All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 03.12.2020 Yılın kelimesi belirlendi Onur Özcan

The Dictionary.com sitesi klasik sözlük sitelerinden daha farklı bir yaklaşıma sahip. Sitede emojilerden argoya, pop kültüründen günlük dildeki kullanımlara dilin her alanında kullanılan kelimelerin ve öğelerin tanımlarına rastlamak mümkün. Bunun yanı sıra sitede bulmacalar, dilbilgisi bölümleri gibi dilsel gelişimi destekleyen birimler de mevcut. Özellikle dil öğrenmeyi amaçlayan kişiler için oldukça faydalı bir kaynak niteliğinde.

Sitenin bir diğer özelliği de haftanın ve yılın kelimeleri de istatistikler doğrultusunda belirleniyor. Evet yanlış duymadınız günün, haftanın ve yılın kelimesi. Bu surum bizlere Pantone’nin yılın rengini açıklamasını hatırlattı. 2020 yılının rengini “Classic Blue”, 2021 yılının rengini ise “AI Aqua” olarak açıklamıştı. The Dictionary.com ise 2020 yılının kelimesini “Pandemic” olarak açıkladı. Pandeminin başlaması itibariyle “Pandemic” internette %13,573 arama yapılarak en çok kullanılan kelime oldu. Kelimenin detaylı tanımına ve sitedeki diğer öğelere buradan ulaşabilirsiniz.

Pandemi
Sözlük
Pandemic
Benzer İçerikler
Lifestyle Yılın kelimesi belirlendi
03.12.2020
Lifestyle 6 Sosyal Mesafeli Etkinlik Pandemi sonrası “yeni normal” sürece alışırken sosyal aktivitelerimiz de değişiyor. Sosyal mesafeye dikkat ederek rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz yaz aktivitelerini keşfedin.
23.07.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Super Mario Bros. 35. yıl özel Nintendo, Super Mario’nun ikonik renklerini hazırladığı özel koleksiyona yansıtıyor.
20.01.2021
Lifestyle Galaxy S21 ailesi tanıtıldı Samsung, yılın beklenen cihazlarını açıkladığı Galaxy Unpacked 2021 etkinliğini gerçekleştirdi.
18.01.2021
Lifestyle Minik canavarlara renkli dünya Tasarımların tatlılığına mı yoksa modellerin sevimliliğine mi değinsek, bilemedik!
18.01.2021