All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 10.04.2020 iPhone SE hakkında merak edilenler Yunus Başaran

Koronavirüs’ün hayatımızı durma noktasına getirmeye çalıştığı ancak direndiğimiz şu günlerde teknoloji sektörü oldukça hareketli. Apple’ın beklenen sürprizine ise az kaldı.

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında tanıttığı iPhone 11 ailesi son yıllardaki neredeyse çerçevesiz tasarım anlayışının devamı niteliğindeydi. Ancak biraz geçmişe dönüp baktığımızda Apple gibi bir markanın en çok satan cihazları iPhone 6/7/8 seçenekleri olmuştu. Kullanıcılar hala çerçeveye sahip telefonları tercih ediyorlar. Apple da bunu biliyor olacak ki teknoloji şirketinin uzman analistçileri yeni telefonun gelmesine çok az kaldığını belirtiyor.

Yeni telefon hakkında şu ana kadar duyulan her şey bir dedikodudan ibaret. Peki nedir onlar? Büyüyen ebatların yanında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’un tasarım dili, hala satış rakamlarının yüksekliğinden tercih edildiğini gösteriyor. Render ve bazı raporlardan elde edilen görüntüler ışığında gelecek telefon bu dili devam ettirecek. Gücünü iPhone 11 grubunun işlemcisi olan A13 Bionic çipinden alacağına kesin gözüyle baktığımız telefon tasarım olarak iPhone 7/8 grubunun aynısı olacak. Adı hakkında ise iPhone 9 mu iPhone SE mi olacak belirsizliğini koruyor ancak dün yayınlanan başka bir rapor ise tanıtım ve dağıtım tarihini gözler önüne serdi.

Rapora göre iPhone 9 ya da iPhone SE, 399 $’lık etiket fiyatıyla 15 Nisan’da lanse ediliyor. 22 Nisan itibariyle de dağıtıma çıkıyor.

iPhone
iPhone 9
yeni iphone
iPhone SE
Benzer İçerikler
Lifestyle Eskiyi getir kampanyası başladı Apple’ın sessiz sedasız sitesinde lansmanını yaptığı minik dev iPhone SE, Türkiye’de satışa çıktı. Üstelik harika bir fırsatla...
01.06.2020
Lifestyle Chromatica yayınlandı Lady Gaga’nın yeni albümü Chromatica yayınlandı.
29.05.2020
Lifestyle iPhone SE tanıtıldı Apple, yeniliklerini sunmaya devam ediyor.
16.04.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 13 Reasons Why oyuncuları Instagram’da neler yapıyor? 5 Haziran Cuma günü son sezonu Netflix’e gelen 13 Reasons Why oyuncuları Instagram’da neler yapıyor?
05.06.2020
Lifestyle 2. sezonuyla Dirty John Gerçek olaylardan esinlenen Dirty John, bu sefer başka bir olayı 2.sezonuna yansıtıyor.
04.06.2020
Lifestyle Anatoli’den heyecanlandıran haber Dünyaca ünlü dekorasyon ve tasarım markası Michael Aram, Anatoli aracılığıyla ülkemize giriş yaptı.
04.06.2020