All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 06.08.2020 Instagram Reels artık Türkiye’de Yunus Başaran

Instagram, Tiktok karşısındaki beklenen hamlesi Reels özelliği artık ülkemizde...

Tiktok’un Z jenerasyonunda bu kadar çalışması, sahibi olduğu Bytedance adlı şirketin önceden müzik temelli platform Musical.ly’yi satın almasından mı kaynaklanır bilinmez, günümüzün aktif kullanıcı sayısı en yüksek platformlarından biri olduğu kesin. Tiktok’un müzikleri kusursuz yerleştirip kısa videoları paylaşmanı sağlayan basit arayüzü de bunda etken diyebiliriz. 

Instagram’ın bu yükselen platform karşısında bir hamle yaptığını ise hatırlarsınız. Hatta resmi adıyla Instagram by Facebook, geçen yıl Kasım ayında tanıttığı Reels özelliğinin beta sürümünü ilk olarak Brezilya’ya, ardından geçen aylarda ise Almanya, Fransa ve Hindistan’da test kullanıcıları ile buluşmasını sağlamıştı. Bu 4 ülke kullanıcıları özelliği öylesine sevdiler ki Instagram kullanımına açma konusunda hızlandı.

Instagram Reels özelliği artık ülkemizde. Hikaye paylaşım bölümünde altta Reels sekmesini görmüş olmanız lazım. Çektiğiniz bir ya da daha fazla videoyu çekip ya da ekleyip, hızıyla oynayıp, bir de müzik ekleyip takipçilerinize harika eserler sunabilirsiniz. Hadi başlayalım...

Instagram
Reels
Instagram Reels artık Türkiye’de
Instagram Reels nedir
Instagram Reels nasıl kullanılır?
Benzer İçerikler
Lifestyle Instagram Reels artık Türkiye’de Instagram, Tiktok karşısındaki beklenen hamlesi Reels özelliği artık ülkemizde...
06.08.2020
Lifestyle Instagram’dan Tiktok’a cevap Video platformlarının popülerliği artmaya devam ediyor.
20.07.2020
Lifestyle Aynanın gücü TikTok ile başlayıp Instagram’ı da ele geçiren Mirror Challenge, selfie’lerinizi bir üst seviyeye çıkaracak.
15.06.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Watsons Ödülleri sahiplerine kavuştu Pandemi sebebiyle online gerçekleşen ödül törenleri arasına Watsons Ödülleri de eklendi.
24.09.2020
Lifestyle Gigi Hadid müjdeyi verdi Herkesin beklediği haber bu sabah geldi.
24.09.2020
Lifestyle Billboard Müzik Ödülleri yaklaşıyor Adaylar belirlendi, kimlerin kazanacağı ise merak konusu.
23.09.2020