All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 13.08.2020 Les Benjamins'ten çevre dostu adım Züleyha Koltuk

Les Benjamins, 2020-21 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla sürdürülebilirliğe adım atıyor.

Lüks sokak giyimin nabzını tutan Les Benjamins, yepyeni bir kapsül koleksiyonla karşımıza çıkıyor. Essentials 2020-21 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla beraber marka daha sürdürülebilir bir duruşa sahip olmaya başladı. Özellikle pastel pembe, mint ve bebek mavisi gibi renkleriyle dikkat çeken koleksiyonda 12 adet farklı pastel renk skalasından renkler bulunmakta. Tişört, sweatshirt, fermuarlı sweatshirt ve eşofman altı tasarımlarıyla zamansız parçalar üreterek sürdürülebilirliğe değer veriyor. Tabi sadece zamansız parçalar olmaları değil, aynı zamanda Global Organic Textile Standard (GOTS) tarafından onaylanmış yüzde yüz organik pamuktan üretilmeleri koleksiyonu sürdürülebilir kılan özelliklerden. Ayrıca, küresel pamuk üretiminin yüzde birinden daha azını temsil eden organik pamuk, böcek ilacı, gübre ve diğer toksik kimyasallar kullanılmayan sürdürülebilir pamuk çiftçiliği sayesinde üretiliyor. Les Benjamins ise bu sürdürülebilir pamuk çiftçiliğini destekleyen yüzde birlik kısımda. Bununla da sınırlı kalmayarak Les Benjamins, sürdürülebilirliği diğer ürünlerine de entegre edebilmek için çalışmaya devam ediyor.

Les Benjamins
2020-21
Sonbahar-Kış
Benzer İçerikler
Moda Kaykay kültürünün yükselişi Sokak kültürümüzün iki önemli temsilcisinden önemli bir işbirliği geldi.
12.08.2021
Moda Olimpiyatta Les Benjamins Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için Les Benjamins Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın, Tokyo'da yarışacak Türk sporcuların resmi spor kıyafetleri ile büyülüyor.
24.06.2021
Moda Les Benjamins'ten bir ilk Les Benjamins Anadolu Yakası’ndaki ilk mağazasını Akasya Acıbadem AVM’de açtı. Gelin birlikte mağazanın tasarımını inceleyelim.
05.03.2021
Son Eklenenler
Moda Aynı sahnede güçlü isimler Beymen Club, Büşra Develi ve Birkan Sokullu ile moda tutkunlarını yeni bir keşfe davet ediyor.
02.09.2021
Moda Pandora ile hikayeni anlat Yeni başlangıçların ve özel anların en güzel hediyesi olan Pandora, stilini göstermen ve hikayeni anlatman için yepyeni mücevherleriyle birlikte seni şık bir dünyaya davet ediyor. Bu davete kulak vermek ister misin?
02.09.2021
Moda Serena'dan sportif koleksiyon Serena Williams Nike ile yeni bir koleksiyon çıkarmaya hazırlanıyor.
26.08.2021