All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 20.04.2020 Rihanna’ya şefkat ödülü Yunus Başaran

Rihanna’nın kurucusu ve kreatif direktörü olduğu Fenty 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonundaki bir parça PETA tarafından onurlandırıldı.

Rihanna’nın hali hazırda soyadı olan Fenty ismi ilk olarak Puma işbirliği ile hayat buldu. Ardından kozmetik dünyasını ele geçiren Fenty Beauty ile devam eden ünü, iç çamaşırı markası Savage x Fenty’i kurdu. En son Fransız lüks şirketler grubu LVMH(Moët Hennessy Louis Vuitton) bünyesinde 1987 yılında lanse ettikleri Christian Lacroix markasından sonra ilk kez sıfırdan kurulan bir marka olarak Fenty lanse edildi.

Fenty alışılmışın dışında koleksiyon isimlendirmesi ve sokak giyimin zirve yaptığı bu dönemde sıkça adını duyurur oldu. Markanın sosyal medyanın önemli isimlerinin tercih etmesinin altında ise kusursuz işçiliği ve yüksek terzicilik örnekleri sergilemesi sayılsa da Rihanna2nın hayvan haklarını korumaya yönelik çalışması da gösterilebilir.

Son koleksiyon R2-20, Freedom adıyla lanse edildi. Koleksiyon içerisinde ise “Faux Leather” adında deri parçalar yer alıyor. Suni deri olarak çevireceğimiz bu tabirin karşılığı ise vegan deri olarak bilinir. Rihanna’nın bu hassasiyeti Amerika merkezli Hayvan Hakları kuruluşu PETA’nın dikkatini çekti. Ve sanatçıya Modada Şefkat Ödülü verildi. “Cruelty-free vegan giyim” ve “tamamen derisiz “ başlığında sunulan parçaları sebebiyle PETA Kıdemli Başkan Yardımcısı Lisa Lange, "PETA, Rihanna'ya yeni FENTY kapsül koleksiyonunu, tamamen derisiz ürünler tasarladığı için hem hayvan dostu hem de gezegen için daha iyi, şık ve cruelty-free vegan kıyafetler sergilediği için teşekkür ediyor." cümlesiyle kutladı. Vegan Moda’nın yükselişe geçtiği bu günlerde deri içermeyen yüksek moda elementleri bulmak zor iken böyle atılımları görmek çok hoşumuza gidiyor.

Fenty - R2-20 koleksiyon görselleri hemen aşağıda.  

PETA
Rihanna
Fenty
Vegan
Benzer İçerikler
Moda Fenty’nin yeni konuğu Fenty’nin bu yaz lanse ettiği son koleksiyon 7-20 içerisinde bizi bir sürpriz bekliyor.
20.07.2020
Moda Rihanna’dan hayranlarına sürpriz! Rihanna SavageXFenty kampanyası için dört hayranı ile birlikte objektif karşısına geçti.
02.07.2020
Lifestyle Fenty’nin çalma listeleri Üç yakın arkadaştan Fenty’ye özel çalma listeleri hazırlandı.
26.06.2020
Son Eklenenler
Moda Millie’den Chuck modeli Millie By You projesi lanse edildi.
06.08.2020
Moda İlham veren tenis stili Son zamanda ismini bağış toplama kampanyası ile duyuran Brain Dead yeni iş birliğiyle sahneyi Prince ile paylaşıyor.
06.08.2020
Moda Yaratıcılığın geri dönüşümü Chinatown Market ve Allbirds yeni bir özgünlüğe imza atmak için gün sayıyor.
05.08.2020