All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 12.03.2020 Converse’in ilk cinsiyetsiz koleksiyonu Yunus Başaran

Cinsiyetsiz kavramına alıştığımız şu günlerde gelen yeni koleksiyon haberlerine çok heyecanlanıyoruz.

Converse’in Chuck Taylor modeli ikonik olarak bilinmesinin yanı sıra tamamen unisex tasarlanan ve satışa sunulan model olmasıyla da bilinir. Hemen hemen herkesin gençlik yıllarında, lise hayatında edindiği modelin nam saldığı unisex kavramı, şimdi markanın yeni sezonunda kendini gösteriyor. Markanın 2020 İlkbahar-Yaz’ında ilk olarak karşımıza gelecek koleksiyon tamamiyle cinsiyetsiz olarak tasarlanan ilk giyim koleksiyonu olma özelliği taşıyor. Marka bu cinsiyetsizlik kavramına oldukça güveniyor olacak ki 2020-21 Sonbahar-Kış sezonunda da devam edeceği belirtilen koleksiyonun adı “Shapes (Şekiller)”.

Koleksiyon içerisindeki parçalar cinsiyet yerine vücut şekillerine göre tasarlanmış. 5 çekirdek parça dört beden ölçüsünde lanse ediliyor. Ve bu 5 parça %50 geri dönüştürülmüş ve %50 ham pamuktan üretilmiş. 

Converse
Unisex
Genderless
Benzer İçerikler
Moda Kült sneaker'ların dönüşü 2020 İlkbahar-Yaz sezonuyla artık spor ayakkabılarda markaların kültleşmiş klasik modelleri değer kazanıyor. Gardırobunuza eklemeniz gereken dört model karşınızda.
25.05.2020
Moda Converse’in ilk cinsiyetsiz koleksiyonu Cinsiyetsiz kavramına alıştığımız şu günlerde gelen yeni koleksiyon haberlerine çok heyecanlanıyoruz.
12.03.2020
Son Eklenenler
Moda Varla yok arası 2013 yılında ilk kez lanse edilen Nude koleksiyonu büyüyerek devam ediyor.
04.06.2020
Moda İsveç Dayanışması: Chimi x H&M İsveçli hazır giyim markası son dönemin popüler güneş gözlüğü markası Chimi ile güçlerini birleştirerek renkli bir kapsül koleksiyona imza atıyor.
04.06.2020
Moda Yıldızlardan en iyi 5 bikini Yaz mevsimi geldi, sahiller kontrollü bir şekilde dolmaya başladı. Hala bikini konusunda kafanız karışık ise en iyilerinden ders alıyoruz.
04.06.2020