All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 25.12.2020 Koza'nın kazananları açıklandı Onur Özcan

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması bu yıl ilk kez dijital olarak gerçekleşti.

Moda tasarım öğrencileri için büyük bir fırsat olan Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, 28 yıllık tarihinde ilk kez bu yıl pandemi sebebiyle dijital olarak gerçekleşti. 10 finalistin koleksiyonları Fişekhane'de görüntülendi. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) uzun yıllardır bu yarışmayı düzenleyerek modaya ve gençlere sonsuz bir destek sağlıyor. Yarışma özel isimlerden oluşan jüri ve tasarımcıların mentorluğunu üstlenen Bora Aksu ve Şansım Adalı sayesinde heyecanından hiçbir şey kaybetmedi. Genç tasarımcılar, Bora Aksu ve Şansım Adalı'nın profesyonel tecrübelerinden yararlanarak tasarım, üretim ve defile sürecine kadar her noktada çok özel tecrübeler edindi.

Jürei üyeleri arasında ise şu isimler yer alıyor: Jüri Başkanı Cem Altan – İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Etkinlik Komitesi Başkanı, Özlem Kaya – Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı/Moda Tasarımcısı, Özgür Masur – Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı/Moda Tasarımcısı, Mehtap Elaidi – Moda Tasarımcısı, Gül Ağış – Moda Tasarımcısı, Nihan Peker – Moda Tasarımcısı, Niyazi Erdoğan-Moda Tasarımcısı, Belma Özdemir – Moda Tasarımcısı, Hakan Yıldırım – Moda Tasarımcısı, Çiğdem Akın-Moda Tasarımcısı, Simay Bülbül-Moda Tasarımcısı, Raf Stesmans-Moda Tasarımcısı, Giray Sepin-Moda Tasarımcısı, Zeynep Tosun-Moda Tasarımcısı, Gözde Bursalıgil-Mimar Sinan Üniversitesi, İrem Arıkan Ekşi-Bilgi Üniversitesi, Doç.Dr.Nuriye İşgören-Marmara Üniversitesi, Gülin Girişmen-İstanbul Moda Akademisi Direktörü, Seda Domaniç, Yeşim Bağrışen-LC Waikiki, Başak Dizer – Room&Romours Ortağı, Zeynep Üner – Elle Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Aslı Barış – Hafta Yayın Yönetmeni.

 

Birincilik Ödülü: Nadin Altıparmak - Organik Now 

İkincilik Ödülü: Gülşah Aypak - Köklerin Peşinde

Üçüncülük Ödülü: Lidya Zenginel - Lab-grown

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması
Moda
Tasarım
Tesktil
İHKİB
Benzer İçerikler
ALL Men Paris'e dönüş: Vetements Paris Moda Haftası’na sayılı günler kala takvim açıklandı. Dikkat çeken detay ise Vetements oldu.
14.01.2021
Moda Yılbaşına özel ayrıcalıklar Yılın en güzel dönemine özel fırsatlar sunan Beymen, sevdiklerinize verebileceğiniz pek çok hediye seçeneği sunuyor.
31.12.2020
Moda Koza'nın kazananları açıklandı Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması bu yıl ilk kez dijital olarak gerçekleşti.
25.12.2020
Son Eklenenler
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021
Moda 60.Yıla özel koleksiyon 60'ıncı yılın kutlu olsun Dr. Martens!
09.04.2021