All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 19.04.2020 Yükselen yıldız: TikTok Dilruba Karaköse

Facebook'la başlayan sosyal yolculuğumuz, şimdilerde Hollywood yıldızlarının bile dahil olduğu TikTok ile devam ediyor.

Yeni olan her şey başlangıçta pek çoğumuzda çekingenlik ya da garipseme hali yaratır. Detayları keşfettikçe ve o dünyanın bir parçası olmaya başladıkça ise artık eskisi kadar tuhaf gelmemeye başlar. TikTok için de sanırım durum tam olarak bundan ibaretti. Hatırlarsanız ilk çıktığında ki çok da uzun bir zaman önce değildi, kabul edelim kendisini pek benimseyemedik. Yüklenen videoları izledikçe pek de gerekli bir mecra olmadığını düşünenlerimiz de olmuştur. Ancak sosyal medyanın alametifarikası mıdır bilinmez, kısa sürede bir şekilde kendini kabul ettirmeyi başardı. Aslına bakılırsa bir nevi Vine uygulamasını hatırlatıyor. O yüzden çok da uzak sayılmayız kendisine. Yani Vine'ın bir adım ileriye taşınmış versiyonu olarak düşünebiliriz bile TikTok'u. Bu kadar sevilmesinin başlıca nedenlerinden biri, oldukça özgür bir alan sunması. Ne kadar yaratıcı olduğunuz size pek çok takipçiyle geri dönüyor. Tıpkı Instagram'da sayısı giderek artan influncer'ların varlığı gibi TikTok'un da kendine has popüler isimleri var. Loren Gray ve Charli D'Amelio bunlardan sadece ikisi. Peki dünya yıldızlarının bu işe dahil olması nasıl etkiledi sizce? Neden giderek daha da popülerleştiğinin ikinci cevabı da bu. Jonas Brothers, Ariana Grande, Selena Gomez, Reese Witherspoon, Jessica Alba, Will Smith, Mariah Carey ve daha da uzayan bu listeyle ünlülerin hayatına biraz daha dahil olma durumu, TikTok'un tıpkı Instagram gibi kalıcı olmasının zeminini hazırlıyor.

Galeri
TIKTOK
UNLULER
Benzer İçerikler
Lifestyle Yükselen yıldız: TikTok Facebook'la başlayan sosyal yolculuğumuz, şimdilerde Hollywood yıldızlarının bile dahil olduğu TikTok ile devam ediyor.
19.04.2020
Son Eklenenler
Lifestyle İlişkilerin düşmanı: Belirsizlik sendromu Hayatımıza yeni biri girdiğinde, önceki deneyimlerimizden edindiklerimiz ve henüz gerçekleşmeyen süreçlerle ilgili kafamızda oluşan düşünceler davranışlarımızı etkileyebiliyor. Peki her şeyi kontrol altında tutma isteğimizin karşılığı belirsizlik sendromu olabilir mi?
17.01.2021
Lifestyle Koronavirüs aşısı hakkında merak edilenler Sizler için ülkemizde uygulanacak Çin üretimi “CoronaVac” hakkında bilinmeyenleri ele aldık.
15.01.2021
Lifestyle Uber döndü ve arayışa geçti Geçtiğimiz yıllarda kullanımı yasaklanan Uber, tekrar ülkemizde faaliyet gösterecek. Yeni sürücüler aramaya başladı bile...
14.01.2021