All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 07.09.2020 Timberland’in 2030 vizyonu Yunus Başaran

Timberland 2030 vizyonundan bahsettiği açıklamayı alkışlamamak elde değil.

Çevreci tutumlara sahip markaların yeşil politikalarını alkışla okuyoruz. Aynı zamanda merakla da daha neler olabilir diye bekliyoruz. Her hareketini, her projesini büyük bir özveri ile planlayan Timberland, bu yeşil politikasını ciddi adımlarla geliştiriyor. 

Yukarı dönüşüm konusunda her sezon bir hamle gerçekleştiren Timberland, 2030 yılı vizyonunu ise oldukça hoş bir haberle açıkladı. Timberland 2030’a kadar ürünlerinin çevreye olan etkilerini azaltmak istediğini, doğadan aldığından daha fazlasını geri vermeyi diğer bir deyişle net pozitife çevirmeyi hedeflediğini duyurdu. 

Doğadan ilhamla rejeneratif tarım ve döngüsel tasarım bakış açısıyla inovasyon öncüsü olan Timberland, yeni duyurduğu “net pozitif” vizyonuna doğru ilerlerken 2 hamle daha gerçekleştireceğini belirtti. 

Ürünlerinin %100’ünün döngüsel tasarım sürecine göre oluşturacağını ekleyen Timberland, doğal malzemelerinin %100’ünün ise rejeneratif tarım yöntemleriyle elde edecek. İlk etapta Timberland, atık statüsündeki malzemeleri (plastik şişeleri, deri ve yün parçaları vb.) değerlendirdiği ürünler tasarlayacak. Koleksiyondaki ürünler işlevini yitirdikten sonra geri dönüştürülebilir olacak şekilde hazırlanacak. Tüketici nezdinde ürünlerin kullanım süreleri dolduktan sonra parçalara ayrılarak yeni ürünlerde hayat bulabilecek.

Rejeneratif tarım ve otlatma metodu çiftçilere ve arazi sahiplerine hayvanlarını doğal hareketleri çerçevesinde yönetme ve yetiştirme imkanı sunuyor. Bu metot, hem hayvanların dinlenerek beslenmesine hem de yeşil alanların gelişmesine olanak sağlıyor. Yeşil alanlar atmosferden aldıkları karbonu toprakta daha uzun süre muhafaza edebildiği için ortaya daha sağlıklı bir toprak yapısı ve hayvanlar açısından da daha kaliteli bir besin kaynağı çıkıyor. Bu uygulama biyolojik çeşitliliği de desteklediği gibi toprağın verimini arttırıyor ve kuraklık, sel gibi afetlere karşı dayanıklı hale getiriyor. Böylece de hem toprak hem de çiftçiler açısından “net pozitif etki” oluşuyor. 

Timberland
Rejeneratif
Sustainable
Green
Benzer İçerikler
Lifestyle Timberland’in 2030 vizyonu Timberland 2030 vizyonundan bahsettiği açıklamayı alkışlamamak elde değil.
07.09.2020
Moda İkilinin uzun soluklu birlikteliği adidas ve Craig Green ikilisinden yeni bir sneaker serisi geliyor.
24.06.2020
Moda Aktif hayata uygun ve sürdürülebilir Cos’tan ilk sürdürülebilir activewear koleksiyon geldi.
08.05.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Watsons Ödülleri sahiplerine kavuştu Pandemi sebebiyle online gerçekleşen ödül törenleri arasına Watsons Ödülleri de eklendi.
24.09.2020
Lifestyle Gigi Hadid müjdeyi verdi Herkesin beklediği haber bu sabah geldi.
24.09.2020
Lifestyle Billboard Müzik Ödülleri yaklaşıyor Adaylar belirlendi, kimlerin kazanacağı ise merak konusu.
23.09.2020