All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 13.01.2021 Geçirgen bağırsak sendromu nedir? Onur Özcan

Geçirgen bağırsak sendromu nedir? Bu hastalığa karşı hangi önlemler alınmalı? Tüm cevapları yakından inceleyelim.

Yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen geçirgen bağırsak sendromu son yıllarda en çok duyduğumuz hastalıkların arasında yer alıyor. Bu hastalık sindirim sistemimizin en önemli birimlerinden biri olan bağırsaklarımızın duvarlarında yaşanan geçirgenlik sebebiyle kanımıza toksinler ve zararlı maddeler gibi şeylerin karışmasına sebep olmaktadır. Bağırsak hücreleri arasındaki bağın bozulması bu hastalığın temel sebeplerinden biridir. Bu bağın bozulma sebebine gelirsek örneğin alerjen maddeler sürekli olarak bağırsak duvarlarımıza temas ederse bu durum bağırsak hücrelerindeki bağın bozulmasına sebep olabilir. Buna ek olarak bağırsak hücrelerinin düzeninin değişmesi de sebepler arasında sayılabilir. Tüm bunlar bağırsak duvarının geçirgenliğine sebep olmaktadır. Bu sendromun belirtilerine gelecek olursak bazı hastalarda doğrudan belirtilere rastlanırken bazı hastalarda ise başka rahatsızlıklarla birlikte de rastlanılmaktadır.

Geçirgen bağırsak sendromunun en sık rastlanan geçirgen bağırsak sendromu belirtileri

Alınması gereken önlemler

Geçirgen Bağırsak Sendromu
Sağlık
Beslenme
Geçirgen bağırsak sendromu nedir?
Geçirgen bağırsak sendromu tedavisi
Benzer İçerikler
Lifestyle #ALLlovesValentine Klasik tematik haftalarımıza döndük. İlk temamız elbette, AŞK. Siz neye ya da kime aşk duyuyorsunuz?
06.02.2021
Lifestyle İlişkilerin düşmanı: Belirsizlik sendromu Hayatımıza yeni biri girdiğinde, önceki deneyimlerimizden edindiklerimiz ve henüz gerçekleşmeyen süreçlerle ilgili kafamızda oluşan düşünceler davranışlarımızı etkileyebiliyor. Peki her şeyi kontrol altında tutma isteğimizin karşılığı belirsizlik sendromu olabilir mi?
17.01.2021
Lifestyle Geçirgen bağırsak sendromuna iyi gelen besinler Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz geçirgen bağırsak sendromuna karşı hangi besinleri tüketerek sağlığımızı koruyabileceğimizi yakından inceleyelim.
14.01.2021
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021