All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 25.03.2020 İzole dünyadaki fırsatlar Yunus Başaran

Eski düzen olarak adlandırdığımız ofis hayatı geride kaldı. Artık birçoğumuz sosyal uzaklaşma esnasında evden çalışıyoruz. Dijital dünyanın nimetleri ise önümüzde.

Sosyal uzaklaşma adaptasyon süremiz sona erdiyse, teknoloji dünyasının hayata devam ettiren olanaklarıyla bizler de yolumuza devam edebiliriz. Ev ortamında çalışıyor olmak kimimiz için oldukça arzuladığımız şey iken bazılarımız çok fazla dikkat dağıtan unsurdan ötürü bunu tercih etmiyor. Ancak günümüz sosyal uzaklaşmanın en sağlıklı yöntem olduğunu bize gösteriyor. Haliyle evden çalışma rutinimizi yavaşça oturtmaya başladık. 

Teknoloji dünyası hali hazırda evden çalışmayı destekleyen gruplara birçok kolaylık sunuyordu. Gündem sebebiyle daha fazla seçenek de hayatımıza girdi. Peki onlar nedir?

Google Docs

Alphabet şirketi altında yer alan tüm dünyanın bildiği Google, ofis ortamını en kolay haliyle bizlere Google Docs adı altında sunuyor. Google Docs, ofis uygulamalarını sanal bir ortama aktarırken eş zamanlı olarak ekip çalışmasına da izin veriyor. Mutlaka bildiğiniz ama denemediğiniz bu platform şu an için inanılmaz kolaylık sunuyor.

 

Zoom

Skype, Facetime, Instagram gibi platformlar sizlere çoklu görüşme ya da diğer adıyla konferans görüşme olanağı sunuyor. Zoom ise bunu en basit arayüzle düşük bant üzerinden yapıyor. Düşük bant özelliği kötü internet kalitesinde maksimum veri akışı demek oluyor. Ayrıca ekran paylaşımı, anlık dosya gönderimi gibi artılarına ek olarak çapraz platform desteği de var. Yani hemen hemen her cihaz Zoom destekliyor.

 

Instagram

İş fırsatları bir yana biraz da eğlenelim. Instagram’ı bilmeyenimiz yoktur. Size Instagram’ın yeni özelliğinden bahsetmek istiyoruz. Şimdi bir durun ve düşünün; Instagram’da video beğendiniz, çok güldünüz. Onu arkadaşınıza yollayıp onun da eğlenmesini istediniz. Değil mi? Bunu hepimiz yapmışızdır. Instagram bu etkileşimi artık bir adım öteye götürüyor. Ve Co-Watching adında bir özellik getiriyor. Ortak İzleme adıyla çevirebileceğimiz bu özellik video konferans esnasında içeriği aynı anda izleme anlamı taşıyor. En yakın arkadaşınız ile aynı anda gülebileceksiniz. Çok havalı değil mi?

 

Podcast

Günümüz radyoları olarak adlandırabileceğimiz podcast’ler, en belirgin indirme, internetsiz dinleme olanağı ile tercih ediliyor. Hemen hemen isteyen herkesin bir radyo programcısı olduğu bu günlerde eve kapanmışken neden kendimizi rahatça ifade edemeyelim ki? Miley Cyrus bile podcast yayını yapıyor. Hadi sizde başlayın.

 

Twitch

Oyun oynamak belki de günümüz dünyasında çok önemli. İnsanlar o fantezi dünyasına bir girince bir daha çıkamıyorlar. Dışarıda bu kadar iç karartıcı haber ve dedikodu varken o dünyaya girmek için güzel bir fırsat. Youtube gibi video yayın platformlarında teliften ötürü oyun eğitimleri ya da oyun videolarını yayınlamayan sporcuların imdadına yetişen Twitch, Facebook, Twitter ve Instagram’ın üye sayısını katlamış durumda. Girin, izleyin ve ilham alın. Modunuzu yükseltin.

Podcast
Twitch
Google
Zoom
Instagram
Social-Distancing
Benzer İçerikler
Lifestyle Herkesin merak ettiği o isim Gigi Hadid ve Zayn Malik çifti kızlarının çok merak edilen ismini açıkladı.
22.01.2021
Moda Mansur Gavriel’in yeni gözdesi Mansur Gavriel, çok sevilen çanta modeli Lady ile yeni bir yolculuğa çıkıyor.
22.01.2021
Lifestyle Yeni yıl hediyelerine özel paketleme önerileri Sevdiklerinize vereceğiniz yeni yıl hediyeleri için şık ve zarif paketleme önerileri sizlerle.
25.12.2020
Son Eklenenler
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021
Lifestyle Sağlıklı bir bahara doğru Vitalica Wellness “Superfood” programı ile beslenme kalitenizi yüksek düzeye taşımak ister misiniz?
05.04.2021