All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 07.05.2020 Aoki’den sokak stili Timur Can Ersoy

Shoichi Aoki’nin 1985 yılından bu yana fotoğrafladığı sokak stilleri artık dijitalde.

Dünyanın içinde bulunduğu süreçte, moda haftaları da bir süreliğine askıya alındı. Herkesin de bireysel ve toplumsal sağlık adına evinde kalmasıyla sokak modası da şu sıralar popülaritesini kaybetti. Japon fotoğraf sanatçısı Shoichi Aoki ise gündemi biraz hareketlendirmek adına sokak stilini fotoğrafladığı kitap arşivleri dijitalde moda tutkunlarının beğenisine sundu. Web sitesinde bulunan dergiler ve kitaplar onlu setler halinde 30,50 Dolar karşılığında alınabilir. Tüm sete sahip olmak isterseniz de 278 Dolar karşılığında bu arşive sahip olabilirsiniz.

Aoki, 1995 yılında kurulan ve Tokyo'nun en çekici vatandaşlarının günlük kıyafetlerini kronikleştiren diğer dergisi FRUiTS ile ünlü olabilir. Ancak Street dergisi de kaçırılmaması gerekenlerden. 1985 yılında başlayan dergi, Moda Haftası stilinin en eski kaynaklarından biridir. New York, Paris, Belçika ve Londra'nın kaldırımlarında çekilen fotoğraflar bugün modaya yön veren stillerle dolu. Aoki'nin görüntülerinin rahatlığı, özgünlüğü ve kolaylığı dikkat çekiyor. Her insanın cebinde bir kamera olmadan önce nasıl giyindiğimizi hatırlıyor musunuz? Sorusunun cevabı niteliğinde bir arşiv ile sadece bir tık uzağımızda Aoki’nin sitesinde yer alıyor.

Son Eklenenler
Moda Dior heyecanlandırmayı başardı Dior ile birlikte sıcak günlere hazır mısınız?
16.04.2021
Moda Converse yeni modelini tanıttı Bahar aylarına girdiğimiz bu günlerde içimizi sımsıcak yapacak haber Converse’den geldi.
15.04.2021
Moda Modaseverlere müjde var Sağlık sektöründe öncü çalışmalarıyla tanınan Amerikan Hastanesi, 100.Yılında modaseverleri de unutmadı.
15.04.2021