All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 29.03.2021 İddialı sonbahar koleksiyonu Dilara Alkan

Louis Vuitton yaptığı iş birliği ile son zamanların en iyi koleksiyonlarından birini çıkardı.

Nicolas Ghesquière, kariyeri boyunca kendisini yeni şekiller ve silüetler denemekten çekinmeyen bir tasarımcı olarak gördü ve stilini trendleri takip etmekten ziyade trendleri belirleyen fütüristlik fikirlerle harmanladı. Louis Vuitton için tasarladığı Sonbahar 2021 koleksiyonu da bu geleneklerine uygun ve tüm zamanların en iyi koleksiyonlarından. 

Greko-Romen özellikle vücudu eksenden dönecek şekilde şekillendirmenin klasik tekniği olan "Contrapposto" dan yola çıkarak Ghesquière, sütun motiflerinin keskin çizgilerini ve sandaletlerini, büyük boy, balon kollu üstlerle harmanlıyor. Kollu ve büzgülü tül etekler ve feminen elbiselerin tatlılığı, deri ve çivi detaylarıyla kesiliyor. 

Koleksiyonun merkezindeki, klasik sanata geri dönen el çizimi görüntüler, ev eşyaları ile tanınan İtalyan tasarım atölyesi Fornasetti ile yaptığı iş birliğini gösteriyor.  Ghesquière, Fornasetti arşivlerini hem giyim hem de aksesuarlarda kullanıyor. Ayrıca koleksiyonda en çok sevilen ürünler içinde el çantaları da olacak gibi görünüyor. Marka, bu güzel işbirliğinin ardından ilerde daha geniş bir kapsül koleksiyonunun da geleceğini vaat ediyor. 

Ghesquière bir basın bülteninde, "Bu işbirliğiyle parçaları, Fornasetti'nin sanatsal dünyasının devam eden modernitesini çağrıştırmak için kullanmak istedim ve ben özellikle Fornasetti'nin klasisizm ve antik Roma mirasını yeniden keşfetme ve yeniden işleme biçimine, tarihsel görüntülere yeni referanslar ekleme konusunda ilgiyim." sözleriyle Fornasetti’ye olan hayranlığını da dile getirdi.  

louis vuitton
Benzer İçerikler
Moda Louis Vuitton’un Bodrum durağı Bodrum’da yıldızlar geçidi dediğimiz zaman bunu ünlü isimler olarak algılıyorsanız kısmen doğru. Moda dünyasının en önemli oyuncuları bu yaz Bodrum’u mesken tutuyor. Onlardan birisi ise Yalıkavak Marina’da henüz açılan Louis Vuitton mağazası.
18.07.2021
ALL Men Amen Break filmiyle Louis Vuitton Louis Vuitton 2022 İlkbahar-Yaz erkek koleksiyonu, birçok güçlü isim ile birlikte Amen Break filmiyle sunuldu.
25.06.2021
Moda Sürdürülebilir ve şık Sürdürülebilir bir dünya için hepimizin dikkat etmesi gereken bu dönemde, büyük bir alkışı hak eden hareket Louis Vuitton’dan!
22.06.2021
Son Eklenenler
Moda Aynı sahnede güçlü isimler Beymen Club, Büşra Develi ve Birkan Sokullu ile moda tutkunlarını yeni bir keşfe davet ediyor.
02.09.2021
Moda Pandora ile hikayeni anlat Yeni başlangıçların ve özel anların en güzel hediyesi olan Pandora, stilini göstermen ve hikayeni anlatman için yepyeni mücevherleriyle birlikte seni şık bir dünyaya davet ediyor. Bu davete kulak vermek ister misin?
02.09.2021
Moda Serena'dan sportif koleksiyon Serena Williams Nike ile yeni bir koleksiyon çıkarmaya hazırlanıyor.
26.08.2021