All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 17.04.2020 Jacquemus'den çevrimiçi eğitim Ataer Yarar

Milenyal dönemin minimalist mimarlarından biri olan Fransız tasarımcı Jacquemus’den, çevrimiçi moda dersleri. 

Mikrobiyolojik bir canlı olmasına rağmen günümüz kuşağının yeni trend belirleyicisi COVID-19 virüsü, dünya genelinde binlerce kepenki indirtmiş ve birçoğumuza tıbbi maskeleri göz altı hizasına çektirmiş bulunmakta. Ancak gelen son bildirimlere göre, Institut Français de la Mode (Fransız Moda Enstitüsü) çevrimiçi ders programını deklare ederek kapılarını aralamış, sanal öğrencilerini bekliyor halde! Üstelik öğretmenlerinden biri de sevgili Fransız kreatif direktör Simon Porte Jacquemus. 

Malum o ki, bir süredir Fransa’da ve birçok ülkede okullar kapalı. Böylelikle “Modayı Anlamak: İşletmeden Kültüre” başlıklı bir ders serisi hazırlayan Fransız Moda Enstitüsü, ücretsiz bir sunum hazırlayarak uluslararası birçok kitleye hitap etmeye hazırlanıyor. Ders seçkisinin amacı modaya farklı yaklaşımlar sunarak, modanın yaratıcı segmentlerini kavrayabilmek, aynı zamanda da endüstriyel bir sektör olarak işleyişini anlayabilmek üzere belirlenmiş. FutureLearn platformu üzerinden yayınlanacak olan serinin dili İngilizce olacak ve birçok farklı dilde de altyazı seçenekleriyle sunulacak. Fransız Moda Okulu’ndan birçok yerel profesör ve akademisyen, modanın tarihi, sosyolojik, kültürel ve estetik kırılmalarına farklı perspektifler geliştirerek dersleri paylaşıma açacak.

Fransız Moda Okulu ders seçkisini güncel dinamiklere yakın tutmak amacıyla da, günümüzün önemli iş liderleri ve moda tasarımcılarının analizlerine, sorunlara farklı uzmanlıklar geliştiren kişilerin video referanslarını da sunuyor. Listede yer alanlar: Francesca Bellettini (CEO, Saint Laurent), Guillaume de Seynes (Yatırımlar Genel Müdürü, Hermès International), Bruno Pavlovsky (Moda Faaliyetleri Başkanı, Chanel), Sidney Toledano (Başkan ve CEO, LVMH Moda Grubu), Christelle Kocher (Kurucu ve Tasarımcı, Koché) ve Simon Porte Jacquemus (Kurucu ve Tasarımcı, Jacquemus) ve tasarımcı Sir Paul Smith.

Moda
Jacquemus
Eğitim
Benzer İçerikler
Lifestyle Jacquemus'dan pop-up çiçekçi dükkanı Jacquemus, bir haftalığına Paris'te Pop-up çiçek dükkanını açacak.
26.03.2021
ALL Men Paris'e dönüş: Vetements Paris Moda Haftası’na sayılı günler kala takvim açıklandı. Dikkat çeken detay ise Vetements oldu.
14.01.2021
Moda Yılbaşına özel ayrıcalıklar Yılın en güzel dönemine özel fırsatlar sunan Beymen, sevdiklerinize verebileceğiniz pek çok hediye seçeneği sunuyor.
31.12.2020
Son Eklenenler
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021
Moda 60.Yıla özel koleksiyon 60'ıncı yılın kutlu olsun Dr. Martens!
09.04.2021