All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 20.05.2020 Dünyanın en güzel şehirleri Timur Can Ersoy

Dünya 4.416 şehre ev sahipliği yapıyor ve her biri ayrı güzellikte. Bu kadar çok şehir arasından sizlere seyahat için ilham verecek olan beş şehri seçtik.

Floransa - İtalya

Roma tarihi nedeniyle İtalya denince ilk akla gelen şehir olsa da Floransa saf, katkısız İtalyan güzelliğinin ateşi ile zirvedeki yerini alıyor. Arnavut kaldırımlı caddede bir yürüyüş leziz pizzası ve katedralleri ile ortaya çıkan şehir de günü mutlaka Santa Maria del Fiore katedralinde bitirmelisiniz.

Charleston - Güney Carolina

Amerika Birleşik Devletleri’nde Güney Carolina'nın Atlantik kıyısında yer alan Charleston, göz kamaştırıcı manzarası ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmakta. 1670 yılında kurulan bu şehir güney mutfağının, birinci sınıf içki fabrikalarının ve şık otellerin yıllar geçtikçe çoğaldığı eşsiz bir lokasyon.

Cape Town - Güney Afrika

Büyük şehirlerde yaşayanlar için her gün doğaya büyük bir özlemle güne başlıyoruz. Cape Town ise bize farklı bir hikaye anlatıyor. Masa Dağı'nın muhteşem güzelliği ve plajları ile enerjik bir şehir sunuyor. Kirstenbosch botanik bahçelerinden V&A Waterfront'taki heyecan verici gece hayatına kadar Cape Town, dünyanın en dramatik ve heyecan şehirlerinden biridir.

Şafşavan (Chefchaouen) - Fas

Atlas Dağları'nın rahibe zirveleri arasında yükselen Şafşavan, evleri ünlü mavi çarpıcı tonlarda boyanmış labirent bir şehirdir. Bu geleneğin kökenleri, dini sembolizmlerinden 1930 ve 40'lı yıllarda şehre yerleşen Yahudi sakinlere, rengin soğutma maddesi ve doğal böcek kovucu işlevine kadar çeşitli teorilere dayanıyor. Fakat ne olursa olsun, büyüleyici olan şehir, Marakeş'in telaşının ve enerjisinin aksine, bu dağlık şehir daha yavaş ve daha düşünceli bir yaşam tarzının tadını çıkarma fırsatı sunuyor.

Luang Prabang - Laos

Laos, kültürel mirası koruma çabalarının turizmi baltaladığı Güneydoğu Asya ülkeleri arasında bir istisna. Geçmişin kraliyet başkenti Luang Prabang’ın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren tarihi bölgesi, tapınakları, Fransız sömürge stili villaları, geleneksel ahşap evleriyle öne çıkıyor. Mekong ile Nam Kan nehirlerinin arasındaki bölge gittikçe güzelleşirken, havaalanı genişletildi. Vientiane’ye uzanan otoyol yapıldı

SEYAHAT
İTALYA
CHERLESTON
FLORANSA
FAS
CAPE-TOWN
ŞAFŞAVAN
LAOS
Benzer İçerikler
Lifestyle Kişiye özel tatil zamanı 2020 yaz sezonunda tatil anlayışımız tamamen değişiyor.
11.06.2020
Lifestyle Seyahatte yeni normal Seyahat etme alışkanlıklarımız değişiyor...
06.06.2020
Lifestyle Seyahatte "güvenli" rotalar Seyahat kısıtlamaları bittikten sonra ziyaretçiler için güvenli olan 5 turistik yeri sizin için araştırdık.
22.05.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021