All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 13.05.2020 COVID-19'a özel emojiler Tuğçe Bahçıvangil

&Walsh ajansının yarattığı emojiler, bulunduğumuz pandemik süreci biraz da olsa eğlenceli bir hale getiriyor!

Jessica Walsh’un kreatif ajasnı &Walsh, el dezenfektanı, süper kahraman görünümlü sağlık çalışanları, altın görünümlü tuvalet kağıdı gibi bulunduğumuz pandemi süreci simgeleyen emojiler yarattı. Geçen sene Sagmeister & Walsh’dan ayrılarak kendi ajansını kuran Walsh, ajansının yaratıcı ekibiyle gündem konularından biri olan iklim kriziyle alakalı yüzlerce emoji yaratarak adını duyurmuştu.

&Walsh ekibi bir kez daha bulunduğumuz güncel durumu yaratıcılığını kullanarak traji komik bir hale bürüyor. Pandemik süreç boyunca yaşanan psikolojik ve fiziksel değişimlere ayrıca sorumluluğunu taşıdığımız yeni normale (stres, evden çalışma, sosyal mesafe, hijyen, ekonomik sıkıntı vb) yarattığı emojilerle atıfta bulunuyor.

Walsh durumu şöyle izah ediyor; "2020 hepimizin zor zamanlar geçirdiği bir yıl oluyor. Bu emojileri, insanların telefonlarıyla kısıtlanmış diyaloglarında biraz da olsa bulunduğumuz durumu eğlenceli bir şekilde birbirleriyle paylaşmalarını mümkün kılacağına inanarak yarattık. Bunların insanların gündelik hayatlarına eğlenceli bir rahatlama sağlayabileceğini ya da bulunduğumuz bu vasat durumu anlatmayı biraz daha kolay hale getirebileceğini umuyoruz."

Emojilere, Giphy veya iMessage Stickers uygulamalarıyla ulaşıp What's app veya Instagram Stories’lerinizde kullanmanız mümkün.

Galeri Daha fazlasını göster
EMOJİ
INSTAGRAM
TEKNOLOJİ
COVID-19
Son Eklenenler
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021
Lifestyle Sağlıklı bir bahara doğru Vitalica Wellness “Superfood” programı ile beslenme kalitenizi yüksek düzeye taşımak ister misiniz?
05.04.2021