All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 11.03.2021 Çevreci adımlarda yeni sahne Yunus Başaran

Christopher Raeburn ve Timberland ikilisinin çevreye olan saygıları tartışılmaz. Şimdiye kadar alkışlanan tüm adımlar bir yana, en çevre dostu ve sürdürülebilir koleksiyon nasıl olur sorusunun cevabıyla tekrar karşımızda ikili.

Sorumlu üretim anlayışının önemli temsilcisi Timberland, başarılı tasarımcı Christopher Raeburn ile bir araya geldiğinden bu yana tüketiciye sundukları ürünler ile dünyaya olan saygılarının ne denli olduğunu da defalarca kanıtladılar. Şimdi ise yeni sezonda yer alan iki önemli teknoloji ile bu önemin asla azalmayacağı mesajını iletiyorlar. 

Timberland’in yeni teknolojisi GreenStride taban teknolojisi şeker kamışı ve duyarlı doğal kauçuğun bir araya gelmesiyle oluşuyor. Ayakkabı tabanlarında kullanılan petrol tabanlı materyaller yerine % 75 yenilenebilir materyaller tercih edilmiş. GreenStride taban teknolojisine sahip ayakkabılar, sorumlu enerji kullanımı, atık yönetimi ve su arıtma sistemleriyle derece almış tabakhanelerden gelen Better Leather ve Timberland’in en az %50 geri dönüştürülmüş plastik içeren patentli ReBOTL kumaşını da içeriyor. 

Bir diğer önemli teknoloji ise TrueCloud. Timberland TrueCloud koleksiyonları oldukça hafif ve yastıklama teknolojisiyle geldiği için üstün rahatlık sunuyor. Ayrıca TrueCloud teknolojisi son on yıldır Timberland’in ciddi emek harcadığı Community Cotton girişiminin de bir yansıması. Bu birleşim ise markanın 2030 yılına kadar doğa üzerine net pozitif etki yaratma vizyonunun somut bir örneği. 

Timberland
TrueCloud
GreenStride
Christopher Raeburn
Benzer İçerikler
Moda Çevreci adımlarda yeni sahne Christopher Raeburn ve Timberland ikilisinin çevreye olan saygıları tartışılmaz. Şimdiye kadar alkışlanan tüm adımlar bir yana, en çevre dostu ve sürdürülebilir koleksiyon nasıl olur sorusunun cevabıyla tekrar karşımızda ikili.
11.03.2021
Moda Doğa dostu adımlar Yeni sezona Timberland'in TrueCloud teknolojisi ile ürettiği modellerle giriyoruz.
12.01.2021
Moda Timberland x Supreme ile kışa hazırız Timberland x Supreme iş birliğiyle hazırlanan su geçirmez botlar ile hem tarz hem de konforlu bir kış sizi bekliyor.
12.11.2020
Son Eklenenler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021