All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 14.01.2021 Uber döndü ve arayışa geçti Yunus Başaran

Geçtiğimiz yıllarda kullanımı yasaklanan Uber, tekrar ülkemizde faaliyet gösterecek. Yeni sürücüler aramaya başladı bile...

Bir takım yasal sorunlar, mahkeme kararları sebebiyle faaliyetlerine ara veren dünyanın en ünlü taşımacılık şirketlerinden Uber, birçok ülkede tartışma konusuydu. Bu ülkelerde devam eden davalar sonucu sektöre geri dönen Uber, bizde ne aşamada olduğu belirsizdi. 

Uber cephesinden sevindirici haber sonunda geldi. Ulaşım devi ülkemizdeki faaliyetlerine şimdilik taksileriyle devam edecek. Şirket bu kararı Twitter üzerinden gerçekleştirdiği mutluluk postuyla açıkladı. İstinaf mahkemesinin 23 Aralık itibariyle bu erişim kısıtlamasını kaldırdığı karar sonrası dün yani 13 Ocak itibariyle de Türkiye’de tekrar faaliyete geçmesine karar verildi. Uber, ülkemizdeki faaliyetlerini sonlandırdığında işlerinden olan çalışanların yerine ise ortak sürücü arayışına başladı.

Buraya tıklayarak işe başvurabilirsiniz. 

Uber
Uber Türkiye’de
Uber tekrar geldi
Uber iş başvurusu
Benzer İçerikler
Lifestyle Uber döndü ve arayışa geçti Geçtiğimiz yıllarda kullanımı yasaklanan Uber, tekrar ülkemizde faaliyet gösterecek. Yeni sürücüler aramaya başladı bile...
14.01.2021
Son Eklenenler
Lifestyle Super Mario Bros. 35. yıl özel Nintendo, Super Mario’nun ikonik renklerini hazırladığı özel koleksiyona yansıtıyor.
20.01.2021
Lifestyle Galaxy S21 ailesi tanıtıldı Samsung, yılın beklenen cihazlarını açıkladığı Galaxy Unpacked 2021 etkinliğini gerçekleştirdi.
18.01.2021
Lifestyle Minik canavarlara renkli dünya Tasarımların tatlılığına mı yoksa modellerin sevimliliğine mi değinsek, bilemedik!
18.01.2021