All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 06.08.2020 Instagram Reels artık Türkiye’de Yunus Başaran

Instagram, Tiktok karşısındaki beklenen hamlesi Reels özelliği artık ülkemizde...

Tiktok’un Z jenerasyonunda bu kadar çalışması, sahibi olduğu Bytedance adlı şirketin önceden müzik temelli platform Musical.ly’yi satın almasından mı kaynaklanır bilinmez, günümüzün aktif kullanıcı sayısı en yüksek platformlarından biri olduğu kesin. Tiktok’un müzikleri kusursuz yerleştirip kısa videoları paylaşmanı sağlayan basit arayüzü de bunda etken diyebiliriz. 

Instagram’ın bu yükselen platform karşısında bir hamle yaptığını ise hatırlarsınız. Hatta resmi adıyla Instagram by Facebook, geçen yıl Kasım ayında tanıttığı Reels özelliğinin beta sürümünü ilk olarak Brezilya’ya, ardından geçen aylarda ise Almanya, Fransa ve Hindistan’da test kullanıcıları ile buluşmasını sağlamıştı. Bu 4 ülke kullanıcıları özelliği öylesine sevdiler ki Instagram kullanımına açma konusunda hızlandı.

Instagram Reels özelliği artık ülkemizde. Hikaye paylaşım bölümünde altta Reels sekmesini görmüş olmanız lazım. Çektiğiniz bir ya da daha fazla videoyu çekip ya da ekleyip, hızıyla oynayıp, bir de müzik ekleyip takipçilerinize harika eserler sunabilirsiniz. Hadi başlayalım...

Instagram
Reels
Instagram Reels artık Türkiye’de
Instagram Reels nedir
Instagram Reels nasıl kullanılır?
Benzer İçerikler
Lifestyle Geçirgen bağırsak sendromu nedir? Geçirgen bağırsak sendromu nedir? Bu hastalığa karşı hangi önlemler alınmalı? Tüm cevapları yakından inceleyelim.
13.01.2021
Lifestyle Yeni yıl hediyelerine özel paketleme önerileri Sevdiklerinize vereceğiniz yeni yıl hediyeleri için şık ve zarif paketleme önerileri sizlerle.
25.12.2020
Lifestyle Instagram Reels artık Türkiye’de Instagram, Tiktok karşısındaki beklenen hamlesi Reels özelliği artık ülkemizde...
06.08.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Galaxy S21 ailesi tanıtıldı Samsung, yılın beklenen cihazlarını açıkladığı Galaxy Unpacked 2021 etkinliğini gerçekleştirdi.
18.01.2021
Lifestyle Minik canavarlara renkli dünya Tasarımların tatlılığına mı yoksa modellerin sevimliliğine mi değinsek, bilemedik!
18.01.2021
Lifestyle 18-24 Ocak burç yorumları Eğitmen ve danışman Astrolog Nigar Bostan yeni hafta burçlarını yorumluyor.
18.01.2021