All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 04.05.2020 DeFacto’dan sektöre hareket hamlesi Yunus Başaran

Sektörün durma noktasına geldiği şu günlerde hazır giyim devi DeFacto’dan hareket kazandıran destek haberi geldi.

Covid-19 pandemisi sadece tekstil sektörünü değil tüm sektörleri durma noktasına getirdi. Tüm dünyayı kasıp kavuran covid-19 pandemisi sebebiyle sektörün dönmesini sağlayan alışveriş yapma potansiyeli hali hazırda durma noktasına geldiği için de giyimden, aksesuara birçok ürün tedarikçilerin ellerinde kaldı. Ödeme dengeleri bozuldu ve de tezgahlar durma noktasına geldi. Krizin ilk günlerinde üretim tesislerini medikal gereçler üretmeye ayarlayan ve organize eden DeFacto radarlarımıza girmişti. 8 Nisan’da Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına 1 milyon maske bağışlayan DeFacto, kampanyaya ek olarak 1 milyon maske daha bağışlayacağını duyurmuş ve toplamda uluslararası standartlara uygun antibakteriyel 2 milyon maske bağışlayacağı haberiyle büyük alkış aldı.

Tekstil devi DeFacto şimdi ise hazır giyim sektörünün tedarikçilerinin işlerinin bozulduğu bu anlarda hızır gibi yetişerek, yaz sezonu için üretilen yaklaşık 19 milyon parça ürünün bedeli olan 400 milyon lirayı bir ay içinde ödeyeceğini açıkladı. Ayrıca 2020-21 Sonbahar-Kış sezonu için de 500 milyon liralık sipariş vereceği belirtti. 

DeFacto CEO’su İhsan Ateş’in “Türk tekstil sektörü, yılda 30 milyar dolara yakın ihracat yaparken yaklaşık 1 milyon kişiyi de istihdam ediyor. Hatta bazı illerimizde sanayi üretimlerinde tekstil sektörü lider alanların başında geliyor. Dolayısıyla Türkiye ekonomisine dünyadaki korumacılık önlemlerine rağmen büyük katkı sağlıyor. Tekstil sektörünün en önemli parçalarından biri de hazır giyim tedarikçileridir. Üretim bölümünün büyük yükünü taşırlar. Dolayısıyla üretim yani tezgahlar durursa tekstil sektörü de tökezler. Sektörün tökezlemesi demek Türk ekonomisine zarar vermesi demektir. Bu yüzden taşın altına elimiz koymayı görev bildik.” sözleriyle tekstil sektörünün Türkiye için stratejik bir önem teşkil ettiğini ifade etti.

Defacto
Covid-19
Benzer İçerikler
Moda Calzedonia Group çok heyecanlı Calzedonia, Intimissimi ve Falconeri sizlere kavuşacakları için sabırsızlanıyor.
29.05.2020
Lifestyle adidas sizleri dayanışmaya davet ediyor Evde spor yaparak Covid-19 Fonu’na bağış yapabileceğinizi biliyor muydunuz?
29.05.2020
Lifestyle Vans’in eğlenceli içerikleri Vans, sizlere dünyasındaki kişilerin yaratıcı kalmak için neler yaptığını öğrenmek ve ilham almak için içerikler sunuyor.
11.05.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 13 Reasons Why oyuncuları Instagram’da neler yapıyor? 5 Haziran Cuma günü son sezonu Netflix’e gelen 13 Reasons Why oyuncuları Instagram’da neler yapıyor?
05.06.2020
Lifestyle 2. sezonuyla Dirty John Gerçek olaylardan esinlenen Dirty John, bu sefer başka bir olayı 2.sezonuna yansıtıyor.
04.06.2020
Lifestyle Anatoli’den heyecanlandıran haber Dünyaca ünlü dekorasyon ve tasarım markası Michael Aram, Anatoli aracılığıyla ülkemize giriş yaptı.
04.06.2020