All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 13.08.2020 Les Benjamins'ten çevre dostu adım Züleyha Koltuk

Les Benjamins, 2020-21 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla sürdürülebilirliğe adım atıyor.

Lüks sokak giyimin nabzını tutan Les Benjamins, yepyeni bir kapsül koleksiyonla karşımıza çıkıyor. Essentials 2020-21 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla beraber marka daha sürdürülebilir bir duruşa sahip olmaya başladı. Özellikle pastel pembe, mint ve bebek mavisi gibi renkleriyle dikkat çeken koleksiyonda 12 adet farklı pastel renk skalasından renkler bulunmakta. Tişört, sweatshirt, fermuarlı sweatshirt ve eşofman altı tasarımlarıyla zamansız parçalar üreterek sürdürülebilirliğe değer veriyor. Tabi sadece zamansız parçalar olmaları değil, aynı zamanda Global Organic Textile Standard (GOTS) tarafından onaylanmış yüzde yüz organik pamuktan üretilmeleri koleksiyonu sürdürülebilir kılan özelliklerden. Ayrıca, küresel pamuk üretiminin yüzde birinden daha azını temsil eden organik pamuk, böcek ilacı, gübre ve diğer toksik kimyasallar kullanılmayan sürdürülebilir pamuk çiftçiliği sayesinde üretiliyor. Les Benjamins ise bu sürdürülebilir pamuk çiftçiliğini destekleyen yüzde birlik kısımda. Bununla da sınırlı kalmayarak Les Benjamins, sürdürülebilirliği diğer ürünlerine de entegre edebilmek için çalışmaya devam ediyor.

Les Benjamins
2020-21
Sonbahar-Kış
Benzer İçerikler
Moda Les Benjamins'ten çevre dostu adım Les Benjamins, 2020-21 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla sürdürülebilirliğe adım atıyor.
13.08.2020
Moda Les Benjamins’ten çağrı Sosyal uzaklaştığımız şu günlerde, markalardan evde kal temalı kampanyalar gelmeye devam ediyor.
23.03.2020
Moda Sanatçı ve tasarımcı buluşması Kusursuz bir sanatçı ve yetenekli bir tasarımcı bir araya gelirse...
12.03.2020
Son Eklenenler
Moda 60 yılın birikimi: Dr. Martens Marc Jacobs, Dr.Martens’ın 60. yıl dönümünü kutlamak için 27 yıl sonra tekrar aynı sahnede buluşuyor.
29.09.2020
Moda Üçüncü mağazasıyla iddia sahibi Geçtiğimiz yıl ilk mağazasını Nişantaşı’nda açan ünlü İtalyan markası Falconeri üçüncü mağazasının kapılarını açtı.
28.09.2020
Moda Rains’in yeni trendleri Sekiz yeni trend ile karşımıza çıkan Rains, yeni koleksiyona stil sahibi bir dokunuş katarak, özgün tasarımlarla karşımıza çıkıyor.
25.09.2020