All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 14.10.2020 Yüksek hızlı etkinlik Yunus Başaran

Apple bu sezon, pandemi sebebiyle üretim aşamasındaki yavaşlama sebebiyle beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli lanse etti...

Geçtiğimiz ay gerçekleşen etkinlik sonrasında dün gerçekleşecek etkinliğin davetiyesi yollandığında hepimiz meraklanmıştık. Davetiye üzerindeki Hi, Speed (Selam, Hız (Hi kelimesinin yüksek anlamındaki high ile olan ses benzerliği de göndermeydi)) ibaresiyle herkes 5G destekleyip desteklemeyeceğini merak ediyordu.

 

HomePod Mini

Etkinliğin açılışında sevilen akıllı speaker HomePod’un yeni bir kardeşi lanse edildi. HomePod Mini adından da anlaşılacağı üzere önceki versiyonun yarısı boyundaki cihaz artık daha da kullanışlı. Yerleşik Siri sayesinde ev içindeki her bir bireyi ayırt edip uygun cevaplar veren HomePod Mini kompakt tasarımı ve renkli led aydınlatmasıyla interaktif bir tasarımla geliyor. Intercom özelliği ile de sisteme dahil olan HomePod Mini’ler arasında kusursuz bir iletişim ikanı sunuyor. Ülkemizde ise ne zaman satışa çıkacak bilinmiyor.

iPhone 12 

Etkinliğin beklenen anı geldiğinde 4 ve 5 serisinin köşeli tasarımı karşımıza çıktı. Eminiz ki cihazın en sevilen yanı bu ergonomik tasarım oldu. Tüm iPhone 12 ailesi artık 5G destekliyor. Yüksek hızdan kastettikleri bu olsa gerek diye düşünürken cihazların geçtiğimiz ay tanıtılan A14 Bionic çipi ile geleceği söylendi. iPhone 12 aynı zamanda en küçük üyeye de sahip. iPhone 12 mini adındaki bu üye, en küçük 5G sahibi cihaz olarak tanımlanıyor. iPhone 11 modelindeki geniş ve ultra geniş kamera seçeneği iPhone 12 ve iPhone 12 mini’de de yer alıyor. Ancak geçtiğimiz yıl aşık eden gece modu artık tüm kameralarda yer alıyor. Alüminyum kasaya sahip bu iki model mavi, yeşil, siyah, beyaz ve (PRODUCT)(RED) olarak satışa sunuluyor.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 sonrası sıra Pro’lara geldiğinde çok heyecanlandık. Model iPhone 11 Pro ailesindeki gibi 3’lü kamera kurulumuna sahipken geçtiğimiz yıl tanıtılan iPad Pro ailesinde tanıştığımız LIDAR tarayıcı bu cihazlarda da yer alıyor. LIDAR tarayıcı Mars yüzeyini haritalamak için NASA’nın kullandığı bir teknoloji. Artık AR teknolojisinde üst seviye anlamına geliyor. Aynı zamanda Neural Engine ile birlikte çalışarak kusursuz portre fotoğraflarına da olanak tanıyor. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, 2,5 zoom özelliğine de sahipken tüm iPhone 12 ailesinin ekranları OLED panellerini barındırıyor. 

Son olarak Apple, nostaljik ismiyle MagSafe’i geri getirerek performansı geliştirilmiş bir kablosuz şarj teknolojisini de tanıttı. MagSafe’in kusursuz çalıştığı bir seri telefon kılıfı ve cüzdan aparatı ile de noktayı koydu. Yeni cihazlar beklenenin fazlasını verdi diyebiliriz. 

Apple
iPhone 12
iPhone 12 mini
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
Hi Speed
Benzer İçerikler
Lifestyle Yüksek hızlı etkinlik Apple bu sezon, pandemi sebebiyle üretim aşamasındaki yavaşlama sebebiyle beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli lanse etti...
14.10.2020
Lifestyle Apple Music’ten çocuklara Eğitim kademeli ve bol kurallı olarak başlamışken hem size hem de miniklerimize harika bir hizmetle geldik.
12.10.2020
Lifestyle Apple Music ve Balmain’dan imza Balmain ve Apple Music sezona damga vuracak evlilikleriyle karşınızda...
06.10.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Oppo Reno4’ün tanıdık yıldızı Reno3 modelinin reklam kampanyasında yer alan isim tekrar karşımızda.
20.10.2020
Lifestyle Billboard Ödül töreni gerçekleşti Geceye damga vuran isim tartışmasız Post Malone oldu.
16.10.2020
Lifestyle Yüksek hızlı etkinlik Apple bu sezon, pandemi sebebiyle üretim aşamasındaki yavaşlama sebebiyle beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli lanse etti...
14.10.2020