All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 26.02.2021 Fotoğraflarınızı süsleyin Salih Devrim

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in gelişmiş kamera sistemi 'nasıl iyi bir fotoğraf çekilir?' sorusunun yanıtlarını sizlere sunuyor.

Her geçtiğimiz gün gelişen teknolojiyle birlikte fotoğraf dünyasında da birçok gelişme yaşanıyor. Profesyonel kalitede, göz alıcı fotoğraflar çekmek artık eskisi kadar uğraş gerektirmiyor. Çünkü yenilenen kameraları sayesinde üst düzey sistemler sunan telefonlar işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Bu telefonların başında ise iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max yer alıyor.

Dünyanın önde gelen çiçek tasarımı stüdyolarından biri olan Tulipina’dan Nathan Underwood, portre modundan Apple ProRAW’a kadar iPhone 12 Pro modellerindeki gelişmiş kamera sistemlerinin çiçek fotoğraflarını daha da mükemmelleştirmesine yardımcı olduğunu söylüyor. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’teki çok yönlü pro kamera sistemleri, güçlü ve yeni bilişimsel fotoğrafçılık özellikleriyle inovasyonun sınırlarını zorluyor. Öyleyse iyi bir fotoğraf çekmeniz için yapmanız gerekenleri adım adım anlatalım.

Doğru ışık

Her şey ışıkla başlıyor. İdeal olarak yandan gelen, dağınık ve doğal bir ışık bulmaya çalışın. İç mekandaysanız bu ışığı genellikle kurulumunuzu bir pencereye yaklaşık 0,5-1 metre uzaklığa yerleştirerek bulabilirsiniz. Dış mekandaysanız ışığın eşit olduğu bir alan bulun ve parlak ışıklı ya da gölgeli alanlardan kaçının. Bunun için tutarlı bir şekilde gölgede kalan bir nokta arayabilirsiniz. Bir sonraki bileşenimiz arka plan. Olabildiğince az desene sahip, nötr bir arka planı kolaylıkla bulabilirsiniz. Tuğlalı, çizgili, noktalı ve dikkat dağıtıcı başka desenlere sahip arka planlardan kaçının. Tüm vurgu süjenizde olmalı. Bunu sağlamak için ışığı ve arka planı birlikte kullanmanız yeterli.

Kadraj

Natürmort çekimlerinde fotoğrafı kadrajlamak çok önemlidir. Fotoğrafı daha sonra kırpabilirsiniz ancak doğru açı ve perspektifle, doğru şekilde kadrajlanmış bir fotoğraf çekmek, üzerinde çalışabileceğiniz en iyi fotoğrafı elde etmeniz açısından kritik önem taşır.

Portre Modu

Portre modu, fotoğraflar uygulamasında düzenleme yaparken ayarlanabilen inanılmaz bir derinlik algısı yaratarak büyüleyici ve yaratıcı seçenekler sunuyor. Çiçek aranjmanlarının karmaşıklığını ve çok boyutluluğunu yansıtabilmeniz için Portre modunun cok kullanışlı olduğunu göreceksiniz. Natürmort fotoğrafçılığına yeni başladıysanız Portre modu en iyi dostunuz olacak.

Çiçek fotoğraflarıyla ilgili başka örneklere göz atmak ve aranjmanlar konusunda ilham almak için @tulipinadesign hesabını ziyaret edin.

iPhone 12 Pro
Doğru ışık
Benzer İçerikler
Lifestyle iPhone ile yönetmen siz olun Teknoloji dünyasının sunduğu olanaklar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Akıllı telefonlar ile çekilen klipler ise müzik dünyasına ayrıcalık tanıyor.
31.03.2021
Lifestyle Fotoğraflarınızı süsleyin iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in gelişmiş kamera sistemi 'nasıl iyi bir fotoğraf çekilir?' sorusunun yanıtlarını sizlere sunuyor.
26.02.2021
Lifestyle iPhone 12 ile çekilenler Apple’ın son amiral gemileri iPhone 12 ailesi tarafından çekilmiş fotoğraflar yayınlandı.
21.01.2021
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021