All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 04.09.2020 İMA’dan inovatif atılım Furkan Şıvgın

Yenilikçi atılımlarıyla bilinen İstanbul Moda Akademisi, uluslararası platformlarda kabul görmüş yazılımları Türkiye’ye getiriyor.

Teknolojideki değişimler sektörleri dönüştürmeye devam ediyor. Gelişen çok boyutlu tasarım teknolojileri gerçeğe en yakın görüntüleri önümüze sunuyor. Tasarım dünyası, hayalleri gerçeğe dönüştürürken uzağı yakına getiriyor. Bu büyük değişimin ayak izleri moda dünyasında da hissediliyor. 3D yazılımlar sayesinde, ürün ve koleksiyonlar müşteri ile sanal gerçeklikte buluşuyor; üretime gerek kalmaksızın seçim yapma ve sipariş verme imkanı doğuyor. Çevreci yaklaşımı destekleyen bu dijitalleşme süreci gereksiz kağıt tüketimini minimize ederken, ulaşılabilir olmasıyla da rağbet görüyor. ALL olarak bu dijitalleşme hareketini sonuna kadar destekliyoruz.

Uluslararası eğitim ortamlarında ve sektörel platformlarda kabul görmüş 3D tasarım programları CLO ve Vidya, Türkiye’de ilk kez İstanbul Moda Akademisi’nde yer alacak. Bu yazılımlar sayesinde, tasarımlar monitörler üzerinden her açıdan izlenebilecek. Üç boyutlu ikonlar sayesinde modellere gerek kalmadan ürünlerin duruşu, çizgisi netlik kazanırken kumaş ve personelden tasarruf sağlanacak. Altyapısı, tasarım personeline evinden çalışma imkânı da sağladığı için işlerin devamlılığında da büyük bir öneme sahip. Dijital dünyaya hoş geldiniz!

istanbulmodaakademisi
istanbulmodaacademy
inovasyon
tasarım
design
clo
vidya
fashion
fashiondesign
eğitim
Benzer İçerikler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda The Fashion Awards 2020 kazananları Her sene merakla beklediğimiz The Fashion Awards, birbirinden değerli isimlerle dijital platformda buluştu.
04.12.2020
Kültür-Sanat Beyaz perdede moda Fashion Film Festival Istanbul 2020 ile sinema ve modanın büyülü dünyasına unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
18.11.2020
Son Eklenenler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021