All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 01.12.2020 Müziğin zirvesine yolculuk Merve Girgin

Spotify, 2020 yılının en çok dinlenen şarkılarını ve sanatçılarını paylaşıyor.

2020’nin son günlerini yaşadığımız şu sıralar, ne kadar zor bir sene geçirdiğimizi düşünmemek elde değil. Yine de her anın tadını çıkarmanın alternatif yollarını bulmaya çalıştık. Müzik de bu süreçte imdadımıza yetişerek, bizi gerçeklerden bir nebze olsun uzaklaştırıp farklı dünyalara yolculuğa çıkardı. 

Dünyanın en popüler müzik platformlarından Spotify, 2020’ye veda ederken, Türkiye’de ve dünyada en çok dinlenen şarkıları, sanatçıları, çalma listelerini, albümleri ve poscast’leri paylaştı. Eminiz sizin de çok kez başa sarıp dinlediğiniz şarkılar, albümler olmuştur. Gelin yılın en çok dinlenen isimlerine bir bakalım. 

Dünya genelinde Spotify’da bu yıl en çok dinlenen sanatçı Porto Riko’lu rapçi Bad Bunny oldu. Onu takip isimler ise sırasıyla Drake, J Balvin, Juice WRLD ve The Weeknd oldu. 

Türkiye’de bu yıl da en çok dinlenen isim Ezhel oldu. Kendisi son üç yıldır Spotify’ın en çok dinlenen ismi. İkinci sırada ise Sezen Aksu yer alıyor. Onu takip eden isimler ise bu yıl çıkış yapan Murda, Sagopa Kajmer ve Patron oldu. Bu yıl Türkiye’de rap türünün en çok dinlendiği söylenebilir.  

Dünyada en çok dinlenen kadın sanatçı tabii ki Billie Eilish oldu. Albümü, şarkıları ve tarzı ile yılın en çok konuşulan ismiydi.  Onu takip eden isimler ise Taylor Swift, Ariana Grande, Dua Lipa ve Halsey oldu. 

Türkiye’de en çok dinlenen kadın sanatçılar ise sırasıyla Sezen Aksu, son yıllarda yıldızı parlayan Zeynep Bastık, Billie Eilish, Sertap Erener ve son olarak Sena Şener oldu. 

Peki bu yıl en çok hangi şarkılar dinlendi? 1.6 milyar dinlenme ile The Weeknd hit şarkısı “Blinding Lights” ilk sırada yer alıyor. Onu takip eden şarkı ise Tones and I’dan “Dance Monkey”.  “The Box”, “Roses-Imanbek Remix”, Don’t Start Now” sırasıyla yılın en çok dinlenen parçaları. 

Türkiye’de En Çok Dinlenen Şarkılar: 

Bi Sonraki Hayatımda Gel - Murda, Ezhel 

Unutulacak Dünler - Gazapizm 

Uslanmıyor Bu - Zeynep Bastık 

Leila - Reynmen 

AYA - Murda, Ezhel 

Sağı Solu Kes - Gazapizm 

Kazılı Kuyum - Yüzyüzeyken Konuşuruz 

Nimet - Didomido, Eglo G 

Dance Monkey - Tones And I 

Kafamda Kentsel Dönüşümler - İkiye On Kala 

spotify
dua-lipa
taylor-swift
j-balvin
Benzer İçerikler
Lifestyle Dior'dan müzik listeleri Hazırlanan listeler Maria Grazia Chiuri ve Kim Jones tarafından özel olarak oluşturuldu.
07.01.2021
Lifestyle Müziğin zirvesine yolculuk Spotify, 2020 yılının en çok dinlenen şarkılarını ve sanatçılarını paylaşıyor.
01.12.2020
Lifestyle 2020 Grammy adayları açıklandı Bu sene 63.sü düzenlenecek olan Grammy Ödül Töreni, müzik dünyasının en iyilerini seçiyor.
26.11.2020
Son Eklenenler
Lifestyle İlişkilerin düşmanı: Belirsizlik sendromu Hayatımıza yeni biri girdiğinde, önceki deneyimlerimizden edindiklerimiz ve henüz gerçekleşmeyen süreçlerle ilgili kafamızda oluşan düşünceler davranışlarımızı etkileyebiliyor. Peki her şeyi kontrol altında tutma isteğimizin karşılığı belirsizlik sendromu olabilir mi?
17.01.2021
Lifestyle Koronavirüs aşısı hakkında merak edilenler Sizler için ülkemizde uygulanacak Çin üretimi “CoronaVac” hakkında bilinmeyenleri ele aldık.
15.01.2021
Lifestyle Uber döndü ve arayışa geçti Geçtiğimiz yıllarda kullanımı yasaklanan Uber, tekrar ülkemizde faaliyet gösterecek. Yeni sürücüler aramaya başladı bile...
14.01.2021