All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 17.04.2020 Jacquemus'den çevrimiçi eğitim Ataer Yarar

Milenyal dönemin minimalist mimarlarından biri olan Fransız tasarımcı Jacquemus’den, çevrimiçi moda dersleri. 

Mikrobiyolojik bir canlı olmasına rağmen günümüz kuşağının yeni trend belirleyicisi COVID-19 virüsü, dünya genelinde binlerce kepenki indirtmiş ve birçoğumuza tıbbi maskeleri göz altı hizasına çektirmiş bulunmakta. Ancak gelen son bildirimlere göre, Institut Français de la Mode (Fransız Moda Enstitüsü) çevrimiçi ders programını deklare ederek kapılarını aralamış, sanal öğrencilerini bekliyor halde! Üstelik öğretmenlerinden biri de sevgili Fransız kreatif direktör Simon Porte Jacquemus. 

Malum o ki, bir süredir Fransa’da ve birçok ülkede okullar kapalı. Böylelikle “Modayı Anlamak: İşletmeden Kültüre” başlıklı bir ders serisi hazırlayan Fransız Moda Enstitüsü, ücretsiz bir sunum hazırlayarak uluslararası birçok kitleye hitap etmeye hazırlanıyor. Ders seçkisinin amacı modaya farklı yaklaşımlar sunarak, modanın yaratıcı segmentlerini kavrayabilmek, aynı zamanda da endüstriyel bir sektör olarak işleyişini anlayabilmek üzere belirlenmiş. FutureLearn platformu üzerinden yayınlanacak olan serinin dili İngilizce olacak ve birçok farklı dilde de altyazı seçenekleriyle sunulacak. Fransız Moda Okulu’ndan birçok yerel profesör ve akademisyen, modanın tarihi, sosyolojik, kültürel ve estetik kırılmalarına farklı perspektifler geliştirerek dersleri paylaşıma açacak.

Fransız Moda Okulu ders seçkisini güncel dinamiklere yakın tutmak amacıyla da, günümüzün önemli iş liderleri ve moda tasarımcılarının analizlerine, sorunlara farklı uzmanlıklar geliştiren kişilerin video referanslarını da sunuyor. Listede yer alanlar: Francesca Bellettini (CEO, Saint Laurent), Guillaume de Seynes (Yatırımlar Genel Müdürü, Hermès International), Bruno Pavlovsky (Moda Faaliyetleri Başkanı, Chanel), Sidney Toledano (Başkan ve CEO, LVMH Moda Grubu), Christelle Kocher (Kurucu ve Tasarımcı, Koché) ve Simon Porte Jacquemus (Kurucu ve Tasarımcı, Jacquemus) ve tasarımcı Sir Paul Smith.

Moda
Jacquemus
Eğitim
Benzer İçerikler
Moda İlham perisi büyükannesi Karantina döneminde başlattığı FaceTime kampanyasından sonra Simon Porte Jacquemus, büyük annesini markasının yüzü yaptı.
23.05.2020
ALL Men Erkeklere terzi yolu göründü Bu yaz takımlar erkek gardırobunun vazgeçilmezi olacak.
05.05.2020
Moda ALL loves: sobehandmade Beste İnce ile 2020 İlkbahar-Yaz aksesuar modası ve kendi markası olan sobehandmade’e bu trendin nasıl yansıdığını bize anlatıyor.
03.05.2020
Son Eklenenler
Moda Varla yok arası 2013 yılında ilk kez lanse edilen Nude koleksiyonu büyüyerek devam ediyor.
04.06.2020
Moda İsveç Dayanışması: Chimi x H&M İsveçli hazır giyim markası son dönemin popüler güneş gözlüğü markası Chimi ile güçlerini birleştirerek renkli bir kapsül koleksiyona imza atıyor.
04.06.2020
Moda Yıldızlardan en iyi 5 bikini Yaz mevsimi geldi, sahiller kontrollü bir şekilde dolmaya başladı. Hala bikini konusunda kafanız karışık ise en iyilerinden ders alıyoruz.
04.06.2020