All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 24.07.2020 Suunto artık Türkiye’de Yunus Başaran

Akıllı saat sektörü genişliyor. Yurtdışında ünlü bir model ise artık ülkemizde satılıyor.

Finlandiya merkezli, dalış malzemeler, spor saatler, pusulalar ve hassas ekipmanlar markası Suunto, 84 yıllık deneyimini, son yılların favori segmenti akıllı saat dünyasında da göstermeye başlamıştı. Bu köklü markanın akıllı saatleri artık SPX mağazaları aracılığıyla ülkemizde. 

Sportif ve günlük yaşam için tasarlanmış, Suunto 7 modeli özelinde konuşmak gerekirse eğer, akıllı saat denince akıllara gelen kişiselleştirme ilk maddemiz olmalı. Değişen saat kayışları ile 7’de 77’ye herkese, her cinsiyete göre tasarlanmış Suunto 7, Wear OS by Google işletim sistemini barındırıyor. Çok yönlü spor uzmanlığına sahip olduğu açıklanan model, koşudan yogaya, kayaktan bisiklete kadar 70’den fazla özel spor moduna sahip. OLED ekranı ile gün ışığında okuma kolaylığının yanı sıra Qualcomm Snapdragon Wear 3100 Platform işlemcisi ise cabası. İşletim sisteminin marketinde on binlerce uygulama sizi beklerken, saate entegre Google Asistan ile hayat kolaylaştırıyor. Son olarak Suuntoy2ye özel çevrimdışı harita sistemi göz dolduruyor. Saat Wi-Fi bağlantısı bulduğunda bulunduğunuz bölgenin yerel haritalarını otomatik olarak indirip, bağımsız bir cihaz haline geliyor. Saat dışında herhangi bir cihaz almadan spor yapmanıza olanak sağlayan çevrimdışı haritalar özelliği oldukça ilginç bir detay. Tek şarj ile sürekli GPS takibi etkinken 12 saat kullanım, günlük standart modda 48 saate kadar da özel spor deneyimi sunuyor. 

Black Lime, White Burgaundy, Black, Sandstone Rosegold ve Graphite Copper olmak üzere 5 farklı stilde tasarlanan Suunto 7’lere Akasya AVM, Mall of İstanbul, İstinyePark AVM, Watergarden ve Vadi AVM SPX mağazalarında, Metropol İstanbul AVM Salomon mağazasında bulabilirsiniz.

Suunto
Salomon
SPX
Benzer İçerikler
Lifestyle Suunto artık Türkiye’de Akıllı saat sektörü genişliyor. Yurtdışında ünlü bir model ise artık ülkemizde satılıyor.
24.07.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021