All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 16.09.2020 CFDA Moda Ödülleri sahiplerine kavuştu Onur Özcan

14 Eylül’de gerçekleşen CFDA Moda Ödülleri tarihinde bir ilk yaşandı.

Bu yıl gerçekleşecek tüm etkinlikler pandemi engeline takıldığı için çoğu etkinlik dijital dünya sayesinde bambaşka versiyonlarla bizlere sunuldu. İşte bu etkinliklerden biri de moda dünyasının merakla beklediği Council of Fashion Designers of America’nın (Amerika Moda Tasarımcıları Derneği) moda dünyasındaki yetenekli isimleri taçlandıracağı CFDA Moda Ödülleri oldu. CFDA bu yıl tarihinde ilk kez dijital bir tören gerçekleşti. 

1981 yılından beri düzenlenmekte olan ödül töreni için moda dünyasının Oscar’ı diyebiliriz. Her tasarımcının hayali olan bu prestijli ödüller serisi pandemi engeline rağmen bu yıl da sahiplerine kavuştu. Kazananlar CFDA’nın resmi sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden açıklandı. İçinde bulunduğumuz süreç itibariyle geçtiğimiz yıla göre farklı bir yaklaşım sergileyen CFDA, bu yıl “Pozitif Değişim”, “Yaşam Boyu Başarı” ve “Moda İkonu” gibi kategorilere yer vermiyor. CFDA’nın bu yılki ödüllere yaklaşımı yalnızca zorlu pandemi sürecinde üretkenliğine devam eden marka ve tasarımcıları yüceltmek oldu. İşte karşınızda kazananlar!

Yılın Amerikan Kadın Giyim Tasarımcısı - Gabriela Hearst

Yılın Amerikan Erkek Giyim Tasarımcısı - Kerby Jean-Raymond (Pyer Moss)

Yılın Amerikan Aksesuar Tasarımcısı - Telfar Clemens (Telfar)

Yılın Yeni Amerikan Yeteneği - Christopher John Rogers

Yılın Global Kadın Giyim Tasarımcısı -  Pierpaolo Piccioli (Valentino)

Yılın Global Erkek Giyim Tasarımcısı - Kim Jones (Dior)

CFDA
Valentino
Kim Jones
Pierpaolo Piccioli
Benzer İçerikler
Lifestyle Dior'dan müzik listeleri Hazırlanan listeler Maria Grazia Chiuri ve Kim Jones tarafından özel olarak oluşturuldu.
07.01.2021
ALL Men Dior ile hiper gerçeklik Dior Men 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonunun detayları ortaya çıktı. Amerikalı sanatçı Kenny Scharf ile buluşan Kim Jones büyüleyici bir sunuma imza attı.
09.12.2020
ALL Men Dior için geri sayım! Bugün sunumu yapılacak olan Dior Men 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonu için heyecanlı bekleyiş başladı.
08.12.2020
Son Eklenenler
Moda Lüks moda ile manga sanatı birleşiyor Gucci’nin özel kapsül koleksiyonunda yer alan ünlü manga karakteri Doraemon, ortaya eğlenceli görüntüler çıkartıyor.
15.01.2021
Moda #YakınMarkaj: Louis Vuitton 2021 İlkbahar- Yaz Erkek Aksesuarları Erkek koleksiyonunun aksesuarlarını sunan Louis Vuitton, genç ve dinamik tasarımlar sunuyor.
15.01.2021
Moda Virgil Abloh'un merak uyandıran hamlesi Virgil Abloh, paylaştığı görsel ile merak uyandırdı.
15.01.2021