All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 15.10.2020 MBFWİ 3. gün Onur Özcan

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul moda haftasında maratonu yarıladık. Etkinliğin 3.gününde gerçekleşen unutulmaz anlara yakından bakalım

Mehmet Emiroğlu

2021 İlkbahar-Yaz sezonu için koleksiyon hazırlayan tasarımcı "Doğduğum Yer" adını verdiği defilesi ile görenleri  izleyenleri büyüledi. Dijital olarak gerçekleşen defilede kökenlerimize dönmenin ve doğduğumuz çevreden etkilenmenin öneminden bahsediliyor. Kabarık ve hacimli silüetlere yer veren koleksiyonun öne çıkan parçaları ise balon kolla

Sudi Etuz

Yaşadığımız dijital çağın getirilerinden biri de hayatımıza giren dijital karakterler oldu. Dünyada sayıları sıkça artan bu karakterlere bir yenisi de Sudi Etuz markasından geldi. Bu yıl dijital olarak gerçekleşen MBFWI defilesinde özel hazırladığı İlkbahar-Yaz koleksiyonunun açılışıbı markanın yeni üyesi Sui-D gerçekleştirdi. Yeni koleksiyonuyla protest romantizmi savunan Şansım Adalı bu koleksiyonda da imzası haline gelen tül kumaşları boncuk işlemeleri ve nakışlarla birleştirdi. Daha önce Mercedes-Benz, Sudi Etuz markasını destekleyerek "Mercedes-Benz presents Sudi Etuz" defilesinin gerçekleşmesine katkı sağlamıştı.

 

 Özlem Süer

Mercedes-Benz her sezon yaptığı gibi bu dönem de tasarımcıları desteklemeye devam ediyor ve bu yıl Özlem Süer'in kariyerindeki 30. yılını kutlayarak defilesini "Mercedes-Benz presents Özlem Süer" ismiyle sunuyor. Özlem Süer yeni koleksiyonunun ilhamını Antik Yunan'da 30 anlamına gelen Triyanda sözcüğünden alıyor. Ünlü tasarımcının imzası haline gelen drapaj tekniğinin sıkça yer aldığı koleksiyonda heykelsi siluetler ön plana çıkıyor. Süer bu koleksiyonunu şu şekilde tanımlıyor: "Sürdürülebilir, doğanın enerjisi ile doğaya katılabilen bir koleksiyon". Triyanda koleksiyonu renk paletini siyah, beyaz, gri, altın ve bakır renklerinden alıyor.

Mehtap Elaidi

Bu yıl tasarımcıları en çok etkileyen konu pandemi oldu. Mehtap Elaidi de pandeminin yarattığı ruh halinden etkilenerek #backtopointzero İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonunu hazırladı . Elaidi, koleksiyona özel olarak ÇATOM'un iş sağladığı yetenekli kadınların işlediği oyalarını tasarımlarında kullanarak kadın el emeğine vurguladı. Ünlü tasarımcının bu hareketi oldukça dikkat çekti. Buna ek olarak da koleksiyonda yer alan bluz ve gömlek isimlerine de oya işlerini yapan kadınların isimleri verildi. Volkan ve drape gibi güçlü detayların yer aldığı tasarımlar için renk paleti kırmızı, yeşil, mavi ve bej tonlarından oluşuyor. Tercih edilen desenler tasarımlara eşlik ediyor.

mercedes-benz-fashion-week
Benzer İçerikler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda The Fashion Awards 2020 kazananları Her sene merakla beklediğimiz The Fashion Awards, birbirinden değerli isimlerle dijital platformda buluştu.
04.12.2020
Kültür-Sanat Beyaz perdede moda Fashion Film Festival Istanbul 2020 ile sinema ve modanın büyülü dünyasına unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
18.11.2020
Son Eklenenler
Moda Fendi müjdeyi verdi İngiliz yaratıcılığı ile İtalyan ihtişamı onurlandıran zarif stillere hazır mısınız?
13.04.2021
Moda Beymen yeni koleksiyonunu tanıttı İstanbul Boğazı’nda moda rüzgarları esti.
13.04.2021
Moda İkonik tasarımlara yeni dokunuş Gardırobunuzu yenilemeye hazırlanın!
13.04.2021