All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 31.03.2021 Nespresso’dan en yeni Yunus Başaran

Master Origin serisine geçici bir ziyaretçi geldi.

Nespresso kahvelerini denemediyseniz kahve içmediniz sayabilirsiniz. Yüksek kalite kahve çekirdeklerinin uzman ellerden geldiği Nespresso, yeni Limited Edition kahvesi Master Origin La Cumplida Refinada ile bu deneyimi unutulmaz kılmayı planlıyor.

Nespresso kahve uzmanları tarafından Nikaragua’daki butik çiftliklerde üretilen Limited Edition Master Origin La Cumplida Refinada, Nespresso’nun Nikaragua’ kökenli ilk mevsimsel kahvesi olma özelliği taşıyor. Nikaragua'daki butik çiftlikler, sıra dışı iklim ve yetiştirme koşulları nedeniyle yerel çiftçiler tarafından az ve öz miktarlarda yetiştirilen kahveleri ile bilinir. Nikaragualı kahve çiftçilerinin kahveyi fermente etmek için sağladığı bu koşullar sayesinde ise Nespresso, “La Cumplida Refinada” ile “Master Origin” serisindeki benzersiz kahve deneyimini bir adım ileri taşıyor. Bilmeyenler için ise Master Origin serisindeki her bir kahve dünyanın farklı bölgelerinde yetiştirilen çekirdeklerden oluşuyor.

Nespressso’nun anlatımıyla kalplerimizin eridiği detayını vermeden olmaz; “Fermantasyon süreci ile ilgili çok sayıda çalışma yürüten Nespresso kahve uzmanları, “Master Origin La Cumplida Refinada”nın dengeli aromasını, geliştirdikleri mükemmel mayalama teknikleri ve Nikaragualı çiftçilerin sağladığı kusursuz koşullar ile yakalıyor. Sağlanan fermantasyon koşulları ise kahvenin fincandaki tadı için belirleyici bir önem taşıyor. İdeal olgunluk için el ile toplanan kırmızı kahve kirazları, özel geliştirilmiş bir fermantasyon tekniğiyle, 72 saat boyunca mayalanıyor. Böylece, 72 saat boyunca fermente edilen kahve kirazlarında açığa çıkan moleküler lezzet, kahve çekirdeğine doğal bir şekilde işleniyor. Yabani meyve notalarıyla süslü, tatlı ve hafif bir aromaya kavuşan “Master Origin Nicaragua La Cumplida Refinada”nın koyu kahve profilini elde etmek için gereken süre ve fermantasyon sıcaklığı ise usta kahve zanaatkarları tarafından özenle takibe alınıyor ve hiçbir detay atlanmıyor. Fermente edilen kahve kirazları güneşte 48 saat kurutulmaya bırakıldıktan sonra, 2-3 haftalık sürekli kontrollü olarak kurutma işlemine devam ediliyor.”. Büyüleyici değil mi?

Nespresso
Limited Edition
Master Origin
La Cumplida Refinada
Benzer İçerikler
Lifestyle Nespresso’dan en yeni Master Origin serisine geçici bir ziyaretçi geldi.
31.03.2021
Lifestyle BTS aşıkları buraya Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Samsung Galaxy S20+ modeline BTS Edition versiyonu eklendi.
08.07.2020
Lifestyle Buz ile kahvenin uyumu Nespresso bu yaz yeni “Barista Creations For Ice” serisi ile soğuk kahve keyfini yeniden yorumluyor.
12.06.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021