All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 26.03.2021 Jacquemus'dan pop-up çiçekçi dükkanı Dilara Alkan

Jacquemus, bir haftalığına Paris'te Pop-up çiçek dükkanını açacak.

Fransız tasarımcı Simon Porte Jacquemus hayalleri için adım atmaya devam ediyor. Son zamanlarda tasarımlarıyla göz dolduran Jacquemus şimdi de Paris’te Fleurs de Jacquemus adını verdiği pop-up çiçekçi dükkanı açıyor. Güney Fransa merkezli ve dört nesilden fazladır çiçek yetiştiren Les Fleurs de Paul ile birlikte iş birliği içinde olan Jacquemus, hazırladığı buketleri geçmiş koleksiyonlardan kumaşlara sararak sürdürülebilir bir yaklaşım benimsiyor. Özellikle tekstil sektöründeki kumaş atıklarını değerlendirmesi ve bu kumaşların buketlere kattığı tasarım ile birlikte Jacquemus birçok kişiye örnek olacağa benziyor. Son zamanlarda farklı işler içinde de gördüğümüz tasarımcı “Çiçek butiğine sahip olmayı her zaman hayal etmişimdir. Bu pop-up fikri, Les Fleurs de Paul ve Yoann & Marco ajansından arkadaşlarımla bir aradayken kendiliğinden ortaya çıktı. Çiçeklere karşı her zaman tutkulu oldum, koleksiyonlarımı tasarlarken ilham kaynağımın bir parçası onlar. Ayrıca bu dönemde kıyafet dışında başka şeyler de üretmek ve paylaşmak gerçekten arzuladığım bir şeydi.” diyerek heyecanını da dile getirdi. Ayrıca hem pandemi koşullarından hem de Paris trafiğinden dolayı, sipariş verene kadar konum bilgisi vermeyerek yalnızca çevrimiçi ödeme sistemi oluşturdu. Teslimat ise direkt mağazadan ya da Paris'teki belirli konumlardan sağlanabilecek. Jacquemus’nün bu düşünceli, iç açıcı ve sürdürülebilir girişimi onu olduğu kadar bizi de heyecanlandırıyor ve ilham almaya devam ediyoruz.

jacquemus
Benzer İçerikler
Lifestyle Jacquemus'dan pop-up çiçekçi dükkanı Jacquemus, bir haftalığına Paris'te Pop-up çiçek dükkanını açacak.
26.03.2021
Moda Jacquemus pembesi Moda dünyasının en sevilen tasarımcıları arasına adını hızla yazdıran Simon Porte Jacquemus, 2020 yılını pembeye adadığı özel bir kapsül koleksiyonla sonlandırıyor.
02.12.2020
Moda Jacquemus’ten sıcak yaz Geçtiğimiz günlerde başak tarlasında sadece 100 davetlinin katılımıyla gerçekleştirdiği defilesiyle Jacquemus 2021 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda doğanın natürel dokusunu yansıttı.
20.07.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021