All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 16.10.2020 MBFWİ 4.gün Onur Özcan

Bu yıl ilklerin yaşandığı moda haftasına kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Sunuculuğunu Ceylan Atınç’ın üstlendiği Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’un 4.gününde neler yaşanmış yakından inceleyelim.

 

Nihan Peker

Ünlü tasarımcı yeni koleksiyonunda renklere cesurca yer veriyor. Balon kol detayının öne çıktığı tasarımların yanı sıra eteklerde yer alan fırfır detayları, boncuk işlemeleri ve desenlerde oldukça dikkat çekiyor. Koleksiyonun teması bizi içinde bulunduğumuz renksiz ve donuk pandemi günlerinden umut dolu ve eğlenceli günlere götürmek istiyor gibi.

Simay Bülbül

Deri tasarımlarla bütünleşen ünlü tasarımcı, “Hatun​​” adını verdiği yeni koleksiyonuyla deri materyali couture ile birleştirdi. Türk kültüründen esintiler taşıyan tasarımlar koleksiyona etnik bir doku kazandırdı. Kullanılan parlak ve ışıltılı kumaşlar ise görünümleri zenginleştirdi. ​​ ​​​

Özlem Kaya

Bu sezon tanıttığı koleksiyonda hikayesi olan güçlü kadınlara hayat veren Özlem Kaya, hazırladığı yeni koleksiyon için bej, pudra, beyaz, lacivert ve yeşil renklerinden oluşan bir renk paleti tercih etti. Koleksiyonda yer alan güçlü kadın siluetleri kullanılan renkler ve formlarla desteklenerek bir kontrast oluşturuldu. Kullanılan sert ve dokulu kumaşlara daha yumuşak ve romantik kumaşlar eşlik etti. Koleksiyonda öne çıkan detaylar arasında oversize kalıplar ve geniş omuz detayları öne çıktı.

Özgür Masur

Ünlü tasarımcı kendi adını taşıyan markasının 2021 İlkbahar-Yaz Pret-a-Couture koleksiyonu için yeşil, mavi, turuncu ve pembenin canlı tonlarını tercih etti. Güçlü ve feminen siluetlerin yer aldığı koleksiyon toplamda 24 görünümden oluşuyor. Koleksiyonda vurgulanan güçlü kadın silueti kabarık etekler, drape detayları gibi özelliklerle ön plana çıkıyor.

Mercedes-Benz Fashion-Week-Istanbul
MBFWI
Benzer İçerikler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda The Fashion Awards 2020 kazananları Her sene merakla beklediğimiz The Fashion Awards, birbirinden değerli isimlerle dijital platformda buluştu.
04.12.2020
Kültür-Sanat Beyaz perdede moda Fashion Film Festival Istanbul 2020 ile sinema ve modanın büyülü dünyasına unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
18.11.2020
Son Eklenenler
Moda Fendi müjdeyi verdi İngiliz yaratıcılığı ile İtalyan ihtişamı onurlandıran zarif stillere hazır mısınız?
13.04.2021
Moda Beymen yeni koleksiyonunu tanıttı İstanbul Boğazı’nda moda rüzgarları esti.
13.04.2021
Moda İkonik tasarımlara yeni dokunuş Gardırobunuzu yenilemeye hazırlanın!
13.04.2021