir parçaya olan ihtiyacı beraberinde getiriyor. Yazlık üstlerinize yardımcı olarak kot ceketler, blazerlar, deri kabanlar akıllı bir tamamlayıcı olacaktır.

3. Sonbahar Dokuları

Denim üzeri denim, uzun eteklerle giyilen sweatshirtler, kumaş pantolonların üzerine giyilen açık örgü trikolar, uzun kollu tulumlar, beyaz jeanler geçiş sezonuna en yakışan parçaları oluşturuyor. Kumaşlarda gabardin kalın dokusuyla sonbahara çok uygundur, liyosel ince bir kumaştır ama oldukça sık dokunabilir ve kotondan daha iyi nefes alır. Trikolarda kaşmir için erken, ancak merinos veya vegansanız akrilik tercih edebilirsiniz. Spor giyimde polyesterdense naylon tercih etmenizi tavsiye ederiz zira daha sağlamdır, vücudu daha iyi sarar ve yıkamalarda daha uzun dayanır.

4. Ayakkabılar

Mokasenler sonbaharın vazgeçilmez parçası. Altı platformlu modeller son birkaç sezonun modern parçaları olarak uyarlanırken siyah, kırmızı, beyaz ve krokodil desenleriyle pek çok seçenek sunuyor. Sneakerlar ise elbiseleri, ceket pantolon takımları ve etekleri sonbahara taşıyor. İnce tabanlı beyaz tenis ayakkabılarından platformlu modellere hayat kurtarıyorlar. Pencereli botları denemek içinse çok doğru bir zaman dilimindeyiz. Son sezonlarda popülaritesini arttıran zımbalı, püsküllü ve topuk kısmı pencereli bu şık modelleri zamanı geçmeden giymek isteyebilirsiniz.

sonbahar
trendler
ayakkabı
alışveriş
Benzer İçerikler
ALL Men Moda ile teknolojinin gücü: Ramsey Ramsey, kış aylarına meydan okuyan yeni teknolojik ceketiyle içimizi ısıtmayı başarıyor.
24.11.2020
Moda Sonbahara yumuşak viraj Yılın o zamanı yine geldi. Peki bu geçiş mevsiminde henüz yazın hararetini atmamışken dolabımızı sonbahara nasıl hazırlayacağız? İşte size faydalı olabilecek birkaç tavsiye.
02.11.2020
Moda Les Benjamins’den Rock kültürüne Sonbaharın kapısındayken sezonun merakla beklenen Les Benjamins Wild Wild East koleksiyonuna yakından bakalım.
26.10.2020
Son Eklenenler
Moda Mon Reve ile doğanın izleri Mon Reve Fundamentals 2021, doğaya saygı duruşunda bulunarak beş farklı koleksiyonu bir arada sunuyor.
25.11.2020
Moda Gap’ten sürdürülebilirliğe birlik çağrısı Globalden çarpıcı reklam kampanyası görmeye alışığız. Ancak bu reklam kampanyasında konuklar oldukça tanıdık yüzler.
20.11.2020
Moda Yeni sezona yeni ayakkabılar Louis Vuitton 2020 Sonbahar-Kış ayakkabı koleksiyonunu sürpriz bir isimle tanıttı.
18.11.2020