All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 07.09.2020 Timberland’in 2030 vizyonu Yunus Başaran

Timberland 2030 vizyonundan bahsettiği açıklamayı alkışlamamak elde değil.

Çevreci tutumlara sahip markaların yeşil politikalarını alkışla okuyoruz. Aynı zamanda merakla da daha neler olabilir diye bekliyoruz. Her hareketini, her projesini büyük bir özveri ile planlayan Timberland, bu yeşil politikasını ciddi adımlarla geliştiriyor. 

Yukarı dönüşüm konusunda her sezon bir hamle gerçekleştiren Timberland, 2030 yılı vizyonunu ise oldukça hoş bir haberle açıkladı. Timberland 2030’a kadar ürünlerinin çevreye olan etkilerini azaltmak istediğini, doğadan aldığından daha fazlasını geri vermeyi diğer bir deyişle net pozitife çevirmeyi hedeflediğini duyurdu. 

Doğadan ilhamla rejeneratif tarım ve döngüsel tasarım bakış açısıyla inovasyon öncüsü olan Timberland, yeni duyurduğu “net pozitif” vizyonuna doğru ilerlerken 2 hamle daha gerçekleştireceğini belirtti. 

Ürünlerinin %100’ünün döngüsel tasarım sürecine göre oluşturacağını ekleyen Timberland, doğal malzemelerinin %100’ünün ise rejeneratif tarım yöntemleriyle elde edecek. İlk etapta Timberland, atık statüsündeki malzemeleri (plastik şişeleri, deri ve yün parçaları vb.) değerlendirdiği ürünler tasarlayacak. Koleksiyondaki ürünler işlevini yitirdikten sonra geri dönüştürülebilir olacak şekilde hazırlanacak. Tüketici nezdinde ürünlerin kullanım süreleri dolduktan sonra parçalara ayrılarak yeni ürünlerde hayat bulabilecek.

Rejeneratif tarım ve otlatma metodu çiftçilere ve arazi sahiplerine hayvanlarını doğal hareketleri çerçevesinde yönetme ve yetiştirme imkanı sunuyor. Bu metot, hem hayvanların dinlenerek beslenmesine hem de yeşil alanların gelişmesine olanak sağlıyor. Yeşil alanlar atmosferden aldıkları karbonu toprakta daha uzun süre muhafaza edebildiği için ortaya daha sağlıklı bir toprak yapısı ve hayvanlar açısından da daha kaliteli bir besin kaynağı çıkıyor. Bu uygulama biyolojik çeşitliliği de desteklediği gibi toprağın verimini arttırıyor ve kuraklık, sel gibi afetlere karşı dayanıklı hale getiriyor. Böylece de hem toprak hem de çiftçiler açısından “net pozitif etki” oluşuyor. 

Timberland
Rejeneratif
Sustainable
Green
Benzer İçerikler
Moda Doğa dostu adımlar Yeni sezona Timberland'in TrueCloud teknolojisi ile ürettiği modellerle giriyoruz.
12.01.2021
Moda Timberland x Supreme ile kışa hazırız Timberland x Supreme iş birliğiyle hazırlanan su geçirmez botlar ile hem tarz hem de konforlu bir kış sizi bekliyor.
12.11.2020
Moda Green Carpet Ödülleri sahiplerini buldu 4.Green Carpet Ödül töreni, dijital olarak gerçekleşerek ödülleri sahiplerine ulaştırdı
13.10.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 25-31 Ocak burç yorumları Eğitmen ve danışman Astrolog Nigar Bostan yeni hafta burçlarını yorumluyor.
25.01.2021
Lifestyle Warner Bros. müjdeyi verdi Charlie’nin Çikolata Fabrikası filminin büyülü dünyası yeniden bizlerle.
23.01.2021
Lifestyle Herkesin merak ettiği o isim Gigi Hadid ve Zayn Malik çifti kızlarının çok merak edilen ismini açıkladı.
22.01.2021