All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 20.07.2020 Instagram’dan Tiktok’a cevap Yunus Başaran

Video platformlarının popülerliği artmaya devam ediyor.

İlk lanse edildiğinde genci, yaşlısı herkes tarafından ilgi gören Vine platformu, kullanıcı dostu arayüzü ve hızla büyüyen aktif kullanıcı sayısıyla hızla ilgi görmüş ancak zirveyi gördükten kısa bir süre sonra fişi çekilmişti. 

Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren Musical.ly adındaki müzik temelli video platformu ise milyarlara varan kullanıcı sayısı sonrası Çin merkezli ByteDance tarafından satın alınarak yeni bir kapı aralamış, Tiktok hayatımıza girmişti. Dijital dünyanın en popüler platformu olarak gösterilen, yüksek ve hızlı modanın önemli temsilcilerine de ev sahipliği yapan Tiktok, yakın zamanda bir rakip ile karşılaşacak.

Instagram geçtiğimiz Kasım ayında Brezilya’da test edilmeye başlanıp geçtiğimiz ay ise Almanya, Fransa ve Hindistan’da test kullanıcıları ile buluşan yeni platform, Tiktok gibi video içeriklere yoğunlaşmakta. Reels adındaki bu yeni platform, Instagram ile entegre çalışarak hali hazırda sahip olduğunu takipçilerinize yeni içerikler sunma olanağı sağlayacak. İster hikayenizde, ister direkt mesajla ya da profilinizeki özel sekmede yer alacak şekilde paylaşıma izin veren Reels, Z Jenerasyonunu yakalamayı hedeflerken, Hindistan pazarını da es geçmiyor. Biliyorsunuzdur, Tiktok Hindistan’da yasaklı. 

Reels
Instagram
ByteDance
Tiktok
Instagram’dan yeni özellik
Instagram’dan yeni platform
Video içerik
Benzer İçerikler
Lifestyle Instagram Reels artık Türkiye’de Instagram, Tiktok karşısındaki beklenen hamlesi Reels özelliği artık ülkemizde...
06.08.2020
Lifestyle Billie’den yeni çalışma Z jenerasyonunun çıkardığı en önemli isimlerden Billie Eilish, yeni çalışması “my future”u yayınlıyor.
27.07.2020
Lifestyle Instagram’dan Tiktok’a cevap Video platformlarının popülerliği artmaya devam ediyor.
20.07.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Addresistanbul’un ilk buluşması Ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşen Addresistanbul’un ilk buluşması, geniş bir kitleyle gelenekselleşmeyi amaçlıyor.
27.10.2020
Lifestyle Ariana Grande'den yeni albüm müjdesi Ariana Grande yeni şarkısı "positions" ile politik göndermede bulunuyor
26.10.2020
Lifestyle Oppo Reno4’ün tanıdık yıldızı Reno3 modelinin reklam kampanyasında yer alan isim tekrar karşımızda.
20.10.2020