All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 15.12.2020 Gabriela Hearst kimdir? Onur Özcan

Chloé’de kendi rüzgarını estirmeye başlayan Gabriela Hearst’ı yakından tanıyalım.

Geçtiğimiz aylarda Fransız moda devi Chloé’de köklü bir değişim yaşandı. Markanın eski Kreatif Direktörü Natacha Ramsay Levi dört yıldır sürdürdüğü görevini sonlandırarak marka ile yollarını ayırdığını duyurdu. Bu olay ise moda dünyasında büyük bir yankı uyandırdı ve bu koltuğa kimin oturacağı büyük bir merak haline geldi. Chloé’nin yaptığı resmi açıklamayla markanın yeni Kreatif Direktörü’nün Gabriela Hearst olduğu duyuruldu. Hearst, kendi adını verdiği markasıyla moda dünyasında sağlam adımlarla ilerlerken yaşanan bu gelişme bütün gözleri ünlü tasarımcının üzerine çekti. Gelin Gabriela Hearst’ı yakından tanıyalım.

Uruguaylı tasarımcı hiçbir tasarım eğitimi almadan tamamen kendi yeteneğiyle moda dünyasında ilerlemeye başladı. 2015 yılında kendi adını verdiği markası ile moda dünyasındaki yerini gübegün sağlamlaştırdı. 2017 yılında “International Woolmark Prize” Uluslararası Kadın Giyim Tasarımcısı ve 2020 yılında CFDA tarafından Yılın Tasarımcısı ödülüne layık görüldü. Yaptığı tasarımlar şık ve stil sahibi kadınların gardıroplarında vazgeçilmezler arasına girdi. Hearst’ın moda dünyasındaki başarısının yanı sıra doğaya ve insanlara karşı sergilediği duyarlı tutum da büyük bir alkışı hak ediyor. Ünlü tasarımcı bu duyarlılığını moda dünyasına da yansıtarak 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu sıfır karbon salınımı ilkesiyle sundu. Gabriela Hearst’ın Chloé için hazırlayacağı ilk koleksiyon mart ayında sunulacak. Gabriela Hearst’ın başarılı kariyeri beraberinde büyük bir beklentiyi de getiriyor. Chloé’de yaşanan bu değişimin etkilerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Gabriela Hearst
Chloé
Natacha Ramsay Levi
Benzer İçerikler
Moda Tekrar bir arada Ganni x Levi’s tekrar bir araya gelerek sürdürülebilir tasarımları moda dünyasında görücüye çıkarıyor.
24.02.2021
Moda Pokémon ve Levi’s buluşması Pokémon x Levi’s işbirliğini sosyal medya hesabından açıklayan ikili, renkli tasarımlar ile bir araya geliyor.
28.01.2021
Moda Gabriela Hearst kimdir? Chloé’de kendi rüzgarını estirmeye başlayan Gabriela Hearst’ı yakından tanıyalım.
15.12.2020
Son Eklenenler
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021
Moda 60.Yıla özel koleksiyon 60'ıncı yılın kutlu olsun Dr. Martens!
09.04.2021