All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 15.12.2020 Gabriela Hearst kimdir? Onur Özcan

Chloé’de kendi rüzgarını estirmeye başlayan Gabriela Hearst’ı yakından tanıyalım.

Geçtiğimiz aylarda Fransız moda devi Chloé’de köklü bir değişim yaşandı. Markanın eski Kreatif Direktörü Natacha Ramsay Levi dört yıldır sürdürdüğü görevini sonlandırarak marka ile yollarını ayırdığını duyurdu. Bu olay ise moda dünyasında büyük bir yankı uyandırdı ve bu koltuğa kimin oturacağı büyük bir merak haline geldi. Chloé’nin yaptığı resmi açıklamayla markanın yeni Kreatif Direktörü’nün Gabriela Hearst olduğu duyuruldu. Hearst, kendi adını verdiği markasıyla moda dünyasında sağlam adımlarla ilerlerken yaşanan bu gelişme bütün gözleri ünlü tasarımcının üzerine çekti. Gelin Gabriela Hearst’ı yakından tanıyalım.

Uruguaylı tasarımcı hiçbir tasarım eğitimi almadan tamamen kendi yeteneğiyle moda dünyasında ilerlemeye başladı. 2015 yılında kendi adını verdiği markası ile moda dünyasındaki yerini gübegün sağlamlaştırdı. 2017 yılında “International Woolmark Prize” Uluslararası Kadın Giyim Tasarımcısı ve 2020 yılında CFDA tarafından Yılın Tasarımcısı ödülüne layık görüldü. Yaptığı tasarımlar şık ve stil sahibi kadınların gardıroplarında vazgeçilmezler arasına girdi. Hearst’ın moda dünyasındaki başarısının yanı sıra doğaya ve insanlara karşı sergilediği duyarlı tutum da büyük bir alkışı hak ediyor. Ünlü tasarımcı bu duyarlılığını moda dünyasına da yansıtarak 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu sıfır karbon salınımı ilkesiyle sundu. Gabriela Hearst’ın Chloé için hazırlayacağı ilk koleksiyon mart ayında sunulacak. Gabriela Hearst’ın başarılı kariyeri beraberinde büyük bir beklentiyi de getiriyor. Chloé’de yaşanan bu değişimin etkilerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Gabriela Hearst
Chloé
Natacha Ramsay Levi
Benzer İçerikler
Moda Gabriela Hearst kimdir? Chloé’de kendi rüzgarını estirmeye başlayan Gabriela Hearst’ı yakından tanıyalım.
15.12.2020
Moda Ganni X Levi's® iş birliği Sıfır atıklı sürdürülebilir bir iş için Ganni ve Levi’s bir araya geldi.
13.08.2020
Moda Levi’s’ın onur mesajı Levi’s’ın tüm dünyada kutlanan Pride ayı katkıları bu yılda devam ediyor.
12.06.2020
Son Eklenenler
Moda İkonik saat şimdi bronz Longines Legend Diver Watch, modern çağa ayak uydurmaya devam ederken cazibesini de arttırıyor.
22.01.2021
Moda Mansur Gavriel’in yeni gözdesi Mansur Gavriel, çok sevilen çanta modeli Lady ile yeni bir yolculuğa çıkıyor.
22.01.2021
Moda Matthew M. Williams dokunuşu Adınını Givency’nin ikonik çantası Antigona’dan alan çanta koleksiyonu, Matthew M. Williams’ın yorumuyla bizlerle.
21.01.2021