All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 07.05.2020 Aoki’den sokak stili Timur Can Ersoy

Shoichi Aoki’nin 1985 yılından bu yana fotoğrafladığı sokak stilleri artık dijitalde.

Dünyanın içinde bulunduğu süreçte, moda haftaları da bir süreliğine askıya alındı. Herkesin de bireysel ve toplumsal sağlık adına evinde kalmasıyla sokak modası da şu sıralar popülaritesini kaybetti. Japon fotoğraf sanatçısı Shoichi Aoki ise gündemi biraz hareketlendirmek adına sokak stilini fotoğrafladığı kitap arşivleri dijitalde moda tutkunlarının beğenisine sundu. Web sitesinde bulunan dergiler ve kitaplar onlu setler halinde 30,50 Dolar karşılığında alınabilir. Tüm sete sahip olmak isterseniz de 278 Dolar karşılığında bu arşive sahip olabilirsiniz.

Aoki, 1995 yılında kurulan ve Tokyo'nun en çekici vatandaşlarının günlük kıyafetlerini kronikleştiren diğer dergisi FRUiTS ile ünlü olabilir. Ancak Street dergisi de kaçırılmaması gerekenlerden. 1985 yılında başlayan dergi, Moda Haftası stilinin en eski kaynaklarından biridir. New York, Paris, Belçika ve Londra'nın kaldırımlarında çekilen fotoğraflar bugün modaya yön veren stillerle dolu. Aoki'nin görüntülerinin rahatlığı, özgünlüğü ve kolaylığı dikkat çekiyor. Her insanın cebinde bir kamera olmadan önce nasıl giyindiğimizi hatırlıyor musunuz? Sorusunun cevabı niteliğinde bir arşiv ile sadece bir tık uzağımızda Aoki’nin sitesinde yer alıyor.

Son Eklenenler
Moda Millie’den Chuck modeli Millie By You projesi lanse edildi.
06.08.2020
Moda İlham veren tenis stili Son zamanda ismini bağış toplama kampanyası ile duyuran Brain Dead yeni iş birliğiyle sahneyi Prince ile paylaşıyor.
06.08.2020
Moda Yaratıcılığın geri dönüşümü Chinatown Market ve Allbirds yeni bir özgünlüğe imza atmak için gün sayıyor.
05.08.2020