All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 16.03.2020 LVMH’den hijyenik hamle Yunus Başaran

Dünyanın gündemindeki son üzücü olaylar ışığında, LVMH’den alkışlanacak bir hareket geldi.

Coronavirus yada diğer adıyla CoVid-19 sebebiyle gündemimiz oldukça üzücü haberlerle doluyor. Dünyanın hemen hemen her ülkesine bulaşan salgın sebebiyle karantina ve sosyal uzaklaşma tavsiyeleri verilirken el temizliğine verilen önem ise had safhada. Bünyesinde Louis Vuitton, Givenchy, Christian Dior, Guerlain gibi yüksek modanın önemli isimlerini barındıran LVMH, gerçekleştirdiği açıklamayla şirketin parfümeri ve kozmetik fabrikalarındaki, parfüm ve güzellik ürünleri üretimini durdurup hidroalkolik jel üretmelerini talep etti. Fransa’da yaşanan jel kıtlığına çözüm olacağı inancındaki LVMH CEO’su Bernard Arnault, hem Fransız sistemindeki hem de Avrupa’nın en büyük hastane sistemleri Assistance Publique-Hôpitaux de Paris’e ücretsiz olarak bağışlanacak. 

“Bu girişim sayesinde LVMH, Fransa'da ürün eksikliği riskini ele almaya ve daha fazla sayıda insanın kendilerini virüsün yayılmasından korumak için doğru eylemde bulunmaya devam etmesini sağlamayı amaçlıyor. LVMH, Fransız sağlık yetkilileriyle bağlantılı olarak bu taahhüdü gerektiği kadar yerine getirmeye devam edecektir.” sözleriyle Bernard Arnault, yaşanılan krizdeki rolünü açık yürekli bir şekilde yerine getiriyor gibi görünüyor.

LVMH
Coronavirus
hidroalcoholic
Hand Sanitizer
Benzer İçerikler
Moda LVMH Prize’dan sürpriz açıklama Moda dünyasını şekillendiren, yeni kanları destekleyen LVMH Prize iptal oldu ancak yine de kazanan var.
16.04.2020
Moda LVMH vazgeçti Moda dünyasının en önemli şirketlerinden LVMH, geçtiğimiz Kasım ayında Tiffany&Co’yu satın aldığını açıklamıştı. Ancak yeni gelişmeler var.
24.03.2020
Lifestyle LVMH’den hijyenik hamle Dünyanın gündemindeki son üzücü olaylar ışığında, LVMH’den alkışlanacak bir hareket geldi.
16.03.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Addresistanbul’un ilk buluşması Ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşen Addresistanbul’un ilk buluşması, geniş bir kitleyle gelenekselleşmeyi amaçlıyor.
27.10.2020
Lifestyle Ariana Grande'den yeni albüm müjdesi Ariana Grande yeni şarkısı "positions" ile politik göndermede bulunuyor
26.10.2020
Lifestyle Oppo Reno4’ün tanıdık yıldızı Reno3 modelinin reklam kampanyasında yer alan isim tekrar karşımızda.
20.10.2020