All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 22.04.2020 Çevre için yeniden Yunus Başaran

Puma ve First Mile ikinci kez bir arada...

İngiltere merkezli atık yönetim ve geri dönüşüm şirketi First Mile, Puma ile geçtiğimiz Şubat ayında lanse edilen, tamamen sürdürülebilir bir koleksiyon için anlaşmış, ardından tüm bu koleksiyon satışa çıkmıştı. Koleksiyon oldukça talep görmüş olacak ki, iki dev marka yepyeni bir koleksiyonu daha bugüne yani Dünya Günü’ne özel olarak lanse ediyor. 

Yeni koleksiyon tekrar geri dönüştürülmüş kumaşlardan olacak. İki dev, Haiti, Tayvan ve Honduras gibi mikro ekonomiye sahip lokasyonlardan toplanan plastiklerden elde edilen geri dönüştürülmüş polyesteri kullanan Puma, bunlardan ayakkabı ve giyim ürünleri yarattı. 12 parçalık koleksiyonun tamamı %100 ila %83 bu geri dönüştürülmüş iplikten imal edilmiş. Koleksiyon içerisinde Puma’nın imza sneaker modeli LQD Cell’in yeni yorumu da yer almakta. 

Puma
First Mile
recycle
sustainable
Benzer İçerikler
Moda Aktif hayata uygun ve sürdürülebilir Cos’tan ilk sürdürülebilir activewear koleksiyon geldi.
08.05.2020
Moda Çevre için yeniden Puma ve First Mile ikinci kez bir arada...
22.04.2020
Son Eklenenler
Moda Varla yok arası 2013 yılında ilk kez lanse edilen Nude koleksiyonu büyüyerek devam ediyor.
04.06.2020
Moda İsveç Dayanışması: Chimi x H&M İsveçli hazır giyim markası son dönemin popüler güneş gözlüğü markası Chimi ile güçlerini birleştirerek renkli bir kapsül koleksiyona imza atıyor.
04.06.2020
Moda Yıldızlardan en iyi 5 bikini Yaz mevsimi geldi, sahiller kontrollü bir şekilde dolmaya başladı. Hala bikini konusunda kafanız karışık ise en iyilerinden ders alıyoruz.
04.06.2020