All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 14.10.2020 Yüksek hızlı etkinlik Yunus Başaran

Apple bu sezon, pandemi sebebiyle üretim aşamasındaki yavaşlama sebebiyle beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli lanse etti...

Geçtiğimiz ay gerçekleşen etkinlik sonrasında dün gerçekleşecek etkinliğin davetiyesi yollandığında hepimiz meraklanmıştık. Davetiye üzerindeki Hi, Speed (Selam, Hız (Hi kelimesinin yüksek anlamındaki high ile olan ses benzerliği de göndermeydi)) ibaresiyle herkes 5G destekleyip desteklemeyeceğini merak ediyordu.

 

HomePod Mini

Etkinliğin açılışında sevilen akıllı speaker HomePod’un yeni bir kardeşi lanse edildi. HomePod Mini adından da anlaşılacağı üzere önceki versiyonun yarısı boyundaki cihaz artık daha da kullanışlı. Yerleşik Siri sayesinde ev içindeki her bir bireyi ayırt edip uygun cevaplar veren HomePod Mini kompakt tasarımı ve renkli led aydınlatmasıyla interaktif bir tasarımla geliyor. Intercom özelliği ile de sisteme dahil olan HomePod Mini’ler arasında kusursuz bir iletişim ikanı sunuyor. Ülkemizde ise ne zaman satışa çıkacak bilinmiyor.

iPhone 12 

Etkinliğin beklenen anı geldiğinde 4 ve 5 serisinin köşeli tasarımı karşımıza çıktı. Eminiz ki cihazın en sevilen yanı bu ergonomik tasarım oldu. Tüm iPhone 12 ailesi artık 5G destekliyor. Yüksek hızdan kastettikleri bu olsa gerek diye düşünürken cihazların geçtiğimiz ay tanıtılan A14 Bionic çipi ile geleceği söylendi. iPhone 12 aynı zamanda en küçük üyeye de sahip. iPhone 12 mini adındaki bu üye, en küçük 5G sahibi cihaz olarak tanımlanıyor. iPhone 11 modelindeki geniş ve ultra geniş kamera seçeneği iPhone 12 ve iPhone 12 mini’de de yer alıyor. Ancak geçtiğimiz yıl aşık eden gece modu artık tüm kameralarda yer alıyor. Alüminyum kasaya sahip bu iki model mavi, yeşil, siyah, beyaz ve (PRODUCT)(RED) olarak satışa sunuluyor.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 sonrası sıra Pro’lara geldiğinde çok heyecanlandık. Model iPhone 11 Pro ailesindeki gibi 3’lü kamera kurulumuna sahipken geçtiğimiz yıl tanıtılan iPad Pro ailesinde tanıştığımız LIDAR tarayıcı bu cihazlarda da yer alıyor. LIDAR tarayıcı Mars yüzeyini haritalamak için NASA’nın kullandığı bir teknoloji. Artık AR teknolojisinde üst seviye anlamına geliyor. Aynı zamanda Neural Engine ile birlikte çalışarak kusursuz portre fotoğraflarına da olanak tanıyor. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, 2,5 zoom özelliğine de sahipken tüm iPhone 12 ailesinin ekranları OLED panellerini barındırıyor. 

Son olarak Apple, nostaljik ismiyle MagSafe’i geri getirerek performansı geliştirilmiş bir kablosuz şarj teknolojisini de tanıttı. MagSafe’in kusursuz çalıştığı bir seri telefon kılıfı ve cüzdan aparatı ile de noktayı koydu. Yeni cihazlar beklenenin fazlasını verdi diyebiliriz. 

Apple
iPhone 12
iPhone 12 mini
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
Hi Speed
Benzer İçerikler
Lifestyle iPhone ile yönetmen siz olun Teknoloji dünyasının sunduğu olanaklar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Akıllı telefonlar ile çekilen klipler ise müzik dünyasına ayrıcalık tanıyor.
31.03.2021
Lifestyle Fotoğraflarınızı süsleyin iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in gelişmiş kamera sistemi 'nasıl iyi bir fotoğraf çekilir?' sorusunun yanıtlarını sizlere sunuyor.
26.02.2021
Lifestyle İlişkinize teknoloji katın! 14 Şubat için geri sayım başladı. Hala hediye seçiminde kararsız kalanlar ise mutlaka aşağıdaki listeye bir göz atmalı.
12.02.2021
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021