All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 16.05.2020 Çağdaş sanatçı ve pop yıldızı Yunus Başaran

Takashi Murakami ile Billie Eilish arasındaki kıskandıran bağa yakından bakalım.

Japonya’dan çıkıp tüm dünyayı etkileyen çağdaş sanatçılardan birisi olan Takashi Murakami, pop kültürde hızla yükselişi durulmayan yıldız Billie Eilish arasında ilginç bir bağ var. Takashi’nin yüksek sanat olarak tanımlanan popüler kültüre ters düşen anlaşılmama kaygısının yerini yer yer etkileyen düşük sanat bakış açısı onu gizemli kılıyor. Sanatçının heykel ve resim gibi güzel sanatlara olan düşkünlüğü de gözler önündeyken popüler kültüre de olan yaklaşımını moda sektöründe görmeye alıştık. Kendini çok yönlü olarak tanımlayan Takashi, Billie Eilish’in duruşuna duyduğu saygıyı sanatının You Should See Me In a Crown şarkısına hazırladığı anime video kliple göstermişti. Anime hayranlarının çığlık atarcasına hayran olduğu bu video klip 68 milyon gibi bir izlenmeye kavuşmasıyla ikilinin bağı radarımıza takıldı.

Bu günlerde ise iki sanatçıdan ortak bir proje geliyor dedikoduları dolanıyordu. Japon mağaza zinciri Uniqlo sanatçılara ve müzisyenlere olan desteğini devam ettirdiği Takashi Murakami işbirliğini ise dün itibariyle Instagram postu ile açıkladı. Oldukça sanatsal bir tanıtım videosundan oluşan post ile Uniqlo için koleksiyon hazırladığını anladığımız Takashi Murakami’nin ilham kaynağının Billie Eilish olduğu belli oluyor. Uniqlo UT Billie Eilish x Takashi Murakami adındaki projenin meyvelerini ise Mayıs sonunda göreceğimiz belirtildi.

Sanatın birbirini besleme yetisi her zaman takdir edilmeli. Sizce?

Uniqlo
Takashi Murakami
Billie Eilish
Benzer İçerikler
Moda Kırmızı halı şıklığı 27'si düzenlenen Billboard Müzik Ödülleri töreninde Billie Eilish'ten Sia'ya kadar birçok isim dikkat çekici görünümlerle törene katıldı. Peki kimler adını gecenin en şıkları arasına yazdırdı?
16.10.2020
Lifestyle Billboard Ödül töreni gerçekleşti Geceye damga vuran isim tartışmasız Post Malone oldu.
16.10.2020
Lifestyle Billboard Müzik Ödülleri yaklaşıyor Adaylar belirlendi, kimlerin kazanacağı ise merak konusu.
23.09.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Addresistanbul’un ilk buluşması Ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşen Addresistanbul’un ilk buluşması, geniş bir kitleyle gelenekselleşmeyi amaçlıyor.
27.10.2020
Lifestyle Ariana Grande'den yeni albüm müjdesi Ariana Grande yeni şarkısı "positions" ile politik göndermede bulunuyor
26.10.2020
Lifestyle Oppo Reno4’ün tanıdık yıldızı Reno3 modelinin reklam kampanyasında yer alan isim tekrar karşımızda.
20.10.2020