All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 20.07.2020 Instagram’dan Tiktok’a cevap Yunus Başaran

Video platformlarının popülerliği artmaya devam ediyor.

İlk lanse edildiğinde genci, yaşlısı herkes tarafından ilgi gören Vine platformu, kullanıcı dostu arayüzü ve hızla büyüyen aktif kullanıcı sayısıyla hızla ilgi görmüş ancak zirveyi gördükten kısa bir süre sonra fişi çekilmişti. 

Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren Musical.ly adındaki müzik temelli video platformu ise milyarlara varan kullanıcı sayısı sonrası Çin merkezli ByteDance tarafından satın alınarak yeni bir kapı aralamış, Tiktok hayatımıza girmişti. Dijital dünyanın en popüler platformu olarak gösterilen, yüksek ve hızlı modanın önemli temsilcilerine de ev sahipliği yapan Tiktok, yakın zamanda bir rakip ile karşılaşacak.

Instagram geçtiğimiz Kasım ayında Brezilya’da test edilmeye başlanıp geçtiğimiz ay ise Almanya, Fransa ve Hindistan’da test kullanıcıları ile buluşan yeni platform, Tiktok gibi video içeriklere yoğunlaşmakta. Reels adındaki bu yeni platform, Instagram ile entegre çalışarak hali hazırda sahip olduğunu takipçilerinize yeni içerikler sunma olanağı sağlayacak. İster hikayenizde, ister direkt mesajla ya da profilinizeki özel sekmede yer alacak şekilde paylaşıma izin veren Reels, Z Jenerasyonunu yakalamayı hedeflerken, Hindistan pazarını da es geçmiyor. Biliyorsunuzdur, Tiktok Hindistan’da yasaklı. 

Reels
Instagram
ByteDance
Tiktok
Instagram’dan yeni özellik
Instagram’dan yeni platform
Video içerik
Benzer İçerikler
Moda Burberry'den kısa film sürprizi Burberry, Çin Öküz yılına özel hazırladığı koleksiyonu bir kısa filmle taçlandırıyor.
25.01.2021
Lifestyle Herkesin merak ettiği o isim Gigi Hadid ve Zayn Malik çifti kızlarının çok merak edilen ismini açıkladı.
22.01.2021
Moda Mansur Gavriel’in yeni gözdesi Mansur Gavriel, çok sevilen çanta modeli Lady ile yeni bir yolculuğa çıkıyor.
22.01.2021
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021