All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 20.04.2020 Rihanna’ya şefkat ödülü Yunus Başaran

Rihanna’nın kurucusu ve kreatif direktörü olduğu Fenty 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonundaki bir parça PETA tarafından onurlandırıldı.

Rihanna’nın hali hazırda soyadı olan Fenty ismi ilk olarak Puma işbirliği ile hayat buldu. Ardından kozmetik dünyasını ele geçiren Fenty Beauty ile devam eden ünü, iç çamaşırı markası Savage x Fenty’i kurdu. En son Fransız lüks şirketler grubu LVMH(Moët Hennessy Louis Vuitton) bünyesinde 1987 yılında lanse ettikleri Christian Lacroix markasından sonra ilk kez sıfırdan kurulan bir marka olarak Fenty lanse edildi.

Fenty alışılmışın dışında koleksiyon isimlendirmesi ve sokak giyimin zirve yaptığı bu dönemde sıkça adını duyurur oldu. Markanın sosyal medyanın önemli isimlerinin tercih etmesinin altında ise kusursuz işçiliği ve yüksek terzicilik örnekleri sergilemesi sayılsa da Rihanna2nın hayvan haklarını korumaya yönelik çalışması da gösterilebilir.

Son koleksiyon R2-20, Freedom adıyla lanse edildi. Koleksiyon içerisinde ise “Faux Leather” adında deri parçalar yer alıyor. Suni deri olarak çevireceğimiz bu tabirin karşılığı ise vegan deri olarak bilinir. Rihanna’nın bu hassasiyeti Amerika merkezli Hayvan Hakları kuruluşu PETA’nın dikkatini çekti. Ve sanatçıya Modada Şefkat Ödülü verildi. “Cruelty-free vegan giyim” ve “tamamen derisiz “ başlığında sunulan parçaları sebebiyle PETA Kıdemli Başkan Yardımcısı Lisa Lange, "PETA, Rihanna'ya yeni FENTY kapsül koleksiyonunu, tamamen derisiz ürünler tasarladığı için hem hayvan dostu hem de gezegen için daha iyi, şık ve cruelty-free vegan kıyafetler sergilediği için teşekkür ediyor." cümlesiyle kutladı. Vegan Moda’nın yükselişe geçtiği bu günlerde deri içermeyen yüksek moda elementleri bulmak zor iken böyle atılımları görmek çok hoşumuza gidiyor.

Fenty - R2-20 koleksiyon görselleri hemen aşağıda.  

PETA
Rihanna
Fenty
Vegan
Benzer İçerikler
ALL Men Savage X Fenty’den ilk adım Müzik dünyasındaki başarısının ardından moda dünyasında da başarı yakalayan Rihanna, perspektifini genişlettiği yeni koleksiyonu ile büyülüyor.
28.09.2020
Lifestyle SavagexFenty vol.2 geliyor! Rihanna, Savage X Fenty Sonbahar-Kış 2020 koleksiyonunu özel isimlerin katılımıyla tanıtacak.
18.09.2020
Moda Fenty’nin yeni konuğu Fenty’nin bu yaz lanse ettiği son koleksiyon 7-20 içerisinde bizi bir sürpriz bekliyor.
20.07.2020
Son Eklenenler
Moda adidas ve Lego tekrar bir arada adidas ve Lego, devam eden iş birliklerinin yeni perdesini aralıyor. Spor tarzıyla öne çıkan koleksiyon, geniş bir kitleyle buluşacak.
22.10.2020
Moda Boyner’den yeni koleksiyon Selma Çilek ile birlikte Sonbahar-Kış sezonuna özel hazırlanan koleksiyonda favorilerinizi belirleyin.
19.10.2020
Moda Kadının gücü ile Powerbank koleksiyonu Koleksiyonlarında tavrı en ön sıraya yerleştiren TAGG, bu sezon kadına gücünü yeniden hatırlatan formlarla karşımızda.
19.10.2020