All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 22.09.2020 Moda dünyasının dinamikleri değişiyor Merve Girgin

Boyner ve Lee Cooper, sürdürülebilir ve çevre dostu iş birlikleri ile moda anlayışımızı değiştirmeye geliyor.

Küreselleşen dünyada, moda sektörü de üzerine düşeni yerine getirmeye başlıyor. Sürdürülebilirlik anlamında adımlar atan markalar, doğa dostu ve ekolojik dengeleri önemseyen koleksiyonlar yaratmayı kendine ilke ediniyor. Sürdürülebilir geleceğe katkı sağlamayı hedefleyen Boyner ve Lee Cooper güçlerini birleştirerek yeni bir iş birliğine imza attı; Boyner x Lee Cooper. Koleksiyonda yer verilen kot pantolon, tişört ve kot ceketler konvansiyonel polyester malzeme yerine repreve ipliklerinden ve organik pamuktan üretildi. Yaklaşık 20 bin adet şişenin repreve’ye dönüştürülmesiyle daha az enerji ve su tüketimi yapıldı. Bu sayede gaz emisyonu ve CO2 salınımı da düşürülerek çevreye minimum seviyede etki sağlandı. Moda dünyasının aşırı tüketime dayalı dinamiklerini değiştirmeye odaklanan markalar, yalnızca tüketim alışkanlıklarını değil üretim alışkanlıklarını da sorgulamamızı sağlıyorlar. Oluşturdukları kapsül koleksiyon ile çevrenin gelecek nesillere en iyi şekilde bırakılması için çabalayan Boyner ve Lee Cooper, diğer markalara da örnek olarak büyük alkışı hak ediyor. 

boyner
lee-cooper
sürdürülebilir-moda
Benzer İçerikler
Moda Fashion Week Istanbul 1. günün özeti İlk güne kısa bir bakış...
14.04.2021
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
ALL Men Paris'e dönüş: Vetements Paris Moda Haftası’na sayılı günler kala takvim açıklandı. Dikkat çeken detay ise Vetements oldu.
14.01.2021
Son Eklenenler
Moda Dior heyecanlandırmayı başardı Dior ile birlikte sıcak günlere hazır mısınız?
16.04.2021
Moda Converse yeni modelini tanıttı Bahar aylarına girdiğimiz bu günlerde içimizi sımsıcak yapacak haber Converse’den geldi.
15.04.2021
Moda Modaseverlere müjde var Sağlık sektöründe öncü çalışmalarıyla tanınan Amerikan Hastanesi, 100.Yılında modaseverleri de unutmadı.
15.04.2021