All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 22.09.2020 Moda dünyasının dinamikleri değişiyor Merve Girgin

Boyner ve Lee Cooper, sürdürülebilir ve çevre dostu iş birlikleri ile moda anlayışımızı değiştirmeye geliyor.

Küreselleşen dünyada, moda sektörü de üzerine düşeni yerine getirmeye başlıyor. Sürdürülebilirlik anlamında adımlar atan markalar, doğa dostu ve ekolojik dengeleri önemseyen koleksiyonlar yaratmayı kendine ilke ediniyor. Sürdürülebilir geleceğe katkı sağlamayı hedefleyen Boyner ve Lee Cooper güçlerini birleştirerek yeni bir iş birliğine imza attı; Boyner x Lee Cooper. Koleksiyonda yer verilen kot pantolon, tişört ve kot ceketler konvansiyonel polyester malzeme yerine repreve ipliklerinden ve organik pamuktan üretildi. Yaklaşık 20 bin adet şişenin repreve’ye dönüştürülmesiyle daha az enerji ve su tüketimi yapıldı. Bu sayede gaz emisyonu ve CO2 salınımı da düşürülerek çevreye minimum seviyede etki sağlandı. Moda dünyasının aşırı tüketime dayalı dinamiklerini değiştirmeye odaklanan markalar, yalnızca tüketim alışkanlıklarını değil üretim alışkanlıklarını da sorgulamamızı sağlıyorlar. Oluşturdukları kapsül koleksiyon ile çevrenin gelecek nesillere en iyi şekilde bırakılması için çabalayan Boyner ve Lee Cooper, diğer markalara da örnek olarak büyük alkışı hak ediyor. 

boyner
lee-cooper
sürdürülebilir-moda
Benzer İçerikler
ALL Men Paris'e dönüş: Vetements Paris Moda Haftası’na sayılı günler kala takvim açıklandı. Dikkat çeken detay ise Vetements oldu.
14.01.2021
Güzellik Bakım zamanı: La Colline Soğuk havalardan dolayı bakıma ihtiyaç olan ciltlerimizin yardımına La Colline koşuyor.
12.01.2021
Moda Yılbaşına özel ayrıcalıklar Yılın en güzel dönemine özel fırsatlar sunan Beymen, sevdiklerinize verebileceğiniz pek çok hediye seçeneği sunuyor.
31.12.2020
Son Eklenenler
Moda Lüks moda ile manga sanatı birleşiyor Gucci’nin özel kapsül koleksiyonunda yer alan ünlü manga karakteri Doraemon, ortaya eğlenceli görüntüler çıkartıyor.
15.01.2021
Moda #YakınMarkaj: Louis Vuitton 2021 İlkbahar- Yaz Erkek Aksesuarları Erkek koleksiyonunun aksesuarlarını sunan Louis Vuitton, genç ve dinamik tasarımlar sunuyor.
15.01.2021
Moda Virgil Abloh'un merak uyandıran hamlesi Virgil Abloh, paylaştığı görsel ile merak uyandırdı.
15.01.2021