All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 22.06.2020 Playstation 5 tanıtıldı Yunus Başaran

Oyun dünyasını baştan aşağı değiştiren, oyun konsollarını hayatımıza sokan Sony, yeni canavarı Playstation 5’i geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği çevrimiçi bir etkinlikle tanıttı.

Sony Playstation konsolunda oyun oynamayı sevenlerin takip ettiği üzere geçtiğimiz hafta gerçekleşen resmi Sony etkinliğinde, markanın yeni canavarı Sony Playstation 5 ve aksesuarları duyuruldu. Sony tarihinin en büyük boyutuna sahip konsolu olan cihaz aynı zamanda konsollar içinde de gözle görülür bir hacme sahip. 

Boyutuyla doğru orantılı olarak sunduğu teknik özellikleri ile de rakip tanımayan Sony Playstation 5, fütürist tasarımıyla kendine aşık etti. Cihazda, 8 çekirdekli AMD Zen 2 CPU işlemci, AMD Radeon RDNA 2 grafik işlemcisi, 16 GB GDDR6 Ram, 825 Gb SSD disk, Tempest 3D ses teknolojisi ve de 4K 120 Hz, 8K video çıkış gibi özellikleri sayesinde tüm oyunsever ve teknoloji aşıklarının dikkatlerini çekmesine neden oldu. Playstation 5, Digital Edition adı altında sürücüsüz, tamamen dijital oyun indirmelerine imkan tanıyan bir versiyonunu da gözler önüne serdi. 

Ayrıca tasarımını değiştirdiği yeni oyun kolu artık DualShock olarak değil DualSense olarak adlandırılmaya başlandı. Tarihinde ise ilk kez çift renk kullanan marka, DualSense oyun kolunun yanı sıra DualSense şarj istasyonu, HD kamera, Pulse 3D kablosuz kulaklık ve Media Remote kumandasını da tanıttı. DualSense’in en belirgin özelliği ise gelişmiş tetik hissi olduğu açıklandı. Nişan almak, ateş etmek amacı ile kullanılan L2 ve R2 tuşlarının hassasiyeti ayarlanarak verdiği tepki, değişken olabiliyor. Yay germe esnasında size tepki veren bir oyun kolu hayali çok uzak değil.

Sony
Playstation
Playstation 5 tanıtıldı
Playstation 5
Benzer İçerikler
Lifestyle Playstation 5 tanıtıldı Oyun dünyasını baştan aşağı değiştiren, oyun konsollarını hayatımıza sokan Sony, yeni canavarı Playstation 5’i geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği çevrimiçi bir etkinlikle tanıttı.
22.06.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021