All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 23.07.2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri sonuçlandı Yunus Başaran

13. IPPAWARDS kazananları açıklandı.

İlk iPhone modelinin hayatımıza girdiği 2007 yılında Apple, mobil fotoğrafçılık alanında büyük bir adım attı. iPhone Fotoğraf Ödülleri (IPPAWARDS) adı altında, sadece iPhone ile çekilmiş fotoğrafların belirlenmiş kategorilerde yarışacağı bir organizasyon tertip etti. 

Günümüzde her an yanımızda olan akıllı telefonlar, profesyonel makinalarla yarışacak düzeyde kaliteye sahip fotoğraflar çekebiliyor. Hal böyle olunca her birimiz birer mobil fotoğrafçı olduk diyebiliriz. Çeşitlenen uygulamalar, piyasaya çıkan aksesuarlarla mobil fotoğrafçılığı onlarca adım öne götüren bizler ile başlı başına bir sektör halini aldı. Ve her geçen gün Apple yeni cihazlar çıkarmaya devam etti. 

Bu yıl 13. sü düzenlenen ve rekor katılıma imza atan IPPAWARDS’ın tüm dünyadan amatör ya da profesyonel fotoğrafçılardan oluşan katılımcılarının heyecanla beklediği o an geldi. Apple, 13. IPPAWARDS ödüllerinin sahiplerini açıkladı. Dünya çapındaki iPhone kullanıcılarına ilham veren, onların yaratıcılıklarını destekleyen IPPAWARDS bağımsız bir ödül vitrini açıklamasını yapan marka, kazananları ise şöyle belirledi. 

Yılın Büyük Ödülü (Yılın Fotoğrafçısı), Birleşik Krallık’tan Dimpy Bhalotia’ya Uçan Çocuklar adlı eseriyle, aynı ödülün ilk sırasında Hindistan’dan Artyom Baryshau’nun Duvar Yok adlı çalışması, ikinci sırada Çin’den Geli Zhao’nun isimsiz çalışması ve son olarak üçüncü sırada Irak’tan Saif Hussain’in Gençlik Şeyhi isimli portresi ödül sahibi oldu. Diğer kategoriler ve birincileri galeride yer alıyor.

IPPAWARDS
iPhone
Shot on iPhone
Apple
Benzer İçerikler
Lifestyle iPhone 12 ile yılbaşı ruhu iPhone 12 ailesi ülkemize resmen giriş yaptı ve kullanıcılardan harika içerikler gelmeye başladı.
25.12.2020
Lifestyle AirPods’un yeni temsilcisi AirPods ailesine yeni bir üye eklendi; AirPods Max
09.12.2020
Lifestyle Yeni iPhone’ların geleceği tarih Geçtiğimiz aylarda tanıtılıp Amerika Birleşik Devletleri gibi bazı ülkelerde ön siparişe açılan ve saatler içerisinde tükenen iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ailesi çok yakında Türkiye’de.
26.11.2020
Son Eklenenler
Lifestyle İlişkilerin düşmanı: Belirsizlik sendromu Hayatımıza yeni biri girdiğinde, önceki deneyimlerimizden edindiklerimiz ve henüz gerçekleşmeyen süreçlerle ilgili kafamızda oluşan düşünceler davranışlarımızı etkileyebiliyor. Peki her şeyi kontrol altında tutma isteğimizin karşılığı belirsizlik sendromu olabilir mi?
17.01.2021
Lifestyle Uber döndü ve arayışa geçti Geçtiğimiz yıllarda kullanımı yasaklanan Uber, tekrar ülkemizde faaliyet gösterecek. Yeni sürücüler aramaya başladı bile...
14.01.2021
Lifestyle Geçirgen bağırsak sendromuna iyi gelen besinler Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz geçirgen bağırsak sendromuna karşı hangi besinleri tüketerek sağlığımızı koruyabileceğimizi yakından inceleyelim.
14.01.2021