All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 13.05.2020 COVID-19'a özel emojiler Tuğçe Bahçıvangil

&Walsh ajansının yarattığı emojiler, bulunduğumuz pandemik süreci biraz da olsa eğlenceli bir hale getiriyor!

Jessica Walsh’un kreatif ajasnı &Walsh, el dezenfektanı, süper kahraman görünümlü sağlık çalışanları, altın görünümlü tuvalet kağıdı gibi bulunduğumuz pandemi süreci simgeleyen emojiler yarattı. Geçen sene Sagmeister & Walsh’dan ayrılarak kendi ajansını kuran Walsh, ajansının yaratıcı ekibiyle gündem konularından biri olan iklim kriziyle alakalı yüzlerce emoji yaratarak adını duyurmuştu.

&Walsh ekibi bir kez daha bulunduğumuz güncel durumu yaratıcılığını kullanarak traji komik bir hale bürüyor. Pandemik süreç boyunca yaşanan psikolojik ve fiziksel değişimlere ayrıca sorumluluğunu taşıdığımız yeni normale (stres, evden çalışma, sosyal mesafe, hijyen, ekonomik sıkıntı vb) yarattığı emojilerle atıfta bulunuyor.

Walsh durumu şöyle izah ediyor; "2020 hepimizin zor zamanlar geçirdiği bir yıl oluyor. Bu emojileri, insanların telefonlarıyla kısıtlanmış diyaloglarında biraz da olsa bulunduğumuz durumu eğlenceli bir şekilde birbirleriyle paylaşmalarını mümkün kılacağına inanarak yarattık. Bunların insanların gündelik hayatlarına eğlenceli bir rahatlama sağlayabileceğini ya da bulunduğumuz bu vasat durumu anlatmayı biraz daha kolay hale getirebileceğini umuyoruz."

Emojilere, Giphy veya iMessage Stickers uygulamalarıyla ulaşıp What's app veya Instagram Stories’lerinizde kullanmanız mümkün.

Galeri Daha fazlasını göster
EMOJİ
INSTAGRAM
TEKNOLOJİ
COVID-19
Son Eklenenler
Lifestyle Billboard Ödül töreni gerçekleşti Geceye damga vuran isim tartışmasız Post Malone oldu.
16.10.2020
Lifestyle Yüksek hızlı etkinlik Apple bu sezon, pandemi sebebiyle üretim aşamasındaki yavaşlama sebebiyle beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli lanse etti...
14.10.2020
Lifestyle MBFWİ heyecanı başladı! Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 15. sezonu bugün başlıyor. Heyecanla beklenen defileler, özel söyleşiler ve daha fazlası sizlerle...
12.10.2020