All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 06.08.2020 Instagram Reels artık Türkiye’de Yunus Başaran

Instagram, Tiktok karşısındaki beklenen hamlesi Reels özelliği artık ülkemizde...

Tiktok’un Z jenerasyonunda bu kadar çalışması, sahibi olduğu Bytedance adlı şirketin önceden müzik temelli platform Musical.ly’yi satın almasından mı kaynaklanır bilinmez, günümüzün aktif kullanıcı sayısı en yüksek platformlarından biri olduğu kesin. Tiktok’un müzikleri kusursuz yerleştirip kısa videoları paylaşmanı sağlayan basit arayüzü de bunda etken diyebiliriz. 

Instagram’ın bu yükselen platform karşısında bir hamle yaptığını ise hatırlarsınız. Hatta resmi adıyla Instagram by Facebook, geçen yıl Kasım ayında tanıttığı Reels özelliğinin beta sürümünü ilk olarak Brezilya’ya, ardından geçen aylarda ise Almanya, Fransa ve Hindistan’da test kullanıcıları ile buluşmasını sağlamıştı. Bu 4 ülke kullanıcıları özelliği öylesine sevdiler ki Instagram kullanımına açma konusunda hızlandı.

Instagram Reels özelliği artık ülkemizde. Hikaye paylaşım bölümünde altta Reels sekmesini görmüş olmanız lazım. Çektiğiniz bir ya da daha fazla videoyu çekip ya da ekleyip, hızıyla oynayıp, bir de müzik ekleyip takipçilerinize harika eserler sunabilirsiniz. Hadi başlayalım...

Instagram
Reels
Instagram Reels artık Türkiye’de
Instagram Reels nedir
Instagram Reels nasıl kullanılır?
Benzer İçerikler
Lifestyle #ALLlovesValentine Klasik tematik haftalarımıza döndük. İlk temamız elbette, AŞK. Siz neye ya da kime aşk duyuyorsunuz?
06.02.2021
Lifestyle Herkesin merak ettiği o isim Gigi Hadid ve Zayn Malik çifti kızlarının çok merak edilen ismini açıkladı.
22.01.2021
Moda Mansur Gavriel’in yeni gözdesi Mansur Gavriel, çok sevilen çanta modeli Lady ile yeni bir yolculuğa çıkıyor.
22.01.2021
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021