All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 23.07.2020 iPhone Fotoğraf Ödülleri sonuçlandı Yunus Başaran

13. IPPAWARDS kazananları açıklandı.

İlk iPhone modelinin hayatımıza girdiği 2007 yılında Apple, mobil fotoğrafçılık alanında büyük bir adım attı. iPhone Fotoğraf Ödülleri (IPPAWARDS) adı altında, sadece iPhone ile çekilmiş fotoğrafların belirlenmiş kategorilerde yarışacağı bir organizasyon tertip etti. 

Günümüzde her an yanımızda olan akıllı telefonlar, profesyonel makinalarla yarışacak düzeyde kaliteye sahip fotoğraflar çekebiliyor. Hal böyle olunca her birimiz birer mobil fotoğrafçı olduk diyebiliriz. Çeşitlenen uygulamalar, piyasaya çıkan aksesuarlarla mobil fotoğrafçılığı onlarca adım öne götüren bizler ile başlı başına bir sektör halini aldı. Ve her geçen gün Apple yeni cihazlar çıkarmaya devam etti. 

Bu yıl 13. sü düzenlenen ve rekor katılıma imza atan IPPAWARDS’ın tüm dünyadan amatör ya da profesyonel fotoğrafçılardan oluşan katılımcılarının heyecanla beklediği o an geldi. Apple, 13. IPPAWARDS ödüllerinin sahiplerini açıkladı. Dünya çapındaki iPhone kullanıcılarına ilham veren, onların yaratıcılıklarını destekleyen IPPAWARDS bağımsız bir ödül vitrini açıklamasını yapan marka, kazananları ise şöyle belirledi. 

Yılın Büyük Ödülü (Yılın Fotoğrafçısı), Birleşik Krallık’tan Dimpy Bhalotia’ya Uçan Çocuklar adlı eseriyle, aynı ödülün ilk sırasında Hindistan’dan Artyom Baryshau’nun Duvar Yok adlı çalışması, ikinci sırada Çin’den Geli Zhao’nun isimsiz çalışması ve son olarak üçüncü sırada Irak’tan Saif Hussain’in Gençlik Şeyhi isimli portresi ödül sahibi oldu. Diğer kategoriler ve birincileri galeride yer alıyor.

IPPAWARDS
iPhone
Shot on iPhone
Apple
Benzer İçerikler
Lifestyle Yaz Notaları’yla hareketlenelim Apple Music kullanıcılarının sevdiği müzik listelerine bir yenisi eklendi; Yaz Notaları.
29.07.2020
Lifestyle iPhone Fotoğraf Ödülleri sonuçlandı 13. IPPAWARDS kazananları açıklandı.
23.07.2020
Lifestyle Fenty’nin çalma listeleri Üç yakın arkadaştan Fenty’ye özel çalma listeleri hazırlandı.
26.06.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Instagram Reels artık Türkiye’de Instagram, Tiktok karşısındaki beklenen hamlesi Reels özelliği artık ülkemizde...
06.08.2020
Lifestyle Virgil Abloh’dan yeni hesap Virgil Abloh’tan yeni bir Instagram hesabı geldi.
05.08.2020
Lifestyle Çığlık 5 geliyor Efsanevi korku filminin yenisi, ilk filmden tam 25 yıl sonra beyazperdede olacak.
04.08.2020