All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 23.07.2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri sonuçlandı Yunus Başaran

13. IPPAWARDS kazananları açıklandı.

İlk iPhone modelinin hayatımıza girdiği 2007 yılında Apple, mobil fotoğrafçılık alanında büyük bir adım attı. iPhone Fotoğraf Ödülleri (IPPAWARDS) adı altında, sadece iPhone ile çekilmiş fotoğrafların belirlenmiş kategorilerde yarışacağı bir organizasyon tertip etti. 

Günümüzde her an yanımızda olan akıllı telefonlar, profesyonel makinalarla yarışacak düzeyde kaliteye sahip fotoğraflar çekebiliyor. Hal böyle olunca her birimiz birer mobil fotoğrafçı olduk diyebiliriz. Çeşitlenen uygulamalar, piyasaya çıkan aksesuarlarla mobil fotoğrafçılığı onlarca adım öne götüren bizler ile başlı başına bir sektör halini aldı. Ve her geçen gün Apple yeni cihazlar çıkarmaya devam etti. 

Bu yıl 13. sü düzenlenen ve rekor katılıma imza atan IPPAWARDS’ın tüm dünyadan amatör ya da profesyonel fotoğrafçılardan oluşan katılımcılarının heyecanla beklediği o an geldi. Apple, 13. IPPAWARDS ödüllerinin sahiplerini açıkladı. Dünya çapındaki iPhone kullanıcılarına ilham veren, onların yaratıcılıklarını destekleyen IPPAWARDS bağımsız bir ödül vitrini açıklamasını yapan marka, kazananları ise şöyle belirledi. 

Yılın Büyük Ödülü (Yılın Fotoğrafçısı), Birleşik Krallık’tan Dimpy Bhalotia’ya Uçan Çocuklar adlı eseriyle, aynı ödülün ilk sırasında Hindistan’dan Artyom Baryshau’nun Duvar Yok adlı çalışması, ikinci sırada Çin’den Geli Zhao’nun isimsiz çalışması ve son olarak üçüncü sırada Irak’tan Saif Hussain’in Gençlik Şeyhi isimli portresi ödül sahibi oldu. Diğer kategoriler ve birincileri galeride yer alıyor.

IPPAWARDS
iPhone
Shot on iPhone
Apple
Benzer İçerikler
Lifestyle iPhone ile yönetmen siz olun Teknoloji dünyasının sunduğu olanaklar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Akıllı telefonlar ile çekilen klipler ise müzik dünyasına ayrıcalık tanıyor.
31.03.2021
Lifestyle Fotoğraflarınızı süsleyin iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in gelişmiş kamera sistemi 'nasıl iyi bir fotoğraf çekilir?' sorusunun yanıtlarını sizlere sunuyor.
26.02.2021
Lifestyle İlişkinize teknoloji katın! 14 Şubat için geri sayım başladı. Hala hediye seçiminde kararsız kalanlar ise mutlaka aşağıdaki listeye bir göz atmalı.
12.02.2021
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021