All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 20.04.2020 Rihanna’ya şefkat ödülü Yunus Başaran

Rihanna’nın kurucusu ve kreatif direktörü olduğu Fenty 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonundaki bir parça PETA tarafından onurlandırıldı.

Rihanna’nın hali hazırda soyadı olan Fenty ismi ilk olarak Puma işbirliği ile hayat buldu. Ardından kozmetik dünyasını ele geçiren Fenty Beauty ile devam eden ünü, iç çamaşırı markası Savage x Fenty’i kurdu. En son Fransız lüks şirketler grubu LVMH(Moët Hennessy Louis Vuitton) bünyesinde 1987 yılında lanse ettikleri Christian Lacroix markasından sonra ilk kez sıfırdan kurulan bir marka olarak Fenty lanse edildi.

Fenty alışılmışın dışında koleksiyon isimlendirmesi ve sokak giyimin zirve yaptığı bu dönemde sıkça adını duyurur oldu. Markanın sosyal medyanın önemli isimlerinin tercih etmesinin altında ise kusursuz işçiliği ve yüksek terzicilik örnekleri sergilemesi sayılsa da Rihanna2nın hayvan haklarını korumaya yönelik çalışması da gösterilebilir.

Son koleksiyon R2-20, Freedom adıyla lanse edildi. Koleksiyon içerisinde ise “Faux Leather” adında deri parçalar yer alıyor. Suni deri olarak çevireceğimiz bu tabirin karşılığı ise vegan deri olarak bilinir. Rihanna’nın bu hassasiyeti Amerika merkezli Hayvan Hakları kuruluşu PETA’nın dikkatini çekti. Ve sanatçıya Modada Şefkat Ödülü verildi. “Cruelty-free vegan giyim” ve “tamamen derisiz “ başlığında sunulan parçaları sebebiyle PETA Kıdemli Başkan Yardımcısı Lisa Lange, "PETA, Rihanna'ya yeni FENTY kapsül koleksiyonunu, tamamen derisiz ürünler tasarladığı için hem hayvan dostu hem de gezegen için daha iyi, şık ve cruelty-free vegan kıyafetler sergilediği için teşekkür ediyor." cümlesiyle kutladı. Vegan Moda’nın yükselişe geçtiği bu günlerde deri içermeyen yüksek moda elementleri bulmak zor iken böyle atılımları görmek çok hoşumuza gidiyor.

Fenty - R2-20 koleksiyon görselleri hemen aşağıda.  

PETA
Rihanna
Fenty
Vegan
Benzer İçerikler
Güzellik Sıra saç bakımında Müzik, moda ve güzellik de sağladığı başarılardan sonra şimdi de saç bakımı ile adından söz ettirecek.
15.03.2021
Moda Fenty'nin geleceği belirsiz Rihanna'nın lüks giyim markası Fenty'den şaşırtıcı haberler geliyor.
01.03.2021
Lifestyle Rihanna'nın kitabı geliyor Rihanna’nın en özel fotoğraflarını dev boyutlarda bir kitaba sığdırmak mümkün mü?
24.02.2021
Son Eklenenler
Moda Dior heyecanlandırmayı başardı Dior ile birlikte sıcak günlere hazır mısınız?
16.04.2021
Moda Converse yeni modelini tanıttı Bahar aylarına girdiğimiz bu günlerde içimizi sımsıcak yapacak haber Converse’den geldi.
15.04.2021
Moda Modaseverlere müjde var Sağlık sektöründe öncü çalışmalarıyla tanınan Amerikan Hastanesi, 100.Yılında modaseverleri de unutmadı.
15.04.2021