All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 10.01.2021 WhatsApp'a 5 alternatif Merve Girgin

Kullanıcı gizlilik ilkelerini yenileyen WhatsApp'ın en iyi alternatiflerini sıralıyoruz.

Hepimizin telefonunun en vazgeçilmez uygulaması haline gelen WhatsApp, yeni yıla girerken koşullarını yenileme kararı aldı. Mesajlaşma, içerik gönderme, arama, videolu görüşme ve daha pek çok özelliği ile WhatsApp en kullanışlı haberleşme uygulamalarından biri. 2012’de kuruluşu ile birlikte kısa zamanda milyonlarca insana ulaşan uygulama, kullanıcı verilerini koruma ve reklamsız haberleşme deneyimi sunması ile çok sevilmişti. 2014 yılında Facebook’un satın alması ile birtakım değişikliklere gidildi. Geçtiğimiz yıllarda Facebook uygulamasının kişisel verilere ulaştığı ve gizlilik ilkelerinin ihlal edildiğine pek çok soruşturma açılmıştı ve Zuckerberg hatayı üstlenerek bir daha böyle bir ihlalin ortaya çıkmayacağını belirtmişti. 

WhatsApp’ın kullanıcı verilerini işlemeye ilişkin politikalarını yayınlayan Facebook, bilgilerin Facebook ve şirketleri tarafından kullanılması için onay talep eden bir bildirim yayınladı. 8 Şubat tarihine kadar bu bildirgeyi onaylamayanlar WhatsApp kullanımına devam edemeyecek. Bilgilerini paylaşmak istemeyen kullanıcılar ise WhatsApp’a alternatif uygulamaları tercih etmeye başladı.  Hangi uygulamaları kullanabileceğinizi gelin inceleyim. 

Viber 

WhatsApp’ın en güçlü rakiplerinden Viber, özellikleri ile oldukça kullanışlı bir uygulama. Yazılan mesajların dilenildiği zaman silinebilmesi, mesajların gizlenebilmesi ve uygulama içinde oyunlar sunması ile iyi bir alternatif. Lakin kalabalık arayüzü bazı kullanıcıları pek mutlu etmiyor. 

BiP 

Yerli uygulamamız BiP, mesajlaşma ve görüntülü sohbet özelliklerinin yanı sıra akıllı faks, mesajla para gönderme gibi çok farklı özelliklere de sahip.  

Discord 

Twitch yayıncıların favorisi Discord, oyun severlerin en sevdiği uygulamalardan biri. Sohbet odaları kurma gibi özellikler günlük kullanım için pek gerekli olmasa da yakın çevrenizle eğlenebileceğiniz bir uygulama. 

Signal 

Gizlilik seviyesinin yüksekliği ile ilgi çeken Signal, Elon Musk’ın önerdiği uygulamalardan biri. Şeffaf politikalarının yanı sıra WhatsApp’ın genel anlamda tüm özelliklerini taşıyor. Eski CIA çalışanı Edward Snowden’da bu uygulamayı öneren isimlerden. 

Telegram 

Rusya merkezli uygulama, WhatApp’ın en güçlü rakiplerinden biri. Kullanım kolaylığı, sınırsız grup mesajlaşma olanağı ile sevilen bir uygulama.

ALL Magazine Telegram kanalına abone olmak için tıklayın.

whatsapp
telegram
discord
bip
viber
Whatsapp alternatifi uygulamalar
Whatsapp alternatifi
Benzer İçerikler
Lifestyle WhatsApp'a 5 alternatif Kullanıcı gizlilik ilkelerini yenileyen WhatsApp'ın en iyi alternatiflerini sıralıyoruz.
10.01.2021
Son Eklenenler
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021
Lifestyle Sağlıklı bir bahara doğru Vitalica Wellness “Superfood” programı ile beslenme kalitenizi yüksek düzeye taşımak ister misiniz?
05.04.2021