All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 02.05.2020 Mrs.America'da moda geçidi Tuğçe Bahçıvangil

70’ler döneminin kadın hareketlerini konu alan mini dizinin tarihi tekrarlayan kostümleri…

1970’lerde gerçekleşen kadın hakları hareketinin tüm 10 yılını kapsayan FX serisi Mrs. America hakkında söylenecek çok şey var. Dahvi Waller tarafından yaratılan ve Oscar’lı oyuncu Cate Blanchett’in ve Rose Byrne’nin bulunduğu seri 15 Nisan’da ilk bölümünü yayınladı. Dönemin siyaset ve kültür dünyasına olan etkisiyle 70’lerde gerçekleşen kadın hareketlerinin tarihteki önemine değinen dizi Cate Blanchett’in canlandırdığı muhafazakar aktivist Phyllis Schlafly’in gözünden ikinci dalga feminizm hareketine değiniyor. Fakat feminizmi olumlu kılan bir bakış açısıyla işlemiyor. Dönemin kadın hareketlerinin içerdiği kürtaj hakkı, LGBTİ+ hakları gibi eşitlik arayışı içerisindeki mücadeleye tümüyle muhalif bir tavır takınan Schlafly’in yürüttüğü karşı politikaları da konu alıyor. Hatta Schlafly, Amerikan Anayasasına cinsiyet eşitliğini konu alan ERA (Equal Rights Amendment – Eşit Haklar Değişikliği) değişiklik önerisinin, kadınların muaf tutulduğu askeri görev ve nafaka hakkı gibi ayrıcalıklarına da zarar verdiğini öne sürüyor.

Son Eklenenler
Moda Lüks moda ile manga sanatı birleşiyor Gucci’nin özel kapsül koleksiyonunda yer alan ünlü manga karakteri Doraemon, ortaya eğlenceli görüntüler çıkartıyor.
15.01.2021
Moda #YakınMarkaj: Louis Vuitton 2021 İlkbahar- Yaz Erkek Aksesuarları Erkek koleksiyonunun aksesuarlarını sunan Louis Vuitton, genç ve dinamik tasarımlar sunuyor.
15.01.2021
Moda Caz performanslı Fendi Özgün bir caz performansı ile Fendi Renaissance-Anima Mundi'nin yeni bölümü yayınladı.
15.01.2021