All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 05.04.2021 Calvin Klein'a yeni üye Dilara Alkan

Calvin Klein son yıllarda yaptığı, tasarım departmanındaki değişikliklere Willy Chavarria ile bir yenisini daha ekledi.

Willy Chavarria, sektörde kavramsal tasarımları ve sunumlarına yönelik sinematik yaklaşımı ile oldukça bilinen bir isim.  

Chavarria bu anlaşmadan önce de erkek giyim alanında American Eagle Outfitters ve Ralph Lauren gibi oldukça ticari şirketlerden, Voler ve Dickies Construct gibi niş markalara kadar değişen zengin bir özgeçmişe sahip. Ayrıca Yeezy ile iki yıldan fazla çalıştı ve 10 yıldan fazla bir süredir eski bir Amerikan mağazası ve giyim markası olan Palmer Trading Co.'nun yaratıcı direktörü ve sahibiydi. 

2015 yılında kendi markasını başlatan başarılı tasarımcı Willy Chavarria, Calvin Klein North America Apparel ve Global Essentials erkek giyim tasarımından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak Calvin Klein'a katıldı. Chavarria, “Calvin Klein North America Apparel ve Global Essentials Men's serileri için sezonluk koleksiyonların kavramsal vizyonuna ve tasarımına liderlik etmekten sorumlu” olacağını duyurdu. 

Willy Chavarria’nın markası lansmanından bu yana Kanye West, K-Swiss, Dickies, Hummel ve diğerleri ile işbirliği yaptı.  

Calvin Klein, Willy Chavarria’nın ekiplerine katılmasının haricinde son birkaç yılda tasarım departmanında birçok değişiklik geçirdi. Aralık 2018'de, eski Kreatif Direktör Raf Simons, iki buçuk yıldan kısa bir süre sonra markadan ayrıldı. 2019 yazında Suzanne Barton, Calvin Klein'ın Ürün Müdürü olarak şirkete katıldı ve global olarak tüm tasarım ve mağazacılık işlevlerini denetledi. Lomax, geçtiğimiz Aralık ayında yeni oluşturulan Global Tasarım Başkanı İcra Kurulu Başkan Yardımcısı rolünde markaya katıldı. Daha önce Nike'da Kadın Spor Giyim Kıdemli Kreatif Direktörü olarak çalıştı. Ayrıca Puma için Hussein Chalayan ile çalıştı ve birçok spor ve moda markasına danışmanlık yaptı. 

Calvin Klein
Willy Chavarria
Benzer İçerikler
Moda Calvin Klein'a yeni üye Calvin Klein son yıllarda yaptığı, tasarım departmanındaki değişikliklere Willy Chavarria ile bir yenisini daha ekledi.
05.04.2021
Moda Raf Simons’tan yeni haber Belçikalı moda tasarımcısının bir sonraki adımı ne olacak?
21.09.2020
Moda Gigi Hadid’in yeni ikilisi Son zamanların en çok konuşulan iş birliği için Gigi Hadid perdeyi araladı.
14.09.2020
Son Eklenenler
Moda Moda Haftası başlıyor Dijital olarak gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, 13-16 Nisan tarihleri arasında moda tutkunlarıyla bir araya gelecek.
12.04.2021
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Moda Nike’tan yeni hamle Klasikleşmiş siluetlere sürdürülebilir bakış açısı getiren marka, modaseverlerin ilgisini toplamayı başardı.
09.04.2021