All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 22.09.2020 Moda dünyasının dinamikleri değişiyor Merve Girgin

Boyner ve Lee Cooper, sürdürülebilir ve çevre dostu iş birlikleri ile moda anlayışımızı değiştirmeye geliyor.

Küreselleşen dünyada, moda sektörü de üzerine düşeni yerine getirmeye başlıyor. Sürdürülebilirlik anlamında adımlar atan markalar, doğa dostu ve ekolojik dengeleri önemseyen koleksiyonlar yaratmayı kendine ilke ediniyor. Sürdürülebilir geleceğe katkı sağlamayı hedefleyen Boyner ve Lee Cooper güçlerini birleştirerek yeni bir iş birliğine imza attı; Boyner x Lee Cooper. Koleksiyonda yer verilen kot pantolon, tişört ve kot ceketler konvansiyonel polyester malzeme yerine repreve ipliklerinden ve organik pamuktan üretildi. Yaklaşık 20 bin adet şişenin repreve’ye dönüştürülmesiyle daha az enerji ve su tüketimi yapıldı. Bu sayede gaz emisyonu ve CO2 salınımı da düşürülerek çevreye minimum seviyede etki sağlandı. Moda dünyasının aşırı tüketime dayalı dinamiklerini değiştirmeye odaklanan markalar, yalnızca tüketim alışkanlıklarını değil üretim alışkanlıklarını da sorgulamamızı sağlıyorlar. Oluşturdukları kapsül koleksiyon ile çevrenin gelecek nesillere en iyi şekilde bırakılması için çabalayan Boyner ve Lee Cooper, diğer markalara da örnek olarak büyük alkışı hak ediyor. 

boyner
lee-cooper
sürdürülebilir-moda
Benzer İçerikler
Moda Boyner’den yeni koleksiyon Selma Çilek ile birlikte Sonbahar-Kış sezonuna özel hazırlanan koleksiyonda favorilerinizi belirleyin.
19.10.2020
Moda DB Berdan’dan sezonsuz tasarımlar Yeni dünya perspektifi ile oluşturulan 001 koleksiyonu, işlevsellik ve sezon ötesi tasarımlarıyla geleceğe sinyal veriyor.
29.09.2020
Moda Moda dünyasının dinamikleri değişiyor Boyner ve Lee Cooper, sürdürülebilir ve çevre dostu iş birlikleri ile moda anlayışımızı değiştirmeye geliyor.
22.09.2020
Son Eklenenler
Moda adidas ve Lego tekrar bir arada adidas ve Lego, devam eden iş birliklerinin yeni perdesini aralıyor. Spor tarzıyla öne çıkan koleksiyon, geniş bir kitleyle buluşacak.
22.10.2020
Moda Boyner’den yeni koleksiyon Selma Çilek ile birlikte Sonbahar-Kış sezonuna özel hazırlanan koleksiyonda favorilerinizi belirleyin.
19.10.2020
Moda Kadının gücü ile Powerbank koleksiyonu Koleksiyonlarında tavrı en ön sıraya yerleştiren TAGG, bu sezon kadına gücünü yeniden hatırlatan formlarla karşımızda.
19.10.2020