All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 14.10.2020 MBFW İstanbul'da 2. gün Merve Girgin

Mercedes Benz Fashion Week yetenekli tasarımcıların sunumuyla hız kesmeden devam ediyor.

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul, 2020 Sonbahar-Kış sezonunun açılışını dün büyük bir ihtişamla gerçekleştirdi. 12-16 Ekim tarihleri arasında tasarımcıları ağırlayacak olan etkinlik tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de ilk defa dijital olarak gerçekleşiyor. Birbirinden yaratıcı ve şı görünümleri bizlerle buluşturan etkinlik, bir yandan COVID-19 nedeni ile alınan sıkı tedbirlere ayak uydurmaya çaba gösteriyor. İlk gün sunulan tasarımlar büyük ilgi çekerken, bu süreçte moda sektörü olarak yeni düzene uyum sağlama çabamız göze çarpıyor.  Aslı Barış’ın sunumuyla gerçekleşen MBFW 2. gününe gelin bakalım.

Gökhan Yavaş 

Günün ilk koleksiyonunu sunan tasarımcı, pandemi sürecinde geçirdiği karmaşık ruh halini Janis Joplin ile aştığını belirtiyor. Blues ve Rock dünyasının ikonik isminden ilham alınarak yaratılan tasarımlar, tuhaf olmanın güzelliğini ve sıradışılığın cazibesini yansıtıyor. Nostaljik ruhu canlandıran koleksiyonda ekose kumaşlara ve nakış detaylarına sıkça yer veriliyor.  

Emre Erdemoğlu 

“Beni bağrına bas” temasıyla birbirimizi kucaklamanın, önyargılardan sıyrılmanın ve hiç olmadığı kadar yakın olmamız gereken bir zamanda yaşadığımızı belirten Emre Erdemoğlu, koleksiyonunu samimiyet üzerin konumlandırıyor. Uzun zamandır sahne kostümlerini hazırladığı Murat Dalkılıç ise podyuma çıkarak enerjisi ile koleksiyona eğlenceli bir hava katıyor. 

Meltem Özbek 

“Lunapark herkesin masalı” mottosuyla yola çıkan tasarımcı, Sonbahar-Kış koleksiyonuyla bizi eski çocukluk yıllarımızın renkli anlarına götürüyor. Lunaparkların renkli ışıkların ilham alarak yaratılan koleksiyon canlı renklerle sıkça yer veriyor. Peluş mont ve fırça darbesi desenli kıyafetler, Deniz Marşan’ın styling çalışması ile hayat buluyor. 

mercedes-benz-fashion-week
Benzer İçerikler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda The Fashion Awards 2020 kazananları Her sene merakla beklediğimiz The Fashion Awards, birbirinden değerli isimlerle dijital platformda buluştu.
04.12.2020
Kültür-Sanat Beyaz perdede moda Fashion Film Festival Istanbul 2020 ile sinema ve modanın büyülü dünyasına unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
18.11.2020
Son Eklenenler
Moda Fendi müjdeyi verdi İngiliz yaratıcılığı ile İtalyan ihtişamı onurlandıran zarif stillere hazır mısınız?
13.04.2021
Moda Beymen yeni koleksiyonunu tanıttı İstanbul Boğazı’nda moda rüzgarları esti.
13.04.2021
Moda İkonik tasarımlara yeni dokunuş Gardırobunuzu yenilemeye hazırlanın!
13.04.2021