All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 14.01.2021 Uber döndü ve arayışa geçti Yunus Başaran

Geçtiğimiz yıllarda kullanımı yasaklanan Uber, tekrar ülkemizde faaliyet gösterecek. Yeni sürücüler aramaya başladı bile...

Bir takım yasal sorunlar, mahkeme kararları sebebiyle faaliyetlerine ara veren dünyanın en ünlü taşımacılık şirketlerinden Uber, birçok ülkede tartışma konusuydu. Bu ülkelerde devam eden davalar sonucu sektöre geri dönen Uber, bizde ne aşamada olduğu belirsizdi. 

Uber cephesinden sevindirici haber sonunda geldi. Ulaşım devi ülkemizdeki faaliyetlerine şimdilik taksileriyle devam edecek. Şirket bu kararı Twitter üzerinden gerçekleştirdiği mutluluk postuyla açıkladı. İstinaf mahkemesinin 23 Aralık itibariyle bu erişim kısıtlamasını kaldırdığı karar sonrası dün yani 13 Ocak itibariyle de Türkiye’de tekrar faaliyete geçmesine karar verildi. Uber, ülkemizdeki faaliyetlerini sonlandırdığında işlerinden olan çalışanların yerine ise ortak sürücü arayışına başladı.

Buraya tıklayarak işe başvurabilirsiniz. 

Uber
Uber Türkiye’de
Uber tekrar geldi
Uber iş başvurusu
Benzer İçerikler
Lifestyle Uber döndü ve arayışa geçti Geçtiğimiz yıllarda kullanımı yasaklanan Uber, tekrar ülkemizde faaliyet gösterecek. Yeni sürücüler aramaya başladı bile...
14.01.2021
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021