All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 29.03.2021 İddialı sonbahar koleksiyonu Dilara Alkan

Louis Vuitton yaptığı iş birliği ile son zamanların en iyi koleksiyonlarından birini çıkardı.

Nicolas Ghesquière, kariyeri boyunca kendisini yeni şekiller ve silüetler denemekten çekinmeyen bir tasarımcı olarak gördü ve stilini trendleri takip etmekten ziyade trendleri belirleyen fütüristlik fikirlerle harmanladı. Louis Vuitton için tasarladığı Sonbahar 2021 koleksiyonu da bu geleneklerine uygun ve tüm zamanların en iyi koleksiyonlarından. 

Greko-Romen özellikle vücudu eksenden dönecek şekilde şekillendirmenin klasik tekniği olan "Contrapposto" dan yola çıkarak Ghesquière, sütun motiflerinin keskin çizgilerini ve sandaletlerini, büyük boy, balon kollu üstlerle harmanlıyor. Kollu ve büzgülü tül etekler ve feminen elbiselerin tatlılığı, deri ve çivi detaylarıyla kesiliyor. 

Koleksiyonun merkezindeki, klasik sanata geri dönen el çizimi görüntüler, ev eşyaları ile tanınan İtalyan tasarım atölyesi Fornasetti ile yaptığı iş birliğini gösteriyor.  Ghesquière, Fornasetti arşivlerini hem giyim hem de aksesuarlarda kullanıyor. Ayrıca koleksiyonda en çok sevilen ürünler içinde el çantaları da olacak gibi görünüyor. Marka, bu güzel işbirliğinin ardından ilerde daha geniş bir kapsül koleksiyonunun da geleceğini vaat ediyor. 

Ghesquière bir basın bülteninde, "Bu işbirliğiyle parçaları, Fornasetti'nin sanatsal dünyasının devam eden modernitesini çağrıştırmak için kullanmak istedim ve ben özellikle Fornasetti'nin klasisizm ve antik Roma mirasını yeniden keşfetme ve yeniden işleme biçimine, tarihsel görüntülere yeni referanslar ekleme konusunda ilgiyim." sözleriyle Fornasetti’ye olan hayranlığını da dile getirdi.  

louis vuitton
Benzer İçerikler
Moda İddialı sonbahar koleksiyonu Louis Vuitton yaptığı iş birliği ile son zamanların en iyi koleksiyonlarından birini çıkardı.
29.03.2021
Moda Louis Vuitton’dan yaz desenleri Taze, yazlık ve yeni desenleriyle Louis Vuitton giyimden aksesuara birçok ürünün bulunduğu koleksiyonunu çıkardı.
29.03.2021
Moda Louis Vuitton ve UNICEF işbirliği Louis Vuitton ve UNICEF güçlerini önemli bir amaç için birleştiriyor.
23.02.2021
Son Eklenenler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021