All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 04.08.2020 Çığlık 5 geliyor Yunus Başaran

Efsanevi korku filminin yenisi, ilk filmden tam 25 yıl sonra beyazperdede olacak.

90’ların korku sinemasına çok farklı bir anlam katan Wes Craven imzalı Scream (Çığlık) filmi konusu, hikaye örgüsü ve karakter gelişimi bakımından ikon sayılmakta. 1996 yılında ilk kez beyaz perdeye çıkmış olan Scream 3 seriden oluşurken 2011 yılında 4.sü ile hayal kırıklığı yaratmış ama vermek istediği nostaljik tadı da yakalamıştı. İlk üç filmin baya gerisinde kalan 4. seriden sonra kemikleşmiş Scream fanlarının sevindiği haber geçen Eylül ayında gelmişti. Spyglass Media Group, yeni bir Scream filmi için çalışmalara başladığını açıklamıştı. 

2015 yılında Wes Craven gibi önemli bir ismin kaybıyla yüzleşen fanlar aslında Scream efsanesinin sonlandığını düşünüyordu. Filmin başrol oyuncusu, Sidney Prescott karakterine hayat veren Neve Campbell’ın yeni projeye sıcak baktığı sinyalleriyle güçlenen iddialar da durumu açığa kavuşturmaya yetmişti. 

Haberin ilk duyulmasını sağlayan gazeteci Gale Weathers rolüyle Courtney Cox, Instagram’da paylaştığı post ile projeyi onaylamış ancak Neve cephesiyle hala görüşmeler devam etmekte. Spyglass Media Group ve Paramount Pictures’ın açıklamalarına göre pandemi sebebiyle aksayan, ertelenen tüm sinema çalışmalarına rağmen Scream 5, bu yıl Kuzey Carolina başlıyor ve 2021 gibi erken bir tarihte beyazperdeye çıkıyor. Çok heyecanlı değil mi?

Çığlık
Scream
Çığlık 5 geliyor
Benzer İçerikler
Lifestyle Çığlık 5 geliyor Efsanevi korku filminin yenisi, ilk filmden tam 25 yıl sonra beyazperdede olacak.
04.08.2020
Lifestyle Rihanna’dan belgesel geliyor Kötü kızımız RiRi’nin belgeseline hazır mısınız?
01.06.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Watsons Ödülleri sahiplerine kavuştu Pandemi sebebiyle online gerçekleşen ödül törenleri arasına Watsons Ödülleri de eklendi.
24.09.2020
Lifestyle Gigi Hadid müjdeyi verdi Herkesin beklediği haber bu sabah geldi.
24.09.2020
Lifestyle Billboard Müzik Ödülleri yaklaşıyor Adaylar belirlendi, kimlerin kazanacağı ise merak konusu.
23.09.2020