All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 16.09.2020 CFDA Moda Ödülleri sahiplerine kavuştu Onur Özcan

14 Eylül’de gerçekleşen CFDA Moda Ödülleri tarihinde bir ilk yaşandı.

Bu yıl gerçekleşecek tüm etkinlikler pandemi engeline takıldığı için çoğu etkinlik dijital dünya sayesinde bambaşka versiyonlarla bizlere sunuldu. İşte bu etkinliklerden biri de moda dünyasının merakla beklediği Council of Fashion Designers of America’nın (Amerika Moda Tasarımcıları Derneği) moda dünyasındaki yetenekli isimleri taçlandıracağı CFDA Moda Ödülleri oldu. CFDA bu yıl tarihinde ilk kez dijital bir tören gerçekleşti. 

1981 yılından beri düzenlenmekte olan ödül töreni için moda dünyasının Oscar’ı diyebiliriz. Her tasarımcının hayali olan bu prestijli ödüller serisi pandemi engeline rağmen bu yıl da sahiplerine kavuştu. Kazananlar CFDA’nın resmi sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden açıklandı. İçinde bulunduğumuz süreç itibariyle geçtiğimiz yıla göre farklı bir yaklaşım sergileyen CFDA, bu yıl “Pozitif Değişim”, “Yaşam Boyu Başarı” ve “Moda İkonu” gibi kategorilere yer vermiyor. CFDA’nın bu yılki ödüllere yaklaşımı yalnızca zorlu pandemi sürecinde üretkenliğine devam eden marka ve tasarımcıları yüceltmek oldu. İşte karşınızda kazananlar!

Yılın Amerikan Kadın Giyim Tasarımcısı - Gabriela Hearst

Yılın Amerikan Erkek Giyim Tasarımcısı - Kerby Jean-Raymond (Pyer Moss)

Yılın Amerikan Aksesuar Tasarımcısı - Telfar Clemens (Telfar)

Yılın Yeni Amerikan Yeteneği - Christopher John Rogers

Yılın Global Kadın Giyim Tasarımcısı -  Pierpaolo Piccioli (Valentino)

Yılın Global Erkek Giyim Tasarımcısı - Kim Jones (Dior)

CFDA
Valentino
Kim Jones
Pierpaolo Piccioli
Benzer İçerikler
Moda CFDA Moda Ödülleri sahiplerine kavuştu 14 Eylül’de gerçekleşen CFDA Moda Ödülleri tarihinde bir ilk yaşandı.
16.09.2020
Moda Fendi’ye yeni transfer Dior göreviyle eş zamanlı devam edecek Kim Jones, Fendi’nin çehresini değiştirecek mi?
09.09.2020
Son Eklenenler
Moda adidas X Ivy Park koleksiyonuna hazır mısınız? adidas ve Beyoncé hazırladıkları yeni adidas X Ivy Park koleksiyonuyla katlayarak devam ediyor.
23.10.2020
Moda adidas ve Lego tekrar bir arada adidas ve Lego, devam eden iş birliklerinin yeni perdesini aralıyor. Spor tarzıyla öne çıkan koleksiyon, geniş bir kitleyle buluşacak.
22.10.2020
Moda Boyner’den yeni koleksiyon Selma Çilek ile birlikte Sonbahar-Kış sezonuna özel hazırlanan koleksiyonda favorilerinizi belirleyin.
19.10.2020