All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 20.04.2020 Rihanna’ya şefkat ödülü Yunus Başaran

Rihanna’nın kurucusu ve kreatif direktörü olduğu Fenty 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonundaki bir parça PETA tarafından onurlandırıldı.

Rihanna’nın hali hazırda soyadı olan Fenty ismi ilk olarak Puma işbirliği ile hayat buldu. Ardından kozmetik dünyasını ele geçiren Fenty Beauty ile devam eden ünü, iç çamaşırı markası Savage x Fenty’i kurdu. En son Fransız lüks şirketler grubu LVMH(Moët Hennessy Louis Vuitton) bünyesinde 1987 yılında lanse ettikleri Christian Lacroix markasından sonra ilk kez sıfırdan kurulan bir marka olarak Fenty lanse edildi.

Fenty alışılmışın dışında koleksiyon isimlendirmesi ve sokak giyimin zirve yaptığı bu dönemde sıkça adını duyurur oldu. Markanın sosyal medyanın önemli isimlerinin tercih etmesinin altında ise kusursuz işçiliği ve yüksek terzicilik örnekleri sergilemesi sayılsa da Rihanna2nın hayvan haklarını korumaya yönelik çalışması da gösterilebilir.

Son koleksiyon R2-20, Freedom adıyla lanse edildi. Koleksiyon içerisinde ise “Faux Leather” adında deri parçalar yer alıyor. Suni deri olarak çevireceğimiz bu tabirin karşılığı ise vegan deri olarak bilinir. Rihanna’nın bu hassasiyeti Amerika merkezli Hayvan Hakları kuruluşu PETA’nın dikkatini çekti. Ve sanatçıya Modada Şefkat Ödülü verildi. “Cruelty-free vegan giyim” ve “tamamen derisiz “ başlığında sunulan parçaları sebebiyle PETA Kıdemli Başkan Yardımcısı Lisa Lange, "PETA, Rihanna'ya yeni FENTY kapsül koleksiyonunu, tamamen derisiz ürünler tasarladığı için hem hayvan dostu hem de gezegen için daha iyi, şık ve cruelty-free vegan kıyafetler sergilediği için teşekkür ediyor." cümlesiyle kutladı. Vegan Moda’nın yükselişe geçtiği bu günlerde deri içermeyen yüksek moda elementleri bulmak zor iken böyle atılımları görmek çok hoşumuza gidiyor.

Fenty - R2-20 koleksiyon görselleri hemen aşağıda.  

PETA
Rihanna
Fenty
Vegan
Benzer İçerikler
Güzellik Aveda'da köklü değişim Ünlü kozmetik şirketi Aveda, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren marka yolculuğuna yüzde yüz vegan olarak devam etme kararı aldı.
13.01.2021
Lifestyle Z kuşağı trend raporu 2020’nin son günlerinde yayınlanan VSCO yıllık raporu ile Z kuşağını yakından tanıyalım.
25.12.2020
Moda İlk pozlar Rihanna'dan Savage X Fenty tüm buzları eritmeye geliyor.
03.12.2020
Son Eklenenler
Moda Lüks moda ile manga sanatı birleşiyor Gucci’nin özel kapsül koleksiyonunda yer alan ünlü manga karakteri Doraemon, ortaya eğlenceli görüntüler çıkartıyor.
15.01.2021
Moda #YakınMarkaj: Louis Vuitton 2021 İlkbahar- Yaz Erkek Aksesuarları Erkek koleksiyonunun aksesuarlarını sunan Louis Vuitton, genç ve dinamik tasarımlar sunuyor.
15.01.2021
Moda Virgil Abloh'un merak uyandıran hamlesi Virgil Abloh, paylaştığı görsel ile merak uyandırdı.
15.01.2021