All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 13.10.2020 MBFW İstanbul'da 1. Gün Onur Özcan

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un ilk gününü geride bıraktık. Sunuculuğunu Ece Sükan’ın üstlendiği etkinlikte neler yaşandı yakından inceleyelim.

New Gen

13 yıldır Türkiye'nin en yetkin moda okullarının başında gelen İstanbul Moda Akademisi, bünyesinde eğitim almış genç yeteneklere profesyonel destek vermek için New Gen adlı platformu kurdu. Her yıl seçilen öğrenciler yeteneklerini Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da sergileme şansı elde ediyorlar. Bu yıl defilede yer alan isimler Aycan Hakalmaz, Ezgi Yıldırım, Mehmet Demir, Selina Alp, Süreyya Süleymanoğlu ve Tanyeli Erdem oldu. Bu yıl Galataport İstanbul’da dijital olarak gerçekleşen defilede 6 tasarımcı toplam 18 görünümle yer aldı. What If "Farzedelim" teması ile şekillenen koleksiyonların her biri farklı bir konuya değindi. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un açılışını yapan genç yeteneklerimizin yer aldığı New Gen defilesine yakından bakalım.

 

Niyazi Erdoğan

Niyazi Erdoğan İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonunu tamamı 3D bir defile şeklinde sundu. Bu koleksiyona özel giysi tasarımlarının yanı sıra mekan tasarımı da yapan tasarımcı, yeni koleksiyonu için ilhamını yok olmayla yüz yüze kalmış kültürel zenginliklerimizin baş mekanlarından biri olan Tatavla’dan aldı. Tatavla bölgesi, Kurtuluş, Feriköy ve Bomonti sınırlarına kadar uzanan bir bölgeyi kapsıyor. Niyazi Erdoğan hazırladığı koleksiyonla yok olmaya yüz tutmuş değerlerimizin önemini vurguluyor.

 

Tuba Ergin

Tuba Ergin ilhamını insanoğlunun yüzyıllardır süregelen yeni bir dünya arayışından alan 2020 Sonbahar-Kış Koleksiyonu: Terraform’u sundu. Güçlü ve feminen görünümlerin yer aldığı koleksiyon tam olarak 25 görünümden oluşuyor.

 

Tuvanam

Tuvanam Vanilla 2021 İlkbahar-Yaz koleksiyonu ilhamını Avrupalı sömürgecilerin kolonileştikleri ülkelerdeki etnik kültürlerin birleşiminden doğan akımlardan alıyor. Koleksiyonun renk paleti ise beyaz, ekru, kiremit kırmızı, mavi, yeşil ve hardal tonlarından oluşuyor.

Mercedes-Benz
Fashion Week
MBFWİ
İstanbul
Benzer İçerikler
Moda Kadının gücü ile Powerbank koleksiyonu Koleksiyonlarında tavrı en ön sıraya yerleştiren TAGG, bu sezon kadına gücünü yeniden hatırlatan formlarla karşımızda.
19.10.2020
Moda MBFWİ 5.gün Moda haftası maratonun son günüyle birlikte sürprizlerle dolu bir haftayı tamamladık.
19.10.2020
Moda MBFWİ 4.gün Bu yıl ilklerin yaşandığı moda haftasına kaldığımız yerden devam ediyoruz.
16.10.2020
Son Eklenenler
Moda adidas ve Lego tekrar bir arada adidas ve Lego, devam eden iş birliklerinin yeni perdesini aralıyor. Spor tarzıyla öne çıkan koleksiyon, geniş bir kitleyle buluşacak.
22.10.2020
Moda Boyner’den yeni koleksiyon Selma Çilek ile birlikte Sonbahar-Kış sezonuna özel hazırlanan koleksiyonda favorilerinizi belirleyin.
19.10.2020
Moda Kadının gücü ile Powerbank koleksiyonu Koleksiyonlarında tavrı en ön sıraya yerleştiren TAGG, bu sezon kadına gücünü yeniden hatırlatan formlarla karşımızda.
19.10.2020