All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 04.09.2020 İMA’dan inovatif atılım Furkan Şıvgın

Yenilikçi atılımlarıyla bilinen İstanbul Moda Akademisi, uluslararası platformlarda kabul görmüş yazılımları Türkiye’ye getiriyor.

Teknolojideki değişimler sektörleri dönüştürmeye devam ediyor. Gelişen çok boyutlu tasarım teknolojileri gerçeğe en yakın görüntüleri önümüze sunuyor. Tasarım dünyası, hayalleri gerçeğe dönüştürürken uzağı yakına getiriyor. Bu büyük değişimin ayak izleri moda dünyasında da hissediliyor. 3D yazılımlar sayesinde, ürün ve koleksiyonlar müşteri ile sanal gerçeklikte buluşuyor; üretime gerek kalmaksızın seçim yapma ve sipariş verme imkanı doğuyor. Çevreci yaklaşımı destekleyen bu dijitalleşme süreci gereksiz kağıt tüketimini minimize ederken, ulaşılabilir olmasıyla da rağbet görüyor. ALL olarak bu dijitalleşme hareketini sonuna kadar destekliyoruz.

Uluslararası eğitim ortamlarında ve sektörel platformlarda kabul görmüş 3D tasarım programları CLO ve Vidya, Türkiye’de ilk kez İstanbul Moda Akademisi’nde yer alacak. Bu yazılımlar sayesinde, tasarımlar monitörler üzerinden her açıdan izlenebilecek. Üç boyutlu ikonlar sayesinde modellere gerek kalmadan ürünlerin duruşu, çizgisi netlik kazanırken kumaş ve personelden tasarruf sağlanacak. Altyapısı, tasarım personeline evinden çalışma imkânı da sağladığı için işlerin devamlılığında da büyük bir öneme sahip. Dijital dünyaya hoş geldiniz!

istanbulmodaakademisi
istanbulmodaacademy
inovasyon
tasarım
design
clo
vidya
fashion
fashiondesign
eğitim
Benzer İçerikler
Moda İMA’dan inovatif atılım Yenilikçi atılımlarıyla bilinen İstanbul Moda Akademisi, uluslararası platformlarda kabul görmüş yazılımları Türkiye’ye getiriyor.
04.09.2020
Moda MBFWİ dijital platformlarda Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un yeni sezonu tamamen dijital platformlarda gerçekleşecek.
17.08.2020
Moda Modanın geleceği Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge yarışmasının ikincisi gerçekleşti.
09.03.2020
Son Eklenenler
Moda DB Berdan’dan sezonsuz tasarımlar Yeni dünya perspektifi ile oluşturulan 001 koleksiyonu, işlevsellik ve sezon ötesi tasarımlarıyla geleceğe sinyal veriyor.
29.09.2020
Moda Canlı: Dior 2021 İlkbahar-Yaz Moda Haftası Maratonu Paris Moda Haftası ile devam ediyor. Paris Moda Haftası’nın ise beklenen defilesi tabii ki de Dior’dan geliyor.
29.09.2020
Moda 60 yılın birikimi: Dr. Martens Marc Jacobs, Dr.Martens’ın 60. yıl dönümünü kutlamak için 27 yıl sonra tekrar aynı sahnede buluşuyor.
29.09.2020