All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 20.07.2020 Instagram’dan Tiktok’a cevap Yunus Başaran

Video platformlarının popülerliği artmaya devam ediyor.

İlk lanse edildiğinde genci, yaşlısı herkes tarafından ilgi gören Vine platformu, kullanıcı dostu arayüzü ve hızla büyüyen aktif kullanıcı sayısıyla hızla ilgi görmüş ancak zirveyi gördükten kısa bir süre sonra fişi çekilmişti. 

Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren Musical.ly adındaki müzik temelli video platformu ise milyarlara varan kullanıcı sayısı sonrası Çin merkezli ByteDance tarafından satın alınarak yeni bir kapı aralamış, Tiktok hayatımıza girmişti. Dijital dünyanın en popüler platformu olarak gösterilen, yüksek ve hızlı modanın önemli temsilcilerine de ev sahipliği yapan Tiktok, yakın zamanda bir rakip ile karşılaşacak.

Instagram geçtiğimiz Kasım ayında Brezilya’da test edilmeye başlanıp geçtiğimiz ay ise Almanya, Fransa ve Hindistan’da test kullanıcıları ile buluşan yeni platform, Tiktok gibi video içeriklere yoğunlaşmakta. Reels adındaki bu yeni platform, Instagram ile entegre çalışarak hali hazırda sahip olduğunu takipçilerinize yeni içerikler sunma olanağı sağlayacak. İster hikayenizde, ister direkt mesajla ya da profilinizeki özel sekmede yer alacak şekilde paylaşıma izin veren Reels, Z Jenerasyonunu yakalamayı hedeflerken, Hindistan pazarını da es geçmiyor. Biliyorsunuzdur, Tiktok Hindistan’da yasaklı. 

Reels
Instagram
ByteDance
Tiktok
Instagram’dan yeni özellik
Instagram’dan yeni platform
Video içerik
Benzer İçerikler
Lifestyle Yeni yıl hediyelerine özel paketleme önerileri Sevdiklerinize vereceğiniz yeni yıl hediyeleri için şık ve zarif paketleme önerileri sizlerle.
25.12.2020
Lifestyle Amazon Prime aralık takvimi Amazon Prime Video Türkiye, ayın öne çıkan dizi ve filmlerini izleyiciyle buluşturuyor. Biz de sizler için farklı içerikleri ve yapımları bir araya getirdik.
14.12.2020
Güzellik Yeni yıl heyecanı Sephora, hem kendini, hem de sevdiklerini mutlu etmek isteyenler için heyecan verici kampanyalar hazırladı
09.12.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Galaxy S21 ailesi tanıtıldı Samsung, yılın beklenen cihazlarını açıkladığı Galaxy Unpacked 2021 etkinliğini gerçekleştirdi.
18.01.2021
Lifestyle Minik canavarlara renkli dünya Tasarımların tatlılığına mı yoksa modellerin sevimliliğine mi değinsek, bilemedik!
18.01.2021
Lifestyle 18-24 Ocak burç yorumları Eğitmen ve danışman Astrolog Nigar Bostan yeni hafta burçlarını yorumluyor.
18.01.2021