All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 16.05.2020 Çağdaş sanatçı ve pop yıldızı Yunus Başaran

Takashi Murakami ile Billie Eilish arasındaki kıskandıran bağa yakından bakalım.

Japonya’dan çıkıp tüm dünyayı etkileyen çağdaş sanatçılardan birisi olan Takashi Murakami, pop kültürde hızla yükselişi durulmayan yıldız Billie Eilish arasında ilginç bir bağ var. Takashi’nin yüksek sanat olarak tanımlanan popüler kültüre ters düşen anlaşılmama kaygısının yerini yer yer etkileyen düşük sanat bakış açısı onu gizemli kılıyor. Sanatçının heykel ve resim gibi güzel sanatlara olan düşkünlüğü de gözler önündeyken popüler kültüre de olan yaklaşımını moda sektöründe görmeye alıştık. Kendini çok yönlü olarak tanımlayan Takashi, Billie Eilish’in duruşuna duyduğu saygıyı sanatının You Should See Me In a Crown şarkısına hazırladığı anime video kliple göstermişti. Anime hayranlarının çığlık atarcasına hayran olduğu bu video klip 68 milyon gibi bir izlenmeye kavuşmasıyla ikilinin bağı radarımıza takıldı.

Bu günlerde ise iki sanatçıdan ortak bir proje geliyor dedikoduları dolanıyordu. Japon mağaza zinciri Uniqlo sanatçılara ve müzisyenlere olan desteğini devam ettirdiği Takashi Murakami işbirliğini ise dün itibariyle Instagram postu ile açıkladı. Oldukça sanatsal bir tanıtım videosundan oluşan post ile Uniqlo için koleksiyon hazırladığını anladığımız Takashi Murakami’nin ilham kaynağının Billie Eilish olduğu belli oluyor. Uniqlo UT Billie Eilish x Takashi Murakami adındaki projenin meyvelerini ise Mayıs sonunda göreceğimiz belirtildi.

Sanatın birbirini besleme yetisi her zaman takdir edilmeli. Sizce?

Uniqlo
Takashi Murakami
Billie Eilish
Benzer İçerikler
Lifestyle Eilish'in belgeseli geliyor Billie Eilish, hayatını ve müzik kariyerini konu alan belgeselini paylaşmaya hazırlanıyıor.
04.02.2021
Lifestyle Billie Eilish'in kitabı çıkıyor. Genç yıldız, kendi adını taşıyan bir kitap çıkarmaya hazırlanıyor.
14.01.2021
Lifestyle Gecenin unutulmaz performansları 48'si gerçekleşen Amerikan Müzik Ödülleri töreni birçok eşsiz performansa ev yaptı. Sanatçıların aylarca çalıştığı sahne performansları ise adeta nefes kesti. Gecenin unutulmaz anlarına yakından bakalım.
24.11.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021